‌نقش مجری محبوب ترامپ ‌در اخراج بولتون

سیاسی
‌نقش مجری محبوب ترامپ ‌در اخراج بولتون

گرایم وود در آتلانتیک نوشت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود را برکنار کرده است و دیگر نیازی برای ادامه فعالیت او در شورای امنیت ملی وجود ندارد. این تصمیم رئیس‌جمهور برای بیشتر تحلیلگران سیاسی غافلگیرکننده نبود.

این دو مقام ارشد کشور اختلافات زیادی بر سر مسائل مختلف از جمله افغانستان، تسلیحات هسته‌ای کره شمالی و ایران داشتند. در ادامه این مطلب آمده است: بولتون فردی است که به سوابق خود در دولت افتخار می‌کند. اما اعتبار او چندین‌بار در ماه‌های گذشته توسط رئیس‌جمهور زیر سوال رفته بود.

نیروهای مسلح ایران در ماه ژوئن یک پهپاد جاسوسی آمریکا را در نزدیکی تنگه هرمز سرنگون کردند. بولتون خواستار واکنش نظامی ‌نسبت به این اقدام تهران شد. او در گذشته بارها از حمله به ایران و تغییر نظام جمهوری اسلامی‌ حمایت کرده است. او همچنین دیدگاه‌های متضادی درمورد نحوه برخورد با کره شمالی دارد.

بولتون در طول ۲۰سال گذشته در دولت‌های مختلف از روسای جمهور آمریکا درخواست کرده بود که رویکرد سرسختانه‌ای را در قبال پیونگ‌یانگ در پیش بگیرند و به رهبران این کشور اعتماد نکنند. اما ترامپ به توصیه‌های مشاور خود در مورد مذاکره با کره شمالی توجه نکرد. رئیس‌جمهور تاکنون چندین اجلاس با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار کرده است.

ترامپ همچنین اولین رئیس‌جمهور آمریکا است که به‌عنوان مهمان کیم جونگ اون وارد منطقه مرزی بین کره شمالی و کره جنوبی شد. جان بولتون در این سفر دیپلماتیک حضور نداشت. تاکر کارلسون، مجری محبوب رئیس‌جمهور در شبکه فاکس‌نیوز نیز نقش مهمی‌ در تضعیف جایگاه بولتون در شورای امنیت ملی ایفا کرد.

کارلسون در برنامه شبانگاهی خود در تاریخ ۲۱ژوئن درمورد سوابق و دستاوردهای فاجعه‌آمیز بولتون صحبت کرد. او جان بولتون را به یک کرم دیوان‌سالارانه شباهت داد که تشکیلات حزب جمهوری‌خواه را آلوده کرده است. مطابق با گزارش‌های منتشرشده توسط برخی رسانه‌ها، کارلسون به‌طور غیررسمی ‌درمورد مسائل مختلف با دونالد ترامپ مشورت می‌کند.

جالب اینجا است که رئیس‌جمهور، کارلسون را همراه با تیم دیپلماتیک آمریکا برای دیدار با رهبران کره شمالی به منطقه آورد، در‌حالی‌که جان بولتون برای انجام یک ماموریت دیگر به مغولستان اعزام شده بود. رئیس‌جمهور برخلاف جان بولتون رویکرد دیپلماسی را ترجیح می‌دهد. او به‌دنبال دست‌یابی به توافق‌های جدید با رهبران ایران و کره شمالی است.

بازدید اپلیکیشن 52 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا ترامپ از سازمان بهداشت جهانی دل کند؟ چرا ترامپ از سازمان بهداشت جهانی دل کند؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد که روابط کشورش با سازمان جهانی بهداشت را قطع کرده است. بهانه او برای این اقدام این بود که می‌گوید، این آژانس سازمان ملل متحد «تحت نفوذ کامل چین» است. آمریکا بزرگترین حامی ‌مالی سازمان جهانی بهداشت…...
چرا ترامپ اتهام آزار جنسی را به رخ بایدن نمی‌کشد؟ چرا ترامپ اتهام آزار جنسی را به رخ بایدن نمی‌کشد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | یکی از القابی که جامعه آمریکا به دونالد ترامپ تخصیص داده «لجن‌پراکن» است. ترامپ از این رو لجن پراکن نام گرفته است که زبان به استهزا و فحش و ناسزا باز می‌کند و از کاه نقطه ضعف‌های رقبا و مخالفانش کوهی می‌سازد از عیب…...
چه کسی بیشتر گلف بازی کرده است؟ چه کسی بیشتر گلف بازی کرده است؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | ‌اتهام آزار جنسی تارا رید، توسط جو بایدن وارد مراحل جدیدی شده است و تیم وکلای جدیدی درحال پیگیری این پرونده هستند. با پیگیری‌های وکلای خانم رید و نیز شبکه فاکس‌نیوز که نزدیک به دونالد ترامپ است، احتمالا اجازه دسترسی محدود به پرونده‌های بایگانی‌شده…...

پاسخ دهید