کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۳۵۶
تاریخ خبر:

غایبان سربازی با محرومیت‌های اجتماعی مواجه می‌شوند

غایبان سربازی با محرومیت‌های اجتماعی مواجه می‌شوند

مشمولان غایب با محرومیت‌های اجتماعی زیادی مواجه می‌شوند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان، از محرومیت های اجتماعی برای مشمولان غایب خبر داد. سرهنگ حسین پیوندی در گفت و گویی گفت: برابر ماده ۲ قانون خدمت وظیفه عمومی هر فرد ذکور ایرانی از اول ماهی که به سن ۱۸ سال تمام می رسد. مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی بوده و برابر ماده ۵۸ این قانون مشمولانی که در مهلت معرفی تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند. غایب محسوب می شوند.

 

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه طبق ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی برای مشمولاتی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیشتر از سه ماه باشد، ۶ ماه اضافه خدمت لحاظ خواهد شد، تصریح کرد: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از یکسال باشد. علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت فراری محسوب و به مراجع صالحه قضائی معرفی می شوند.

 

وی در ادامه گفت: مشمولان غایبی که تاکنون برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام نکرده اند برابر ماده با این قانون با محرومیت اجتماعی از جمله عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی، عدم برخورداری از معافیت کفالت، عدم دریافت تسهیلات بانکی، عدم صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال ممنوعیت خروج از کشور و موارد دیگر مواجه می شوند.

 

سرهنگ حسین پیوندی بیان داشت: در صورت به کارگیری مشمولان غایب توسط کارفرمایان کارخانه ها کارگاه ها شرکت ها آموزشگاه ها بنگاه ها، مغازه ها تعمیرگاه های دولتی و خصوصی برابر ماده ۶۳ و ۶۳ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاههای قضائی معرفی می شوند.

 

این مقام انتظامی در پایان گفت: مشغولان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی sarbazvatifeh@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

منبع: خبرآنلاین

کدخبر: ۵۶۰۳۵۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر