یک نکته مغفول از جلسه ‌دادگاه ایروانی

اجتماعی
یک نکته مغفول از جلسه ‌دادگاه ایروانی

هفته گذشته بود که سومین جلسه رسیدگی به اتهامات «عباس ایروانی» به همراه متهمان دیگر این پرونده (گروه عظام) به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. سایت «اسکان نیوز» درباره این موضوع نوشته: در این جلسه دادگاه، شاه‌محمدی نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: «شما مالک بیت‌المال نیستید شما از دهه ۸۰ تا به امروز ارز و ریال دریافت کردید و حتی یک دلار و درهم نیز پس ندادید در حالی که شما یا باید کالا وارد کنید یا ارز را پس دهید.

امروز می‌گویید من تحریم را دور زدم، شما تحریم را دور زدید یا ملت را؟ شما می‌گویید که می‌توانید پارک آبی اوشن و پروژه هزار و یک شهر و عمارت مسعودیه را به عنوان وثیقه بدهید در حالی که این‌ها برای شما نبوده که بخواهید آن را به عنوان وثیقه بگذارید چراکه قراردادی به شرط ساخت و ساز بسته شده را باید به صاحب اصلی آن پس دهید.

«ایروانی» در حالی عمارت مسعودیه تهران را به عنوان وثیقه معرفی کرده‌است که این ملک، جزو اموال دولتی به حساب می‌آید.» سایت «اسکان نیوز» در ادامه نوشته است: «تیرماه ۹۸ در حالی این موضوع از سوی دادگاه برملا شد که یک پرسش اصلی پیش‌رو است؛ چرا در بررسی پرونده‌های قضایی افراد به همه حوزه‌ها ورود می‌شود به جز میراث‌فرهنگی؟ چرا سری هم به میراث فرهنگی نمی‌زنند؟

مگر عمارت مسعودیه جز اموال دولتی به شمار نمی‌رود؟ هر چند پرونده عمارت مسعودیه در شعبه دیگری باز است اما این پرسش همچنان باقی است که چرا ۱۱ سال این اثر از این دست به آن دست و از این دادگاه به آن دادگاه می‌شود؟چه کسانی در سال‌های ۸۸ کارکنان سازمان میراث فرهنگی را از مسعودیه بیرون کردند؟

معرف شرکت فرانسوی و علت حذف آن چه بود؟ چه کسانی شرکت عظام را معرفی کردند؟ چه کسانی از واگذاری عمارت مسعودیه سود بردند؟ سوال دیگری هم باید از وزیر پرسیده شود این است که چرا شبانه دستور ورود به عمارت مسعودیه را داد، آن هم در حالی که سازمان بازرسی و کمیسیون لوایح هیات دولت پرسش‌های اساسی را از عظام در خصوص عمارت مسعودیه پرسیده بودند که شاید پاسخ عظام آن‌ها را قانع نمی‌کرد و به‌راحتی و طبق قانون عمارت مسعودیه در اختیار وزارت میراث فرهنگی بود؟»

بازدید اپلیکیشن 61 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

از اتهام مفسد فی‌الارض ‌تا قدم زدن با وزیر از اتهام مفسد فی‌الارض ‌تا قدم زدن با وزیر
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | مردی که اینگونه با افتخار و احترام کنار وزیر صنعت مملکت قدم می‌زند عباس ایروانی است. مدیرعامل گروه قطعه‌سازی عظام.او تا همین چند ماه پیش در دادگاه مفاسد اقتصادی محاکمه می‌شد و حالا علیرضا رزم حسینی را در مراسم افتتاح خط تولید جدید کارخانه‌اش کنار خود…...
پرده نهایی جنجالی‌ترین پروند‌ه‌های قضایی پرده نهایی جنجالی‌ترین پروند‌ه‌های قضایی
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | سه‌شنبه روز پرخبری در حوزه قضایی بود. در یک سو دادگاه اکبر طبری برگزار شد و رسول دانیال‌زاده ملقب به سلطان فولاد که در این پرونده هم درگیر است، فرصت دفاع پیدا کرد. در جایی دیگر هم عباس ایروانی مالک گروه قطعه‌سازی عظام به علت بدهی…...
پرونده عباس ایروانی به ایستگاه آخر رسید پرونده عباس ایروانی به ایستگاه آخر رسید
اقتصادی
روزنامه هفت صبح | اتفاق ویژه جلسه اخیر رسیدگی به اتهام عباس ایروانی تغییر عنوان اتهامی او بود. در ابتدای جلسه قاضی صلواتی خطاب به متهم ردیف اول یعنی عباس ایروانی مدیرعامل هلدینگ قطعه‌سازی عظام گفت: «آقای ایروانی اتهامات شما در ۵ بند در جلسات قبل قرائت شد به استناد…...

پاسخ دهید