کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۰۸۶
تاریخ خبر:

گیگی شیش تومان!

گیگی شیش تومان!

تحلیلی بر تعرفه‌های جدید اینترنت همراه.

روزنامه هفت صبح، گروه بازار|  افزایش قیمت بسته اینترنت موبایل سروصدای زیادی به‌راه انداخته؛ مشترکان احساس نارضایتی می‌کنند و اپراتورها هم نتوانستند دقیقا به خواسته‌شان برسند. از نظر آنها قیمت بسته اینترنت موبایل باید 100درصد گران می‌شد اما سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تنها به افزایش 30‌درصدی قیمت‌ها چراغ سبز نشان داد.

 

تعرفه‌ها و فهرست جدید قیمت اینترنت موبایل خیلی‌زود روی سایت اپراتورها قرار گرفت تا همه‌چیز حالت رسمی به‌خود بگیرد. این یعنی خرید بسته اینترنت موبایل برای مشترکان نیازمند برنامه‌ریزی جدید و استراتژی‌های تازه است. 

 

مشترکان اینترنت موبایل در هیاهوی ایجاد شده، می‌توانند به برگشت بسته‌های بلندمدت شش‌ماهه دل‌خوش کنند و البته ذکر این نکته که پیش از این هر گیگابایت اینترنت موبایل نهایتا برایشان حدود چهار تا چهار هزار و 500 تومان خرج برمی‌داشت اما حالا این عدد به شش هزار و 500 تومان تا هشت هزار و 284 تومان رسیده است. اگر متوسط قیمت هر گیگابایت اینترنت برای خریداران بسته‌های بلندمدت را هفت هزار و 363 تومان در نظر بگیریم، با رشد 13‌درصدی و در بدترین حالت با رشد 27‌درصدی روبه‌رو می‌شویم.


بهترین بسته اینترنت برای ایرانسل 
گران‌ترین بسته اینترنت موبایل برای مشترکان ایرانسل، 525 هزار و 380 تومان قیمت دارد. این بسته 180 روز یا به‌عبارتی شش‌ماه اعتبار خواهد داشت و در این مدت حجمی معادل 80 گیگابایت در اختیار مشترک قرار می‌دهد. مشترکان ایرانسل با خرید این بسته بلندمدت که قبلا در دسترس قرار نداشت، به‌ازای هر گیگابایت اینترنت، شش هزار و 567 تومان پول می‌پردازند.
 

اگر قیمت نهایی بسته بلندمدت 180 روزه برایتان تند و تیز است یا تصور می‌کنید با داشتن بسته‌ای سبک‌تر می‌توانید مصرف اینترنت خود را بهتر کنترل کنید، پیشنهاد می‌دهیم سراغ بسته 30 گیگابایتی با اعتبار سه‌ماهه بروید. این یکی را پس از اضافه شدن مالیات ارزش افزوده، 212 هزار و 550 تومان می‌فروشند تا هر گیگابایت اینترنت همراه برای خریداران، هفت هزار و 85 تومان آب بخورد.
 

دوتا بسته 120‌روزه با حجم 72 و 18 گیگابایت این وسط قرار دارد. برای اولی باید 474 هزار و 150 تومان و برای دومی باید 128 هزار و 620 تومان پول خرج کنید. هر گیگابایت اینترنت برای خریداران هر کدام از این بسته‌ها، به‌ترتیب شش هزار و 585 تومان و هفت هزار و 145 تومان تمام می‌شود.
 

اگر متوسط مصرف یک مشترک ایرانسل را 20 گیگابایت در ماه تصور کنیم، در منوی جدید بسته 180‌روزه‌ای به‌چشم می‌خورد که 150 هزار تومان و پس از اضافه شدن مالیات ارزش افزوده، 163 هزار و 500 تومان قیمت پیدا می‌کند.

 

مشترکانی که سراغ خرید بسته اینترنت همراه ایرانسل با این ویژگی می‌روند، بابت هر گیگابایت هشت هزار و 175 تومان هزینه پرداخت می‌کنند. چنانچه حجم بسته را در یک‌ماه تمام کنید، ناچار هستید دوباره دست به‌جیب شوید.بسته 50 گیگابایتی 90 روزه ایرانسل، می‌تواند جزو گزینه‌های مشترکان نسبتا پرمصرف باشد.

 قیمت این بسته به 327 هزار تومان می‌رسد و هر گیگابایت اینترنت برای کاربران معادل همان عدد شش هزار و 540 تومان خواهد بود. ‌کاربران اینترنت همراه ایرانسل با میزان مصرف کمتر، می‌‌توانند استراتژی خرید خود را براساس بسته‌هایی با حجم کمتر و مدت انقضای نهایتا 30 روز استوار کنند.

بهترین بسته اینترنت ایرانسل در این صورت، شش گیگابایت حجم را به مدت 30 روز در اختیار کاربران خواهد گذاشت و با توجه به اینکه آنها 40 هزار و 330 تومان هزینه می‌پردازند، هر گیگابایت اینترنت برایشان شش هزار و 722 تومان آب می‌خورد. چنانچه قبل از پایان مهلت انقضا، حجم بسته را تمام کنید، می‌توانید گزینه تمدید را انتخاب کرده و دوباره دست به خرید بزنید.


بهترین بسته اینترنت برای همراه اول 
ارزان‌ترین بسته اینترنت برای مشترکان همراه اول، دو هزار و 343 تومان آب می‌خورد و تنها 60 مگابایت حجم در اختیارشان می‌گذارد. قطعا با اولین سک‌سک کردن در مرورگر حجم‌تان تمام می‌شود. همراه اول همچنین بسته یک ‌گیگابایتی را با اعتبار یک روز، به قیمت 9 هزار و 374 تومان عرضه می‌کند.‌

 

فرض کنیم می‌خواهید استراتژی مربوط به خرید بسته اینترنت را براساس مصرف یک‌ ماه و طبق نیازهای مشترکی کم‌مصرف استوار کنید. در این حالت بسته هفت گیگابایتی با انقضای یک‌ماهه را جلوی دست دارید که قیمتش به 41 هزار و 420 تومان می‌رسد. هر گیگابایت اینترنت برای چنین مشترکی پنج هزار و 917 تومان آب می‌خورد. اگر فکر می‌کنید ‌ مشترک کم‌مصرفی نیستید، می‌‌توانیم کلک جدیدی سوار کنیم؛ چیزی که بعید است غیر از روزنامه هفت‌صبح کسی یادتان بدهد.

 

در منوی همراه اول، یک بسته شش گیگابایتی وجود دارد که با احتساب مالیات ارزش افزوده، 28 هزار و 667 تومان خرج روی دستتان می‌گذارد. هر گیگابایت اینترنت برای خریداران این بسته، چهار هزار و 778 تومان تمام می‌شود. اگر بسته اینترنت خود را طوری مدیریت کنید که تا آخر هفته دوام بیاورد، فعالسازی همین بسته در ابتدای هفته بعد گزینه مناسبی خواهد بود.‌

 

مشترکان همراه اول که مصرف‌شان بیشتر است و هفته‌شان تمام نمی‌شود مگر اینکه حداقل 10 گیگابایت حجم مصرف کنند، بسته‌ای به قیمت 82 هزار و 840 تومان را پیش‌رو می‌بینند. قیمت هر گیگابایت اینترنت برای خریداران این بسته، هشت هزار و 284 تومان آب می‌خورد ولی چون تا سه‌ماه انقضا دارد، می‌توانید در صورت صرفه‌جویی رویش حساب باز کنید.

 

مشترکی با متوسط مصرف 20 گیگابایت اینترنت در ماه، گزینه خرید بسته‌ای با تاریخ انقضای شش‌ماه را پیش‌رو خواهد داشت. در این حالت باید 163 هزار و 500 تومان پول پرداخت کنید. چنانچه در یک ماه حجم بسته تمام شود، می‌توانید پیش بقیه بگویید بابت هر گیگابایت اینترنت، ماهی هشت هزار و 175 تومان پول خرج می‌کنید.

 

همراه اول، بسته‌های 30 و 50 گیگابایتی هم در اختیار مشترکان اینترنت موبایل خود قرار می‌دهد. این بسته‌ها سه‌ماه تاریخ انقضا دارند و هر گیگابایت اینترنت برای خریداران آنها به ترتیب شش هزار و 540 تومان و هفت هزار و 266 تومان تمام می‌شود. 

 

بسته‌های 72 و 80 گیگابایت گران‌ترین بسته‌ها در منوی همراه اول هستند. مهلت انقضای اولی چهار ماه است و برای مصرف دومی، شش‌ماه فرصت خواهید داشت. قیمت تمام‌شده‌شان هم با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، به ترتیب 474 هزار و 150 تومان و 525 هزار و 380 تومان خواهد شد که نشان می‌دهد قیمت هر گیگابایت اینترنت برای خریداران این بسته‌ها، شش هزار و 585 تومان و شش هزار و 567 تومان است. همان گیگی شش هزار تومان که اول مطلب گفتیم!


 

 

کدخبر: ۵۵۲۰۸۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر