گفتگو با دزد گردنبند علی دایی: ۵۰میلیون فروختیم!

حوادث
گفتگو با دزد گردنبند علی دایی: ۵۰میلیون فروختیم!

ایران نوشت: عصر پنجشنبه هشتم آبان، علی دایی از دفتر شرکتش واقع در خیابان آصف خارج شد تا همراه دخترش به‌سمت خودرواش برود، اما ناگهان مرد جوانی به او نزدیک شد و در یک درگیری با تهدید گردنبند او را سرقت کرد و بلافاصله سوار بر موتورسیکلت همدستش از محل متواری شد.

گزارش این سرقت بلافاصله به پلیس و بازپرس دادسرای ویژه سرقت اعلام شد و با صدور دستورات قضایی تحقیقات برای دستگیری متهمان آغاز شد. در ادامه بررسی‌ها، کارآگاهان اداره آگاهی موفق شدند هویت متهمان را به‌دست آورند. سرانجام دو روز بعد از این سرقت یعنی روز شنبه مأموران اداره آگاهی راکب موتورسیکلتی که اقدام به سرقت کرده بود را در اطراف تهران بازداشت کردند. متهم جوان در بازجویی‌ها به سرقت گردنبند اعتراف کرد.

تحقیقات برای دستگیری همدست او ادامه دارد و متهم ۲۷ ساله به دستور بازپرس پرونده در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شد.

*** گفتگو با سارق موتورسوار

سوال: موقع سرقت می‌دانستید از چه کسی دزدی می‌کنید؟

جواب- نه اصلاً تصور نمی‌کردیم سوژه مان علی دایی باشد ما سوار بر موتور در خیابان‌ها می‌گشتیم تا طعمه مناسبی پیدا کنیم. ماده مخدر شیشه مصرف کرده بودیم و اصلاً در حال خودمان نبودیم.

سوال: چطور سرقت کردید؟

جواب- من روی موتور نشسته بودم. همدستم پیاده شد و به‌سمت علی دایی رفت و با او درگیر شد. گردنبند را قاپید و هر دو با موتورسیکلت فرار کردیم.

سوال: کی متوجه شدی که مالباخته علی دایی است؟

جواب- بعد از سرقت، همدستم گفت فکر کنم از علی دایی سرقت کردیم خیلی شبیه او بود آن زمان بازهم باورم نشد و با خودم گفتم بدل آدم‌های مشهور زیاد است. ولی بعداً که در فضای مجازی هم فیلم سرقت و هم خبر را دیدیم، متوجه شدم که خودش بوده و خیلی ترسیدم.

سوال: با گردنبند چه کردید؟
جواب- در یک طلافروشی در اطراف تهران ۵۰ میلیون تومان فروختیم.

سوال: بعد از سرقت شایعه شد که افرادی شما را اجیر کرده‌اند تا از علی دایی سرقت کنید درست است؟

جواب- اصلاً چنین حرفی درست نیست. این سرقت کاملاً اتفاقی بود و واقعاً آن لحظه ما علی دایی را نشناختیم. واقعاً ما حال خوبی نداشتیم و به‌همین دلیل بود که او را نشناختیم و این سرقت هم با برنامه‌ریزی قبلی و طراحی از سوی کسی نبود. من خودم عاشق علی دایی هستم او افتخار ایران است همیشه بازی‌هایش را نگاه می‌کردم نوجوان که بودم در زمین خاکی فوتبال بازی می‌کردم و علی دایی را اسطوره خودم می‌دانستم. اما کم کم معتاد شدم و همه آرزوهایم از بین رفت و زندگی‌ام را از دست دادم و سارق شدم. الان هم خیلی پشیمانم خدا کند مرا ببخشد.

سوال: همدستت چاقو داشت؟

جواب- در آن زمان اصلاً در حال خودم نبودم و نمی‌دانم چاقو داشت یا نه. الان هم فراری است و خبری از او ندارم.

سودل: شغلت چیست؟

جواب- در کار ساخت در و پنجره بودم.

سوال: سابقه داری؟

جواب- بله. تا به‌حال سه بار به‌خاطر سرقت و زورگیری بازداشت شده‌ام.

بازدید اپلیکیشن 465 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

انفجار خانه فرماندار بندر گز باعث مرگ فرزند او شد انفجار خانه فرماندار بندر گز باعث مرگ فرزند او شد
حوادث
فرزند فرماندار بندرگز پس از وقوع حادثه انفجار در منزل مسکونی و پس از یک هفته بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان پنج آذر گرگان جان خود را از دست داد. عصر روز ۱۸ دیماه جاری بر اثر نشت گاز، منزل فرماندار بندرگز دچار انفجار و حریق شد که در…...
جزییات گروگانگیری جوان‌ ۳۷‌ساله‌ در خیابان خرمشهر جزییات گروگانگیری جوان‌ ۳۷‌ساله‌ در خیابان خرمشهر
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری| پسر جوان فکر نمی‌کرد به دلیل اختلاف مالی که با همکارانش داشت ربوده شود و بعد از چهار ساعت تلاش پلیس بتواند آزادی خود را به‌دست بیاورد؛ اگرچه یکی از گروگان‌گیران در این میان قبل از حضور پلیس از مخفیگاه‌شان متواری شده بود. ساعت ۸:۳۰…...
سرقت اموال دختر جوان توسط ‌عاشق دلباخته سرقت اموال دختر جوان توسط ‌عاشق دلباخته
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح | خواستگار فریبکار با قهوه مسموم دختر جوان را بیهوش ‌کرد تا دست به سرقت میلیونی از او برای پرداخت اقساطش بزند. دختر جوان در جریان آشنایی با پسری که خود را دلباخته او نشان می‌داد فکر نمی‌کرد این آشنایی برای سرقت از او به دلیل پرداخت…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید