‌نقش مجری محبوب ترامپ ‌در اخراج بولتون

سیاسی
‌نقش مجری محبوب ترامپ ‌در اخراج بولتون

گرایم وود در آتلانتیک نوشت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود را برکنار کرده است و دیگر نیازی برای ادامه فعالیت او در شورای امنیت ملی وجود ندارد. این تصمیم رئیس‌جمهور برای بیشتر تحلیلگران سیاسی غافلگیرکننده نبود.

این دو مقام ارشد کشور اختلافات زیادی بر سر مسائل مختلف از جمله افغانستان، تسلیحات هسته‌ای کره شمالی و ایران داشتند. در ادامه این مطلب آمده است: بولتون فردی است که به سوابق خود در دولت افتخار می‌کند. اما اعتبار او چندین‌بار در ماه‌های گذشته توسط رئیس‌جمهور زیر سوال رفته بود.

نیروهای مسلح ایران در ماه ژوئن یک پهپاد جاسوسی آمریکا را در نزدیکی تنگه هرمز سرنگون کردند. بولتون خواستار واکنش نظامی ‌نسبت به این اقدام تهران شد. او در گذشته بارها از حمله به ایران و تغییر نظام جمهوری اسلامی‌ حمایت کرده است. او همچنین دیدگاه‌های متضادی درمورد نحوه برخورد با کره شمالی دارد.

بولتون در طول ۲۰سال گذشته در دولت‌های مختلف از روسای جمهور آمریکا درخواست کرده بود که رویکرد سرسختانه‌ای را در قبال پیونگ‌یانگ در پیش بگیرند و به رهبران این کشور اعتماد نکنند. اما ترامپ به توصیه‌های مشاور خود در مورد مذاکره با کره شمالی توجه نکرد. رئیس‌جمهور تاکنون چندین اجلاس با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار کرده است.

ترامپ همچنین اولین رئیس‌جمهور آمریکا است که به‌عنوان مهمان کیم جونگ اون وارد منطقه مرزی بین کره شمالی و کره جنوبی شد. جان بولتون در این سفر دیپلماتیک حضور نداشت. تاکر کارلسون، مجری محبوب رئیس‌جمهور در شبکه فاکس‌نیوز نیز نقش مهمی‌ در تضعیف جایگاه بولتون در شورای امنیت ملی ایفا کرد.

کارلسون در برنامه شبانگاهی خود در تاریخ ۲۱ژوئن درمورد سوابق و دستاوردهای فاجعه‌آمیز بولتون صحبت کرد. او جان بولتون را به یک کرم دیوان‌سالارانه شباهت داد که تشکیلات حزب جمهوری‌خواه را آلوده کرده است. مطابق با گزارش‌های منتشرشده توسط برخی رسانه‌ها، کارلسون به‌طور غیررسمی ‌درمورد مسائل مختلف با دونالد ترامپ مشورت می‌کند.

جالب اینجا است که رئیس‌جمهور، کارلسون را همراه با تیم دیپلماتیک آمریکا برای دیدار با رهبران کره شمالی به منطقه آورد، در‌حالی‌که جان بولتون برای انجام یک ماموریت دیگر به مغولستان اعزام شده بود. رئیس‌جمهور برخلاف جان بولتون رویکرد دیپلماسی را ترجیح می‌دهد. او به‌دنبال دست‌یابی به توافق‌های جدید با رهبران ایران و کره شمالی است.

بازدید اپلیکیشن 52 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سرمایه‌گذاری شریک تجاری ترامپ برای ایرانی‌ها سرمایه‌گذاری شریک تجاری ترامپ برای ایرانی‌ها
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | آن‌قدر که روی حضور جواد هاشمی در یک تبلیغ تلویزیونی خرید خانه در دوبی مانور داده شد و دست ‌آخر پوزش هاشمی را هم به دنبال داشت، در مورد خود سوژه مورد تبلیغ کمتر حرف زده شد؛ برج‌ها و خانه‌هایی که به‌رغم تحریم‌های سفت‌وسخت، ثروتمندان ایرانی…...
۲۴‌نکته از حمله طرفداران ترامپ به‌کنگره آمریکا ۲۴‌نکته از حمله طرفداران ترامپ به‌کنگره آمریکا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک:‌ جلسه کنگره آمریکا برای تایید آرای الکترال انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور به خشونت کشیده شد. جمعی از حامیان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به ایست‌های بازرسی که پلیس اطراف ساختمان کنگره ایجاد کرده بود، یورش بردند و وارد حیاط اصلی و نیز ساختمان این کنگره…...
گام مهم عربستان و قطر به سوی آشتی گام مهم عربستان و قطر به سوی آشتی
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | یک: طلسم رابطه دوحه و ریاض بالاخره بعد از سال‌ها شکسته شد.در حالی که کشورهای عربی قطر را از نظر اقتصادی و سیاسی محاصره کرده بودند، اما بالاخره زمان آشتی فرا رسید. برخی معتقدند این اتحاد بین اعراب به دلیل ترسی است که سعودی‌ها از آمدن…...

پاسخ دهید