علت سقوط آنتونوف ۱۴۰ پس از ۱۸ماه اعلام شد

اجتماعی
علت سقوط آنتونوف ۱۴۰ پس از ۱۸ماه اعلام شد

سازمان هواپیمایی کشوری نقص فنی در سیستم کنترل الکترونیکی موتور را عامل نهایی بروز سانحه برای آنتونوف ۱۴۰ هواپیمایی سپاهان اعلام کرد.

به گفته رضا جعفرزاده مدیر روابط‌ عمومی سازمان هواپیمایی: پس از گذشت بیش از ۱۸ ماه از سانحه هواپیمای آنتونف ۱۴۰ و صرف هزاران نفر ساعت کار کارشناسی توسط تیم بررسی سانحه، کار بررسی سانحه هواپیمای مذکور به پایان رسید و نقص فنی نتیجه نهایی سانحه پرواز مسیر تهران- طبس علت اصلی سقوط هواپیما شناخته شد.

وی یادآور شد: با توجه به کارایی هواپیما و بررسی های تخصصی صورت گرفته روی همه احتمالات و نظرها، اشکال در سیستم کنترل الکترونیکی موتور هواپیما عامل محوری و موثر در سانحه بوده و اشکال در این سیستم نه تنها موجب نارسایی در هشدار به موقع به خلبان شده بلکه خود عامل مهمی برای از دست رفتن موتور هواپیما شده است.

وی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری برای رسیدن به نتایج دقیق و رفع تمامی احتمالات مطرح شده و رسیدن به نتایج صحیح از تمامی ظرفیت های ممکن استفاده و در طول بررسی ها از کارشناسان روسی و اکراینی و شرکت طراح و سازنده موتور هواپیما نیز بهره گرفته است.

مشاور رسانه ای رئیس سازمان هواپیمایی بیان کرد: بررسی ها باتوجه به مستندات موجود از جمله اطلاعات استخراج شده از FDR و CVR (جعبه سیاه) و لاشه هواپیما حاصل و از سه عامل سانحه ساز ماشین (هواپیما)، محیط (وضعیت جوی) و انسان عامل اول یعنی نقص فنی علت اصلی سانحه اعلام شد.

این هواپیما با ۴۸ سرنشین ساعت ۹:۲۲ دقیقه ۱۹ مردادماه سال گذشته حوالی فرودگاه مهرآباد تهران سقوط کرد و ۴۰ نفر از مسافران و کرو پروازی آن کشته شدند.

بازدید اپلیکیشن 2,790 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. وقتی هواپیمایی نقص فنی دارد چرا اجازه پرواز بهش داده میشود از سال 57 تا الان چند تا هواپیما صعود کرده چه شرکتهای خصوضی وچه دولتی چند دستگاه هواپیما نو خریداری کنند تا پیشتر مردم کشته نشودند
    جاده ها نا امن رانندگان یا در حالت خواب آلودگی ویا غیر عادی خواهشا مسولین بیشتر به فکر مردم باشند

  2. جادهای ناامن از راننده خسته و نشئه و خواب آلوده, راه آهن تک ریل و قطارهای نه درخور ایران و ایرانی و خطوط هوایی که سالهاست از اوج رفاه و خدمت ایمنی به زیر کشیده شده.
    مگم با کشتی سفر صحرایی و کوهستانی آغاز کنیم. ما مردم خوب ایرانیم.

پاسخ دهید