دانلود اپلیکیشن هفت صبح

‌ساخت «ایرانیان گات تلنت» در دوبی

فرهنگی
‌ساخت «ایرانیان گات تلنت» در دوبی

سایت اصولگرای مشرق نیوز این گزارش جالب را منتشر کرده که با کمی تلخیص اینجا بخوانید:‌ هنوز لحظاتی چند از پایان عصر جدید نگذشته است که رسانه پرقدرت و ثروتمند سعودی‌ها «ام بی‌سی پرشیا» (MBCPERSIA) که در حوزه سرگرمی اقدام به پخش فیلم و سریال با کیفیت‌های فراتر از استانداردهای مرسوم در خاورمیانه (تصویر و صوتی) می‌کند، خبر از ساخت ایرانیان گات تلنت (شوء استعدادیابی ایرانی) می‌دهد.

برنامه‌ای که بنا بر شنیده‌ها سینا ولی‌الله (مجری سابق شبکه فارسی وان) اجرای آن را برعهده خواهد داشت و سعودی‌ها امکانات گسترده‌ای را در دوبی برای تولید آن تدارک دیده‌اند. با این اعلام جنگ رسانه‌ای سعودی‌ها، یک لحظه تنفس هم برای متوقف کردن برنامه عصرجدید خطایی بزرگ است. این یک نبرد رسمی در حوزه سرگرمی است و البته طرف سعودی برای جبران عقب‌ماندگی از عصر جدید، روی حوزه‌های هنجارشکنی سرمایه‌گذاری‌ خواهد کرد که امکان اجرای آن در ایران وجود ندارد.

در واقع آنها تلاش می‌کنند با ورود به ورطه ابتذال و بهره‌گیری از جاذبه‌های جنسیتی، با قهرمان عصر جدید به عنوان زن هنرمندِ ایرانیِ مسلمان و با دغدغه‌های انسانی- اجتماعی که در عصر جدید برنده شد و مورد توجه میلیون‌ها ایرانی قرار گرفت و میلیون‌ها رأی کسب کرد، رقابت کنند.

نکته جالب توجه اینجاست که صدف طاهریان که در ایران به عنوان هنرور در برخی سریال‌ها حضور داشت و اکنون در خارج از کشور با بهره‌گیری از جذابیت‌های زنانه و نمایش المان‌های جنسیتی خود در حوزه مدلینگ روزگار می‌گذراند، از گزینه‌های اصلی برای همکاری و همراهی با سینا ولی الله است.

برای داوری این برنامه، شبکه مذکور در حال رایزنی با اهالی سینماست و در یک مورد خاص حتی به خانم‌های بازیگر توصیه کرده‌اند می‌توانند با حجاب عرفی در ایران در این مجموعه برنامه حضور پیدا کنند.بنابراین آنطور که از شواهد پیداست، سعودی‌ها روی حوزه‌ زنان به‌شدت سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اینجاست که سرگرمی و سیاست دو روی یک سکه‌اند؛ اگر مسیح علی‌نژاد با روش‌های سیاسی زنان ایرانی را به قانون‌شکنی و هنجارشکنی علنی دعوت می‌کند، ایرانیان گات تلنت سعودی‌ها زیر عنوان استعدادیابی و با پوشش سرگرمی، همان مسیر هنجارشکنی علی‌نژاد را ادامه خواهد داد.

با توجه به تلاش سعودی‌ها برای ساختن یک شوء استعدادیابی هنجارشکن، پایان زنانه عصر جدید، حضور دختران نینجا و فاتح شدن فاطمه‌عبادی با آرای مردمی، نیاز به یک رمزگشایی دارد.برای این رمزگشایی کافی است دیدگاه پریناز ایزدیار در تحلیل برنامه عصر جدید را بازخوانی کنیم.

ایزدیار که بازیگری را از سیما شروع کرده، گویی در جهان دیگری زندگی می‌کند و عرف‌های رسانه‌ای داخل ایران را نمی‌شناسد، اما حضور پرقدرت دختران نینجا و برگزیده شدن فاطمه عبادی در این برنامه نشان داد، با توجه به محدودیت‌های شرعی/عرفی، بانوان ایرانی در فضایی تعریف شده، خود را اثبات می‌کنند و رای مردمی نشان حمایت گسترده توده‌ها از بانوان هنرمند این سرزمین است.

در واقع اقبال مخاطبان به برنامه «عصرجدید» و پیامی را که پریناز ایزدیار در فضای مجازی ارسال کرد MBC Persia رسانه‌ سرگرمی‌سازی سعودی‌ دریافت کرده و در یک اقدام سریع، در فضای مجازی پیام‌های تبلیغاتی خود را برای ثبت نام منتشر کرد. کاملا مشخص است که رقص و آوازخوانی‌ بانوان محور اصلی برنامه استعدادیابی شبکه MBC فارسی خواهد بود.

نکته جالب عزم راسخ رسانه سعودی‌ها برای ساخت این برنامه است و هزینه‌های کلانی صرف آن می‌کنند، به طوری که بنا بر اخبار دریافتی چون شبکه‌ MBC Persia از ماهواره‌های جهانی پخش می‌شود، حق پخش این برنامه از کمپانی اصلی تولیدکننده خریداری شده و جالب اینجاست که با تیم حامی از آوازه‌خوانی بانوان از جمله «س.ف» ، «ح.م» و «م.د» گفت‌وگوهای فراوانی صورت گرفته تا داوران و آموزگاران موسیقی برنامه مذکور باشند. حال آنکه گروه مورد اشاره در داخل کشور، مسئول کشف آوازخوانان زن بوده‌اند.

سعودی‌ها تدارک بزرگی را فراهم کرده‌اند، بهترین هتل‌های دوبی از ثبت‌نام‌کنندگان میزبانی خواهد کرد، سرویس دهی پروازی کاملا رایگان خواهد بود و آنقدر دایره این تدارک گسترده است که عوامل عصر جدید و شبکه سه از همین امروز باید در تدارک فصل دوم عصر جدید با ابتکارات و طراوتی بیش از فصل اول و حتی با نگاهی متکثر در برخی حوزه‌ها باشند و زمین بازی را برای رقیب سعودی خالی نگذارند.

بازدید اپلیکیشن 504 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. خوبه که خودتون میدونید که با این اراجیف که به خورد مردم بدبخت می‌دین کافیه یه برنامه درست اون کار رو جای دیگه بکنه و اونوقت همین مردم دیگه شما رو نگاه نمی کنن، واقعن فکر میکنید اگر همچین اتفاقی بیوفته کسی عصر جدید !!!! رو نگاه می‌کنه🤣😂🤣

پاسخ دهید