۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به هر سرباز برای اشتغال

اقتصادی
۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به هر سرباز برای اشتغال

سردار محمدجواد زاده‌کمند؛ فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح بعدازظهر امروز در آیین رونمایی از سامانه اعطای تسهیلات اشتغال کارکنان وظیفه ماهر منقضی خدمت اظهار کرد: از اهداف اصلی تشکیل قرارگاه مهارت‌آموزی در ابتدا توانمندسازی سربازان است و بعد از آن تأمین نیاز اشتغال سربازان در راستای نیاز کشور است. تسهیلگری برای اشتغال سربازان بعد از خدمت از اهداف قرارگاه مهارت‌آموزی است و بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر تحت پوشش مهارت‌های عمومی و تخصصی قرار گرفتند که 750 نفر موفق شدند مدرک بگیرند.بعد از تصویب سند مهارت‌آموزی در سال 1400 موضوع اشتغال کارکنان وظیفه قوی‌تر از گذشته مورد توجه قرار گرفت.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مشکلات تخصیص وام‌های اشتغال به سربازان گفت: بیش از 90 درصد تسهیلات با سودهای بالایی بود و استقبال چندانی از این نوع وام نشد و همچنین ضوابط منظمی برای اختصاص این تسهیلات وجود نداشت.

وی با بیان اینکه در سال 1400 تعداد 3 هزار سرباز از تسهیلات استفاده کردند، تصریح کرد: مبلغ 62 هزار میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی سربازان در ردیف بودجه تخصیص داده شد که بخشی از این رقم مربوط به سربازان می‌شود. مبلغ 100 میلیون تومان برای هر سرباز (تا 60 هزار نفر) پیش‌بینی شده است اما هر استان می‌توانند بیشتر از این رقم هم با توجه به نوع تخصیص شغل به سرباز اختصاص دهند.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آینده پلیس بسته به حوزه‌های هوشمندسازی است، آن چیزی که از نگاه بیرونی به عنوان هوشمندسازی از پلیس انتظار می‌رود ارائه خدمات به شکل هوشمند است. سرباز منقضی خدمت به دفاتر ارائه خدمات الکترونیک پلیس‌+10 مراجعه کند.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید