دانلود اپلیکیشن هفت صبح

گرمترین تابستان ۳۰ سال اخیر در انتظار مردم ایران

اجتماعی
گرمترین تابستان ۳۰ سال اخیر در انتظار مردم ایران

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی میگوید: امسال تابستان گرمی داریم و انتظار است در اغلب مناطق کشور دما یک تا دو درجه نسبت به متوسط دمایی ۳۰ ساله اخیر افزایش داشته باشد.

صادق ضیائیان درباره وضعیت دمایی و گرما در تابستان امسال اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امسال تابستان گرمی داریم و انتظار است در اغلب مناطق کشور دما یک تا دو درجه نسبت به متوسط دمایی ۳۰ ساله اخیر افزایش داشته باشد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت گرما در هفته جاری و هفته آینده توضیح داد: امروز با توجه به نفوذ سامانه پرفشار از سواحل دریای خزر، در استان‌های واقع در سواحل خزر کاهش دما را خواهیم داشت، اما در پایان هفته در استان‌هایی نظیر کردستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و سیستان و بلوچستان با افزایش دما مواجه هستیم و در سایر نقاط کشور تغییرات دمایی خاص نداریم و تغییرات در حد یک تا دو درجه است که قابل ملاحظه نیست.

او ادامه داد: برای هفته آینده پیش بینی می‌شود تا اندازه‌ای هوا خنک‌تر شود و حدود ۲ تا ۳ درجه در اغلب نقاط کشور نسبت به هفته جاری خنک‌تر می‌شود.

ضیائیان با بیان اینکه در چند روز آینده در نوار شمالی کشور روند خنک شدن هوا ادامه دارد، گفت: در عین حال در جنوب کشور افزایش دما را داریم؛ این شرایط جوی، هفته آینده برعکس می‌شود یعنی در نوار شمالی خزر یک افزایش دما را داریم اما در دیگر نقاط کشور کاهش چند درجه‌ای دما را خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: هفته آینده در پایتخت دما سه تا چهار درجه نسبت به هفته جاری کاهش می‌یابد.

بازدید اپلیکیشن 26 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید