کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۰۷۷
تاریخ خبر:

ماجرای نامه درباره واکسنHPV به دفتر رهبری چه بود؟

ماجرای نامه درباره واکسنHPV به دفتر رهبری چه بود؟

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران، درباره نامه‌ای با موضوع واکسن HPV به دفتر رهبری توضیح داد

رییس فرهنگستان علوم پزشکی ایران، درباره نامه‌ای با موضوع واکسن HPV که به دفتر رهبری ارسال شده بود و فرهنگستان نیز پاسخی ارسال کرده است، توضیحاتی داد. دکتر سیدعلیرضا مرندی گفت: چندی قبل نامه‌ای از دفتر رهبری به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع شد که پیرامون واکسن HPV بود و این شورا نامه را به فرهنگستان علوم پزشکی ارجاع داد تا پاسخ بدهیم. او در ارتباط با محتوای نامه ارسالی به دفتر رهبری گفت: متن نامه، کارکرد واکسن HPV را زیر سوال برده بود و غیر عادی بود.

 

دکتر مرندی با عنوان این مطلب که نویسنده نامه از جامعه پزشکی است، تاکید کرد: مواضع نویسنده نامه در دو سه سال اخیر با آنچه در گذشته شاهد بودیم، تا حدودی تغییر کرده و از همین رو، نکاتی را پیرامون واکسن HPV مطرح کرده است که انتظار نمی‌رفت.

 

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران، با تاکید بر تحلیل‌های کارشناسی در وزارت بهداشت برای تصمیم گیری در چنین موضوعاتی، تصریح کرد: ما نباید خود را در موضوعاتی که اشراف نداریم، صاحب نظر بدانیم و بهتر است اجازه بدهیم متخصصین امر نظر بدهند. شائبه‌هایی در نامه مطرح شده بود که غیرعادی به نظر می‌رسد و از سوی دیگر، ماجرای واکسن HPV هم سیاسی شده است. آنچه فرهنگستان علوم پزشکی در پاسخ نامه به دفتر رهبری ارسال کرده است، این بود که نامه مورد اشاره عالمانه نبوده و وزارت بهداشت باید تصمیم بگیرد.

 

دکتر مرندی در پاسخ به این سوال که چه موضوعاتی در نامه به دفتر رهبری مطرح شده بود که شائبه دار بوده است، افزود: همین قدر می‌توانم بگویم، نکاتی که عنوان شده بود، بعد علمی نداشت.

منبع: اقتصادنیوز
کدخبر: ۵۶۰۰۷۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر