دانلود اپلیکیشن هفت صبح

‌کلاهبرداری‌ با اجاره کارت بانکی نیازمندان

اجتماعی
‌کلاهبرداری‌ با اجاره کارت بانکی نیازمندان

پرونده کلاهبرداری با کارت‌های اجاره‌ای بانکی در دیوار در تهران بسته شد. سرپرست پلیس فتا پایتخت از دستگیری سه کلاهبردار که با اجاره کردن کارت‌های عابر بانک از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد. سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: چهاردهم فروردین ماه مردی ۲۷ساله ساکن تهرانپارس با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مباره با جرائم رایانه‌ای (ناحیه ۳۱ تهران) به پلیس فتا مراجعه و از کلاهبرداری ۸۰ میلیون ریالی فردی شکایت کرد.

شاکی در خصوص نحوه کلاهبرداری توضیح داد: برای خرید یک دستگاه تلفن همراه به سایت دیوار مراجعه و آگهی موبایل آیفون X پرومکس به دلیل قیمت مناسبش نظرم را جلب کرد و با فروشنده تماس گرفتم. شاکی ادامه داد: پس از مدتی گفت‌وگو و توافق بر سر قیمت، فروشنده موبایل برای من موقعیت مکانی‌اش را فرستاد و طبق قرار گذاشته شده به محل مراجعه کردم و با او تماس برقرار کردم.

مالباخته اظهار کرد: با تماس من فروشنده مدعی شد، کاری برایم پیش آمده و شغل دولتی دارم و گوشی را برادرم برای شما می‌آورد، لطفا در خصوص مبلغ توافق حرفی به ایشان نزنید و پول را برای من واریز کنید تا گوشی را به شما تحویل دهد، فروشنده عکسی از موبایل و تصویر برادرش را برای من فرستاد و من بیشتر اعتماد کردم و در همان لحظه در دو مرحله در مجموع مبلغ ۸۰ میلیون ریال واریز کردم و پس از واریزی مبلغ، برادرش سر قرار نیامد و دیگر جواب تلفن من را نداد و با تماس‌های بعدی و عدم پاسخگویی فروشنده متوجه شدم که در دام فرد کلاهبرداری افتاده‌ام.

این مقام سایبری با بیان اینکه بررسی موضوع در دستور کار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت، عنوان کرد: در گام اول تحقیقات پلیسی مشخص شد مبلغ به حساب فردی به هویت «قادر» ۳۶ساله ساکن تهران واریز شده که با احضار او به پلیس فتا اظهار کرد از موضوع کلاهبرداری بی‌اطلاع هستم، مبلغ واریزی را مستاجرم به نام «عادل» در قبال اجاره بهای ماهانه برایم واریز کرده است و اخیرا متوجه شدم که حسابم توسط پلیس مسدود شده است.

سرپرست پلیس فتا با اشاره به اینکه با هماهنگی‌های قضایی تیمی از ماموران برای دستگیری مستاجر به محل سکونت وی اعزام شدند، گفت: در یک عملیات پلیسی عادل دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت. این مقام سایبری گفت: وی پس از انتقال به پلیس فتا در بازجویی اولیه اظهار کرد: پدرم در بستر بیماری است و نیاز مبرم به پول برای درمان او داشتم. در این بین دوستم به نام مجتبی فردی به مشخصات عباس را به من معرفی کرد.

او در قبال ارائه کارت بانکی، مبلغ ۱۵ میلیون ریال به من داد و گفت: کار بانکی برایش پیش آمده و به کارت عابر بانک نیاز دارد و چون برای درمان پدرم پول نیاز داشتم کارت بانکی پدرم را به او دادم و ایشان پس از گذشت سه روز مبلغ ۶۵ میلیون ریال به حساب پدرم واریز کرد و قرار شد که برای او دو عدد کارت هدیه به مبلغ ۱۵ میلیون ریال تهیه کنم و به او بدهم و مابقی پول را نیز برای درمان پدرم هزینه کنم.

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه ماموران در ادامه تحقیقات پلیسی دریافتند متهمان به صورت باندی از سایت‌های درج آگهی فروش کلاهبرداری مثلثی می‌کنند، اضافه کرد: با کنترل محل‌های تردد و شناسایی مخفگیاه مجتبی در شاهین شمالی در یک عملیات پلیسی مجتبی دستگیر و پس از انتقال به پلیس فتا به اجاره کارت بانکی از عادل اعتراف کرد.سرپرست پلیس فتا پایتخت گفت: با دستور قضایی هر سه متهم برای کشف سایر جرائم احتمالی و کشف زوایای پرونده در اختیار این پلیس قرار دارند.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید