جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران

اجتماعی
جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۸۳۸ هزار و ۸۰۳ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۸۱ نفر دیگر از بیماران مبتلا به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۲۲۳ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری روز جمعه با تشریح آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور اظهارداشت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی از روز گذشته تا امروز (ششم فروردین ۱۴۰۰)، هفت هزار و ۹۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده که ۹۶۵ نفر از آنها بستری شدند و براین اساس، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۳۸ هزار و ۸۰۳ نفر رسید.

وی ادامه داد: در۲۴ ساعت گذشته ۸۱ بیمار کووید۱۹ متاسفانه جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری هم به ۶۲ هزار و ۲۲۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد: تاکنون یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۴۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. سه هزار و ۹۰۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: ۱۲ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۹۱۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ هم تاکنون در کشور انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۷ شهرستان قرمز و ۴۲ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.

رستوران‌ها خطرناک‌ترین محل عمومی انتقال کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین اظهار داشت: بر اساس مطالعات معتبر بین‌المللی، رستوران‌ها خطرناک‌ترین محل عمومی انتقال ویروس کووید ۱۹ هستند.

لاری ادامه داد: طبق گزارش‌ها همزمان با افزایش سفرهای نوروزی در کشور، شاهد کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی رستوران‌ها و مراکز تهیه و طبخ غذا به خصوص در شهرهای مسافرپذیر هستیم.

وی به هموطنان به خصوص مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای توصیه کرد که تا حد امکان به رستوران نروند و سعی کنند غذا از مراکزی که طبخ بیرون بر دارند، تهیه کنند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: هموطنان می‌توانند هر گونه تخلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در رستوران‌ها را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ جهت انجام پیگیری‌های بعدی توسط کارشناسان گزارش کنند.

بازدید اپلیکیشن 14 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۹۴ بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته و رسیدن مجموع قربانیان به ۶۲ هزار و ۴۵ نفر خبر داد. به گفته سیما سادات لاری از دیروز تا امروز چهارم فروردین و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۶۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی…...
معجزه آقای ساعتچی در احیای ساعت شمس‌العماره معجزه آقای ساعتچی در احیای ساعت شمس‌العماره
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | دیروز دوباره ساعت دوطرفه‌ای که بالای ساختمان شمس‌العماره خودنمایی می‌کند، از خواب چندین‌ساله بیدار شد و صدایش در بخش قدیمی تهران پیچید. این ساعت طی بیشتر از صدسالی که از عمرش می‌گذرد، ماجراهای جالبی را پشت‌سر گذاشته و راه افتادن دوباره‌اش برای تهران‌بازها شیرین و مهم…...
تکلیف ایرانیان به ثبت اطلاعات ملکی خود از ۱۹فروردین تکلیف ایرانیان به ثبت اطلاعات ملکی خود از ۱۹فروردین
اجتماعی
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که از ۱۹ فروردین همه ایرانیان در هرجایی که ساکن هستند اعم از مالک و مستاجر مکلف هستند طبق قانون مالکیت خود را در سامانه جامع املاک ابراز و ثبت نام کنند. او با اشاره به خانه های خالی گفت: یک مطالبه به حق…...

پاسخ دهید