کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۶۲۴۹
تاریخ خبر:

پیش‌بینی مخوف پروفسور شنگور درباره نابودی استانبول

پروفسور جلال شنگور، یک دانشمند زمین شناس ترکیه‌ای است. او به‌تازگی مصاحبه جنجالی انجام داده و ادعا کرده استانبول سرنوشت تلخی خواهد داشت: دریای سیاه سرانجام منفجر خواهد شد. چون گازهایی در آن در حال متراکم شدن هستند و این گازها به تدریج در حال افزایش هستند. در نهایت این گازها مانند گاز نوشابه به سطح می آیند و در اثر انفجار آن، هیچ موجود زنده نیازمند اکسیژن در شعاع 60 کیلومتری دریای سیاه زنده نخواهد ماند.

او در پاسخ به سوالی درباره ساخت و توسعه شهرک ها در اطراف دریای سیاه نیز گفت:" معلوم است که اشتباه است و در شعاع 60 کیلومتری دریای سیاه موجودی زنده نخواهد ماند. استانبول در همین شعاع است، شهر وارنا بلغارستان همین‌جاست، اودسای اوکراین هم در این قسمت است و سوخوم هم همین طور."

جلال شنگور در مورد این سوال که دریای سیاه چه زمانی منفجر می شود، گفت: "در 100 سال گذشته عمق دریا از 200 متر به 180 متر رسیده است. قسمت اکسیژن‌دار به تدریج در حال کاهش است. اما من زمان دقیق انفجار احتمالی را نمی دانم چون در آن باره تحقیقی نداشته ام. ممکن است چند قرن دیگر باشد."

گفتنی است شش کشور روسیه، ترکیه، اوکراین، گرجستان، رومانی و بلغارستان در اطراف دریای سیاه واقع شده‌اند. دریای سیاه از طریق تنگه‌های بسفر و داردانل بین دو قسمت آسیایی و اروپایی شهر استانبول ترکیه به دریای مدیترانه وصل می شود.

زمین شناس ترکیه ای: استانبول در اثر انفجار دریای سیاه نابود خواهد شد

کدخبر: ۵۳۶۲۴۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر