۱۰نکته‌ درباره برنامه تهیه واکسن کرونا در ایران

اجتماعی
۱۰نکته‌ درباره برنامه تهیه واکسن کرونا در ایران

دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید ۶۰ هزار نفر داوطلب تزریق واکسن کرونا شده‌اند. حمیدرضا جمشیدی، همچنین جدیدترین خبرها درباره مراحل ساخت واکسن ایرانی کرونا را اعلام کرد. او که در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه سه حاضر شده بود، می‌گوید:

*** یک *** ۶۰ هزار نفر داوطلب تزریق واکسن کرونا شده‌اند که از این تعداد ۵۶ نفر برای تزریق واکسن انتخاب می‌شوند. همه تمهیدات لازم در حد استاندارد برای آن‌ها انجام می‌شود و در این هفته واکسن به آن‌ها تزریق خواهد شد. فاز یک تزریق انسانی واکسن کرونا
حدود یک ماه تا ۳۵ روز زمان می‌برد.

*** دو *** واکسنی که قرار است این هفته وارد فاز آزمایش انسانی شود روی موش، خرگوش، میمون و خوکچه آزمایش شده است و حتی برای آزمایش آن روی حیوانات مجوز اخلاق گرفته‌ایم. این واکسن موجب تب، شوک، مسمومیت و…، نمی‌شود و بی خطر است، اما باید برای استفاده آن مطمئن شویم.

*** سه *** پس از نتیجه گرفتن از آزمایش واکسن روی انسان باید همه مستندات خود را به وزارت بهداشت ارائه دهیم و متخصصان این وزارتخانه دوباره نتایج را راستی آزمایی می‌کنند و ده‌ها آزمایش انجام می‌دهند.

*** چهار *** برخی کشورها فاز دو و سه را در هم ادغام کرده‌اند که ما نیز در این زمینه برای افزایش سرعت تولید انبوه واکسن با وزارت بهداشت گفتگو کرده‌ایم.

*** پنج *** ستاد اجرایی فرمان امام (ره) زیرساخت‌های بسیار سنگینی را برای تولید انبوه واکسن ایجاد کرده است که می‌توانیم روزانه یک و نیم میلیون دوز واکسن تهیه کنیم. اگر ۷۰ درصد مردم ایمنی داشته باشند زنجیره ویروس متوقف می‌شود و ما تزریق واکسن را از گروه‌های آسیب پذیر آغاز می‌کنیم.

*** شش *** التهاب، سرخی و تب عارضه طبیعی واکسن است، اما هر کدام حد مشخصی دارد و بر همین اساس همه استانداردهای دنیا برای تولید واکسن ایرانی با وسواس بیشتری انجام می‌شود.

*** هفت *** برای آزمایش واکسن کیت‌هایی را برای دقت بیشتر به سختی وارد کشور کردیم و پس از انجام فاز یک، دو و سه مردم با خیال آسوده واکسن ایرانی را تزریق کنند.

*** هشت *** از ویروس شناسان سرشناس کشور ساعت چهار و نیم صبح با شادی به من زنگ زد گزارش یافته‌های خود را داد.

*** ۹ *** صندوقی در سازمان جهانی بهداشت وجود دارد که همه کشورها عضو آن هستند و واکسن سازان نیز واکسن خود را آنجا ارائه می‌دهند. : این صندوق به ۲۰ درصد جمعیت کشورهای عضو آسیب پذیر هستند واکسن می‌دهد.

*** ۱۰ *** متأسفانه به دلیل تحریم‌ها و کارشکنی‌ها نقل و انتقال پول به این صندوق انجام نشد، اما از مسیر دیگری کار انجام شد و در سه چهار روز آینده پیش پرداخت آن داده می‌شود. از این طریق ۱۶/۸ دهم میلیون دوز واکسن خریداری کرده‌ایم که امیدواریم تا پایان سال وارد کشور شود.

بازدید اپلیکیشن 33 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد با درگذشت ۷۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر رسید. به گفته سیما سادات لاری از دیروز تا امروز(۶ اسفند ۱۳۹۹ ) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار…...
جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۸هزار و ۳۳۰ مبتلای جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. به گفته سیماسادات لاری از این تعداد ۷۸۲ نفر از آنها بستری شده‌اند و در مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۰۵ نفر رسید. همچنین…...
ممنوع‌الخروجی سرمربی تیم ملی از سوی همسرش ممنوع‌الخروجی سرمربی تیم ملی از سوی همسرش
اجتماعی
سمیرا زرگری سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین بانوان توسط همسرش ممنوع الخروج شد خبرآنلاین گزارش داد تیم ملی اسکی آلپاین بامداد دیروز در حالی برای شرکت در رقابت‌های جهانی، تهران را به مقصد ایتالیا ترک کرد که سمیرا زرگری نتوانست به دلیل ممنوع‌الخروج‌بودن، شاگردانش را همراهی کند...

پاسخ دهید