۱۰نکته‌ درباره برنامه تهیه واکسن کرونا در ایران

اجتماعی
۱۰نکته‌ درباره برنامه تهیه واکسن کرونا در ایران

دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید ۶۰ هزار نفر داوطلب تزریق واکسن کرونا شده‌اند. حمیدرضا جمشیدی، همچنین جدیدترین خبرها درباره مراحل ساخت واکسن ایرانی کرونا را اعلام کرد. او که در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه سه حاضر شده بود، می‌گوید:

*** یک *** ۶۰ هزار نفر داوطلب تزریق واکسن کرونا شده‌اند که از این تعداد ۵۶ نفر برای تزریق واکسن انتخاب می‌شوند. همه تمهیدات لازم در حد استاندارد برای آن‌ها انجام می‌شود و در این هفته واکسن به آن‌ها تزریق خواهد شد. فاز یک تزریق انسانی واکسن کرونا
حدود یک ماه تا ۳۵ روز زمان می‌برد.

*** دو *** واکسنی که قرار است این هفته وارد فاز آزمایش انسانی شود روی موش، خرگوش، میمون و خوکچه آزمایش شده است و حتی برای آزمایش آن روی حیوانات مجوز اخلاق گرفته‌ایم. این واکسن موجب تب، شوک، مسمومیت و…، نمی‌شود و بی خطر است، اما باید برای استفاده آن مطمئن شویم.

*** سه *** پس از نتیجه گرفتن از آزمایش واکسن روی انسان باید همه مستندات خود را به وزارت بهداشت ارائه دهیم و متخصصان این وزارتخانه دوباره نتایج را راستی آزمایی می‌کنند و ده‌ها آزمایش انجام می‌دهند.

*** چهار *** برخی کشورها فاز دو و سه را در هم ادغام کرده‌اند که ما نیز در این زمینه برای افزایش سرعت تولید انبوه واکسن با وزارت بهداشت گفتگو کرده‌ایم.

*** پنج *** ستاد اجرایی فرمان امام (ره) زیرساخت‌های بسیار سنگینی را برای تولید انبوه واکسن ایجاد کرده است که می‌توانیم روزانه یک و نیم میلیون دوز واکسن تهیه کنیم. اگر ۷۰ درصد مردم ایمنی داشته باشند زنجیره ویروس متوقف می‌شود و ما تزریق واکسن را از گروه‌های آسیب پذیر آغاز می‌کنیم.

*** شش *** التهاب، سرخی و تب عارضه طبیعی واکسن است، اما هر کدام حد مشخصی دارد و بر همین اساس همه استانداردهای دنیا برای تولید واکسن ایرانی با وسواس بیشتری انجام می‌شود.

*** هفت *** برای آزمایش واکسن کیت‌هایی را برای دقت بیشتر به سختی وارد کشور کردیم و پس از انجام فاز یک، دو و سه مردم با خیال آسوده واکسن ایرانی را تزریق کنند.

*** هشت *** از ویروس شناسان سرشناس کشور ساعت چهار و نیم صبح با شادی به من زنگ زد گزارش یافته‌های خود را داد.

*** ۹ *** صندوقی در سازمان جهانی بهداشت وجود دارد که همه کشورها عضو آن هستند و واکسن سازان نیز واکسن خود را آنجا ارائه می‌دهند. : این صندوق به ۲۰ درصد جمعیت کشورهای عضو آسیب پذیر هستند واکسن می‌دهد.

*** ۱۰ *** متأسفانه به دلیل تحریم‌ها و کارشکنی‌ها نقل و انتقال پول به این صندوق انجام نشد، اما از مسیر دیگری کار انجام شد و در سه چهار روز آینده پیش پرداخت آن داده می‌شود. از این طریق ۱۶/۸ دهم میلیون دوز واکسن خریداری کرده‌ایم که امیدواریم تا پایان سال وارد کشور شود.

بازدید اپلیکیشن 33 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

کشف پولشویی ۲۳۰میلیاردی در قم کشف پولشویی ۲۳۰میلیاردی در قم
اجتماعی
دادستان قم اعلام کرد سه هزار و۲۵۰ نفر با رقمی بالغ بر ۲۳۰میلیارد تومان از شرکت گوهرناز شکایت کرده اند. حجت الاسلام حسن غریب صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه یکی از پرونده‌های سنگین و کثیر الشاکی در استان قم پرونده شرکت کیمیا سرخ نشاط آفرین ایرانیان…...
معمای پلاک اسنپ و بسته گم شده معمای پلاک اسنپ و بسته گم شده
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | چند روز پیش یکی از کسبه بازار با انتشار ویدئویی از خود، اعلام کرد بسته‌ای را به یکی از راننده‌های اسنپ تحویل داده اما بعد از این‌که بسته به محل نرسیده و آن را پیگیری کرده، متوجه شده راننده در دسترس نیست. این مرد در ویدئوی…...
۲۲بهمن ۱۲۰۷؛ انتقام ایرانی‌ها از تحریرگر عهدنامه ترکمنچای ۲۲بهمن ۱۲۰۷؛ انتقام ایرانی‌ها از تحریرگر عهدنامه ترکمنچای
اجتماعی
۱۹۲ سال قبل در ۲۲ بهمن ۱۲۰۷ شمسی الکساندر گریبایدوف وزیر مختار و سفیر کبیر ۳۴ ساله روسیه تزاری در ایران بعد از تحمیل عهدنامه ترکمنچای، دومین عهدنامه ننگین به فتحعلی شاه، مسؤول اجرای مفاد ۱۶ فصلی عهدنامه و قرارداد تجاری ۹ فصلی الحاقی شد. مفاد عهدنامه ترکمانچای به پیشنهاد…...

پاسخ دهید