‌بنگاه‌های اقتصادی آسیب ‌دیده چقدر وام می‌گیرند؟

اقتصادی
‌بنگاه‌های اقتصادی آسیب ‌دیده چقدر وام می‌گیرند؟

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی درباره پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا، گفت: براساس مصوبات بناست ۷۵هزار میلیارد تومان از سوی سیستم بانکی به افرادی که از کرونا آسیب دیده‌اند، پرداخت شود. او با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مردم گفت: ۱۹٫۳میلیون خانوار وام یک‌میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند و وزارت کار اعلام کرده، خانوارهایی که مشکل داشته‌اند و به هر دلیلی نتوانسته‌اند مشخصات خود را پیامک کنند و یا سیمکارت نداشته‌اند و نتوانسته‌اند این وام را دریافت کنند، فعلاً آزاد گذاشته شده‌اند تا هر زمان پیامک ارسال کردند، این وام را به آنها پرداخت کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی درباره پرداخت وام بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا تصریح کرد: ‌در این خصوص برنامه‌ریزی جدی هم در بانک مرکزی و هم در وزارت کار انجام شده و جلسات مشترکی هم داشته‌ایم؛ آنطور که به من اطلاع داده‌اند، ۱۷اردیبهشت به تمام بنگاه‌هایی که فکر می‌کنند، آسیب‌دیده هستند پیامک ارسال می‌شود.

همتی ادامه داد: از ۲۰اردیبهشت پرونده‌های این بنگاه‌ها را تشکیل داده و بررسی‌های لازم را انجام خواهیم داد و فکر می‌کنم از اواخر اردیبهشت و اوایل خردادماه پرداخت حدود ۵۰هزار میلیارد تومان وام ۱۲درصدی را به بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده، آغاز خواهیم کرد.

به گفته او، این تسهیلات مشمول بنگاه‌هایی می‌شود که نیروی کار خود را حفظ کرده‌اند و بابت هر نیروی کاری که حفظ کرده‌اند، با ضریب ۱۲میلیون تومان بابت سه‌ماه میزان دقیق تسهیلاتی که هر بنگاه می‌تواند دریافت کند، مشخص می‌شود. انشالله پرداخت‌ها از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد آغاز خواهد شد.

بازدید اپلیکیشن 7 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید