۳ کشتی جنگی آمریکایی، منطقه را ترک کردند

جهان
۳ کشتی جنگی آمریکایی، منطقه را ترک کردند

سه فروند کشتی موشک‌انداز نیروی دریایی آمریکا پس از هفت ماه استقرار در دریای عرب، با ترک آب‌های منطقه عازم پایگاه خود در آمریکا شدند.

فارس:به نوشته وبگاه «نیوی تایمز» ناوچه‌های «بین بریج»، «میسن» و «نیتز» پس از اتمام ماموریت خود سه شنبه گذشته با خروج از دریای عرب به سمت «نورفولک» در آمریکا حرکت کردند.
این کشتی‌های جنگی اشاره شده از یکم آوریل (دوشنبه ۱۱ فروردین) همراه با ناوهواپیمابر «آبراهام لینکلن» با هدف اعمال فشار بر ایران و ادعای تامین امنیت منطقه عازم خاورمیانه شدند. گفته می‌شود که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن کماکان در مسافتی دورتر از خلیج فارس در منطقه حضور خواهد داشت.
مقام‌های ارشد نظامی آمریکا چندی قبل از تمدید ماموریت ناو یواس‌اس لینکلن در غرب آسیا خبر دادند. دریاسالار «رابرت بورک» از مقام‌های ارشد نیروی دریایی آمریکا در این زمینه گفت، ما آنجا مانده و وظیفه خود را تا بهبود اوضاع انجام می‌دهیم. «والتر اسلاتر» فرمانده این رزمناو بدون توضیح در مورد دلیل تمدید ماموریت ناو گروه یواس‌اس لینکلن در در صفحه فیسبوک خود نوشت، ماموریت ما مجددا تمدید شده و مجبوریم برای مدتی طولانی‌تر اینجا باشیم.
ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در دریای عمان، شمال دریای عرب تردد دارد و تاکنون هرگز وارد خلیج فارس نشده است.
چندی قبل منابع مطلع نظامی از بروز حادثه برای تعدادی از جنگنده‌ها و هواپیماهای آمریکا مستقر در ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن حاضر در آب‌های منطقه خبر دادند.
به نوشته وبگاه «میلیتری» چهار فروند جنگنده «اف-۱۸ سوپرهورنت» نیروی دریایی آمریکا حین فرود یک هواپیمای دیگر بر ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن مستقر در دریای عرب آسیب دیدند. میزان خسارت وارده در این حادثه از نوع «ای» به ارزش ۲ میلیون دلار یا بیشتر برآورد شد.

بازدید اپلیکیشن 45 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ماجرای لغو حمله به ایران در کتاب خاطرات بولتون ماجرای لغو حمله به ایران در کتاب خاطرات بولتون
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح| خاطرات بولتون امروز در آمریکا منتشر می‌شود. او در این خاطرات ۷۵۵بار نام ایران را برده و نوشته است که در ۱۸ماهی که در کاخ سفید مشاور امنیت ملی بود، اوضاع در آنجا درمورد ایران چگونه پیش می‌رفت. بولتون در دایره جنگ‌طلبان نزدیک به ترامپ بود که…...
درگیری نیرو‌های نظامی ترکیه با مرزبانان ایرانی؟ درگیری نیرو‌های نظامی ترکیه با مرزبانان ایرانی؟
جهان
برترین‌ها: خبرگزاری رویترز در خبری مدعی درگیری نیروهای نظامی ترکیه با مرزبانان ایرانی شد. رویترزدر ادامه ادعای خود آورده است: وزارت دفاع ترکیه از مرگ یک سرباز و دو زخمی این کشور در پی درگیری با مرزبانان ایران خبر داده است. هنوز صحت و سقم این خبر تائید و یا…...
چند میلیون نفر در کل کره‌زمین کرونا گرفته‌اند؟ چند میلیون نفر در کل کره‌زمین کرونا گرفته‌اند؟
جهان
تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۵۲۴ هزار و ۱۷۶ نفر رسیده و ابتلای ۱۰ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۸۷۲ نفر به این بیماری نیز تأیید شده است. به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون…...

پاسخ دهید