یوتیوب صفحه «آی فیلم» را بست

فرهنگی
یوتیوب صفحه «آی فیلم» را بست

العالم نوشت: سایت یوتیوب در اقدامی ناگهانی و بدون اطلاع قبلی، صفحه آی فیلم فارسی و عربی را به فاصله یک هفته مسدود کرد.

این صفحات قبل از بسته شدن، هیچ گونه هشداری دریافت نکردند و همه قوانین و مقررات حق مالکیت معنوی را نیز که مدنظر این سایت است رعایت کرده بودند.

یوتیوب بدون هیچ اخطار قبلی صفحه آی فیلم عربی را کاملا از دسترس شبکه و مخاطبان خارج کرد که این امر خلاف موازین حرفه ای است.

یوتیوب آی فیلم عربی با بیش از ۵۶۰ هزار عضو به علت پخش سریال های ایرانی با دوبله عربی بسیار مورد توجه مخاطبان عرب زبان در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار گرفته بود تا جایی که میزان بازدید یک سال اخیر از این صفحه از یک میلیارد و دویست میلیون دقیقه گذشته بود.

به فاصله چند روز پس از مسدود شدن صفحه یوتیوب آی فیلم عربی، یوتیوب بدون اطلاع قبلی صفحه آی فیلم فارسی را نیز از دسترس خارج کرد.

سال گذشته نیز یوتیوب در اقدامی عجیب و سوال برانگیز، صفحات یوتیوب آی فیلم انگلیسی و آی فیلم ۲ را از دسترس خارج و علت آن را نقض مقررات خود اعلام کرده بود!

شایان ذکر است صفحات یوتیوب شبکه آی فیلم فقط سریال های ایرانی را پخش می کردند و هیچ گونه محتوای (یا موضع گیری) سیاسی نداشتند.

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

وقتی آی‌فیلم‌ شأن مخاطب را حفظ نمی‌کند! وقتی آی‌فیلم‌ شأن مخاطب را حفظ نمی‌کند!
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، گروه تلویزیون | درباره تصمیم هیجان‌زده شبکه آی‌فیلم که برای سریال تولیدی‌اش مسابقه راه انداخته اما جوایز آن ناچیز و برخورنده است. تبعات این کار چیست و در چه شرایطی می‌شد از آن دفاع کرد؟ ملکاوان ساخته احمد معظمی تازه‌ترین سریال تولیدی شبکه آی فیلم است که…...
نگاه یکجانبه «سینما آی‌فیلم» به‌فیلم‌های روی پرده نگاه یکجانبه «سینما آی‌فیلم» به‌فیلم‌های روی پرده
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، مرجان فاطمی | برنامه «سینما آی‌فیلم» با شعار «نگاهی دقیق‌تر به یکی از فیلم‌های درحال اکران سینمای ایران» به میدان آمده و اساسا قرار است مخاطبان را با حال و هوای فیلم‌های روی پرده آشنا کند. با این شعار، انتظار داریم که یا فقط فیلم‌های درجه یک…...
سیاست عجیب شبکه آی فیلم عربی برای ترجمه اسم فیلم‌‌ها و سریال‌های ایرانی سیاست عجیب شبکه آی فیلم عربی برای ترجمه اسم فیلم‌‌ها و سریال‌های ایرانی
فرهنگی
در خبرها آمده بود که کانال عربی آی‌فیلم چند سالی است که نام سریال‌ها و فیلم‌های ایرانی را در زمان پخش برای مخاطبین خارجی خصوصاً عرب‌زبان‌ها تغییر می‌دهد و این اتفاق انتقاد برخی را به همراه داشته است. از جمله کارگردان سریال «مدار صفر درجه» که ابتدا به ساکن تحت…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید