کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۷۶۵
تاریخ خبر:

بدترین کارگردان تاریخ سینما کیست؟

بدترین کارگردان تاریخ سینما کیست؟

۵ فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb

IMDb فهرستی از فیلم‌های بد تاریخ سینما دارد که معلوم است خیلی‌ها با لذت این فیلم‌ها را تماشا کرده‌اند و به بد بودن‌شان رأی داده‌اند. ۵ فیلم اول این فهرست را بشناسید تا ناغافل به تماشای‌شان ننشینید.

فقط بهترین‌ها نیستند که در عالم سینما طرفدار دارند؛ بدترین‌ها و بنجل‌ترین‌ها هم بی‌مشتری نیستند. برخی از این بدترین‌ها آنقدر محبوب‌اند که مثل یک فرقه شده‌اند و طرفداران پروپاقرصی دارند. فیلم‌های بد یا در گیشه شکست خورده‌اند یا از نظر هنری توفیقی کسب نکرده‌اند. هر دلیلی که داشته باشد، برخی از بدترین‌های سینما جاودانه شده‌اند و نام‌شان در تاریخ ثبت شده است.

همشهری آنلاین نوشت: IMDb فهرستی از فیلم‌های بد تاریخ سینما دارد که معلوم است خیلی‌ها با لذت این فیلم‌ها را تماشا کرده‌اند و به بد بودن‌شان رأی داده‌اند. ۵ فیلم این فهرست به شرح زیر است:

 

۵ فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb /  بدترین کارگردان تاریخ سینما کیست؟

۱. فیلم فاجعه (جیسون فریدبرگ و آرون سلتزر، ۲۰۰۸)
فیلمی که انواع اقسام کلیشه‌های سینمایی و جوک‌های نامربوط در آن وجود دارد و تماشای آن تا آخر واقعا کار مشکلی است. داستان درباره به آخر رسیدن جهان است به دلیل مشکلاتی که انسان با کارهایش در طبیعت به وجود آورده و چند جوان که این وسط می‌خواهند جلوی فاجعه را بگیرند. این جوانا به هر کاری که دست می‌زنند، فقط باعث می‌شوند فیلم بدتر و البته بامزه‌تر شود.

۲. مانُس: دست‌های تقدیر (هارولد پی وارن، ۱۹۶۶)
فیلم‌های وحشت بد برای خودشان ژانری محسوب می‌شوند. بعضی از فیلم‌های وحشت از فرط بدی و بدساختی خوب‌اند. توضیح اینکه چطور چیزی از فرط بدی خوب است کمی زمان می‌خواهد که اینجا جایش نیست. اما حتما تجربه لذت بردن از چیزی بد را داشته‌اید. این فیلم هم از همان جنس است. مواجهه خانواده‌ای با فرقه‌ای که افراد را قربانی می‌کنند، به پدید آمدن یکی از بدهای سینما منجر شده.

۵ فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb /  بدترین کارگردان تاریخ سینما کیست؟

۳. بردمیک: شوک و وحشت (جیمز انگوین، ۲۰۱۰)
این فیلم به جای اینکه ادای دینی به «پرندگان» هیچکاک باشد، تن استاد تعلیق را در گور می‌لرزاند، از بس که بد و غیرقابل‌تحمل و ندیدنی است. فیلمی که نه جلوه‌های ویژه‌اش به‌دردخور است، نه داستان درست و درمانی دارد و نه آخرسر پیامی برای عرضه. همین فیلم بد تا به حال دو دنباله داشته و قسمت چهارمش هم شاید ساخته شود. به هر حال اگر کسی این فیلم را نمی‌دید، دنباله‌ای هم ساخته نمی‌شد.

۵ فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb /  بدترین کارگردان تاریخ سینما کیست؟

۴. سوپربچه‌ها: بچه‌نابغه‌ها ۲ (باب کلارک، ۲۰۰۴)
دیوانه‌ای با بازی جان ویت که زمانی در شاهکارهایی مثل «کابوی نیمه‌شب»، «رهایی» و «مخمصه» بازی کرده، به دنبال کنترل ذهن آدم‌هاست و تعدادی بچه می‌خواهند جلوی او را بگیرند. کمتر فیلمی در عالم سینما تا به این حد نازل و بی‌ارزش بوده و تماشا کردنش تا انتها آن‌قدر خفقان‌آور و ناممکن است. این فیلم به‌تنهایی می‌تواند در لیگ مستقلی از تمام فیلم‌های بد قرار بگیرد و هر لحظه‌اش از نظر میزان چرند و پرندی قابل رقابت با لحظه قبل و بعدش است.

 

۵ فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb /  بدترین کارگردان تاریخ سینما کیست؟

۵. کرک کامرون کریسمس را نجات می‌دهد (دارن دوآن، ۲۰۱۴)
این فیلم داستانی پیچیده درباره کریسمس، مشاجره‌های خانوادگی و توجه به معنویت به جای مادیات دارد، اما منتقدان تندوتیزترین نقدها را درباره آن نوشتند. فیلمی که می‌خواهد با روحیه‌ای سرد و افسرده‌کننده ارزش کریسمس را بار دیگر به همه گوشزد کند، اما تنها کاری که می‌تواند بکند این است که همه دعا کنند دیگر شاهد فیلمی به این بدی نباشند.

 

۵ فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb /  بدترین کارگردان تاریخ سینما کیست؟

بدترین کارگردان تاریخ
IMDb به رأی‌های کاربرانش که عموما جوان‌اند و خیلی از آثار تاریخ سینما را ندیده‌اند متکی است. ولی کدام اهل سینمایی است که نداند بدترین فیلم تمام تاریخ سینما «نقشه ۹ از فضای بیرونی» ساخته اد وود است که شهرتی جهانی برای کارگردانش، البته بعد از مرگش، به ارمغان آورد. تیم برتون در فیلمی به نام «اد وود» با بازی جانی دپ به سرگذشت این کارگردان پرداخت که عاشق ارسن ولز بود، ولی فیلم‌هایی می‌ساخت که ملغمه ژانر وحشت و علمی تخیلی بودند. اد وود توسط عده‌ای از منتقدان به عنوان «بدترین کارگردان تاریخ» شناخته شده ‌است. به همین مناسبت جایزه بوقلمون طلایی توسط دو تن از منتقدان دو سال پس از مرگ وی به وی تعلق گرفت که در شهرت او نقش بسزایی داشت.

 

۵ فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb /  بدترین کارگردان تاریخ سینما کیست؟

 

کدخبر: ۵۵۸۷۶۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر