دانلود اپلیکیشن هفت صبح

گوگل دورتازه‌ای از تحریم اپلیکیشن‌های ایرانی را آغاز کرده؟

دانش و فناوری
گوگل دورتازه‌ای از تحریم اپلیکیشن‌های ایرانی را آغاز کرده؟

گوگل در ادامه روند تجریم اپلیکیشن‌های ایرانی دو اپلیکیشن ایرانی را از فروشگاه نرم‌افزار خود حذف کرد

امروز خبر جدیدی از حذف دو اپلیکیشن‌ ایرانی آپارات و فیلمو، از گوگل‌پلی منتشر شد. روابط عمومی شرکت صباایده که این اپلیکیشن را راه‌اندازی کرده، به زومیت خبر داد که ۱۰ روز پیش ایمیلی مبنی‌بر عدم امکان استفاده از گوگل‌پلی به‌دلیل بند ۱۶.۵ قوانین توسعه‌دهندگان دریافت کردند. صباایده دراین‌باره گفت که این اپلیکیشن‌ها به دلیل تحریم، پس از دریافت ایمیل رسمی از روی گوگل‌پلی حذف شدند و این موضوع از طریق مراجع حقوقی در حال پیگیری است.

یک ماه پیش گوگل همین کار را با اپلیکیشن کتابخوان طاقچه انجام داده بود

نبرد شرکت‌های خارجی و فروشگاه‌های آنلاین آمریکایی با اپلیکیشن‌های ایرانی از حدود سه سال پیش آغاز شد؛ زمانی که اپل تنها چند ماه پس از گشودن درهای فروشگاه آنلاین خود به اپلیکیشن‌های ایرانی در سپتامبر ۲۰۱۶، با فرمان دونالد ترامپ، رییس‌ جمهوری آمریکا برای تحریم علیه ایران، برخی اپلیکیشن‌های ایرانی را از اپ‌استور حذف کرد. موضوع حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ‌استور حل نشده بود که گوگل نیز به فاصله‌ی دو هفته پس از اپل و در اقدامی مشابه، نرم‌افزارهای ایرانی را از گوگل‌پلی -فروشگاه آنلاین نرم‌افزارهای اندرویدی- با توجیه مشابه تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران حذف کرد.

همان زمان محمدجواد آذری جهرمی ـ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم ـ اعلام کرد حذف برنامه‌های ایرانی از اپ‌استور را به‌طور قانونی پیگیری می‌کند. همچنین امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- درباره اقدامات لازم برای حل این مشکل، به پتانسیل‌های قانونی موجود در عرصه بین‌المللی اشاره کرد. با وجود این، در نهایت اعلام نشد که پیگیری قانونی در این زمینه انجام شده یا خیر، یا اینکه این پیگیری‌ها به چه نتیجه‌ای رسیده است.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید