گرگ‌های وحشی ۱۹۰ گوسفند یک گله را خوردند

اجتماعی
گرگ‌های وحشی ۱۹۰ گوسفند یک گله را خوردند

ایرنا نوشت: گله گرگ‌ها ۱۹۰ گوسفند را در شهرستان مرزی سربیشه دریدند که از این تعداد ۱۳۴ راس گوسفند تلف شدند.

فرماندار سربیشه شامگاه چهارشنبه گفت: این حادثه دیشب در روستای تیغناب بخش درح روی داد و امروز مسئولان شهرستان در محل حادثه حضور یافتند.

محمد محمدی گفت: بنابر آخرین گزارش دریافتی ۱۳۴ راس گوسفند تلف شدند و بقیه جراحت‌های زیادی دارند که احتمالا به تعداد تلفات دامی افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه شغل ۸۰ درصد مردم منطقه مرزی درح دامداری و کشاورزی است تصریح کرد: برآورد اولیه خسارت این حادثه بیش از ۲۵۰ میلیون تومان است که امیدواریم با رایزنی‌های صورت گرفته بتوانیم بخشی را جبران کنیم.

فرماندار سربیشه اظهار داشت: از پایان زمان بیمه این گوسفندان ۲ ماه گذشته است و متاسفانه دامداران برای تمدید بیمه به شرکت‌های بیمه‌گذار مراجعه نکرده بودند از طرفی این گوسفندان به نوعی تمام سرمایه مردم این منطقه عشایرنشین است.

وی با تاکید بر اینکه دامداران باید نسبت به بیمه دام‌های خود اقدام کنند گفت: افزایش قیمت دام در صورت وقوع چنین حادثه‌هایی ضربات اقتصادی سهمگینی را به دامداران وارد می‌کند.

محمدی حصارکشی و استخدام چند چوپان برای یک گله را از دیگر موارد مهم ذکر کرد و گفت: مطمئنا یک چوپان قادر به نگهداری ۴۰۰ گوسفند به تنهایی نخواهد بود و دامداران به این موضوع باید توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: پیش از این سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت‌هایی برای جبران اینگونه خسارات به دامداران داشته است که امیدواریم با ورود استاندار خراسان جنوبی به موضوع بتوانیم بخشی از زیان مربوط به دامداران را مرتفع کنیم.

شهرستان مرزی سربیشه در ۶۵ کیلومتری بیرجند است.

بازدید اپلیکیشن 143 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جزییات تازه از کشتی به‌گل نشسته ایران در سنگاپور جزییات تازه از کشتی به‌گل نشسته ایران در سنگاپور
اجتماعی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: آسیب وارد شده به کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای بررسی این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است. به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی؛ محمد راستاد درباره به گل…...
قاتل نگهبان پارک لولاگر ‌خودش را به‌دیوانگی زد قاتل نگهبان پارک لولاگر ‌خودش را به‌دیوانگی زد
اجتماعی
مردی که اقدام به قتل نگهبان یک پارک در مرکز تهران کرده بود، دستگیر شد. حوالی ساعت هشت شب شنبه گذشته ۲۰ اردیبهشت ماه،‌ مرد جوانی در حال راه رفتن روی چمن‌های پارک لولاگر تهران بود که نگهبان پارک به سمت او رفته و درخواست کرد تا روی چمن‌های سبز…...
جنین فریز شده پس از ۱۲سال در اصفهان زنده شد جنین فریز شده پس از ۱۲سال در اصفهان زنده شد
اجتماعی
با تلاش متخصصان در اصفهان نوزادی دوبار فریز شده برای نخستین بار پس از ۱۲ سال فریز متولد شد. پزشک معالج مرکز باروری وناباروی اصفهان در این خصوص اظهار داشت: اهمیت این موضوع به خاطر قدمت مدت فریز شدن است، بسیاری از کشورها جنین‌های فریز شده بالای ده سال را…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید