کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۴۷۶
تاریخ خبر:

جدیدترین قیمت مسکن در مناطق ۱۵ تا ۱۹ تهران

جدیدترین قیمت مسکن در مناطق 15 تا 19 تهران

میانگین قیمت پیشنهادی برای فروش هر مترمربع + جدول قیمت

 بازار معاملات مسکن در ۵ منطقه جنوبی تهران، این روزها به لحاظ عرضه فایل فروش آپارتمان در همه بازه‌‌‌های سنی و متراژی به‌خصوص آپارتمان‌‌‌های میانسال و میان‌‌‌متراژ، از تنوع قابل قبولی برخوردار است. تازه‌‌‌ترین تحقیقات  نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون عرضه فایل فروش بیش از تقاضای موجود در بازار مسکن این مناطق است.
 
با این حال به دلیل نبود تقاضای موثر و کافی، حجم خرید از بازار مسکن مناطق ۱۵ تا ۱۹ شهر تهران بسیار کم است و بازار در شرایط رکودی قرار دارد. واسطه‌‌‌ها دلیل این افت تقاضا را نبود قدرت مالی کافی برای خرید آپارتمان باتوجه به سطوح فعلی قیمت‌ها در سمت تقاضا اعلام می‌کنند.
 
 میانگین قیمت پیشنهادی برای فروش هر مترمربع از واحدهای مسکونی عرضه‌شده به بازار مسکن این ۵ منطقه جنوبی تهران حول و حوش ۵۱ میلیون و۴۰۰‌هزار تومان است. این در حالی است که متوسط عمربنا در این ۵۰ فایل موردبررسی ۹.۵ سال و میانگین مساحت این واحدها نیز ۷۱ مترمربع است.
 
بنابراین اگر این اعداد را به عنوان ملاکی برای تخمین متوسط قیمت پیشنهادی آپارتمان‌‌‌ها در این ۵ منطقه در نظر بگیریم، برای خرید یک واحد ۶۰ مترمربعی با عمربنای حدود ۱۰ سال در یکی از این ۵ منطقه به طور متوسط خریدار باید بودجه کل حدود ۳ میلیارد تومانی را در نظر گرفته و در اختیار داشته باشد. در جدول زیر مشخصات و قیمت پیشنهادی ۵۰ فایل فروش آپارتمان عرضه شده به بازار مسکن مناطق ۱۵ تا ۱۹ شهر تهران درج شده است

جدول مسکن

منبع: دنیای اقتصاد
کدخبر: ۵۶۰۴۷۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر