گازسوز کردن رایگان خودروها ۲ هفته دیگر آغاز می‌شود

اقتصادی
گازسوز کردن رایگان خودروها ۲ هفته دیگر آغاز می‌شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: حداکثر تا دو هفته آینده، آماده پاسخگویی به همه تقاضاها برای گازسوز کردن خودرها هستیم.

گازسوز کردن رایگان خودروها

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وزارت نفت، حمید قاسمی ده‌چشمه، با اشاره به فهرست کارخانه‌های مورد تأیید برای گازسوز کردن رایگان خودروها گفت: با هفت شرکت در حال مذاکره هستیم و قراردادهایش نیز آماده است، مقرر شد ۲۵۰ مرکز با هماهنگی تجهیزات لازم را از این هفت شرکت تأمین کنند.

وی افزود: این ۲۵۰ مرکز، همان مراکزی هستند که نام و آدرس آنها در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران آورده شده، اما ممکن است تعدادشان افزایش یابد، اکنون نمی‌توان درباره تعداد دقیق این جایگاه‌ها اظهارنظر کرد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه اکنون استقبال از مصرف سی‌ان‌جی افزایش یافته است و روزانه ۲۴.۳ میلیون مترمکعب از این سوخت مصرف می‌شود، تصریح کرد: تعداد ثبت‌نام‌ها ۵۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته، اما آن چیزی که مدنظر ماست، هنوز اتفاق نیفتاده، در کل رشد استقبال خوب بوده است.

قاسمی ده‌چشمه عنوان کرد: سرانجام تا دو هفته دیگر، این مراکز تأیید می‌شوند و اقدام‌های لازم در این باره انجام می‌شود و مردم می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند. هم‌اکنون نیز مردم می‌توانند با هزینه خود به این مراکز مراجعه کنند، مشکلی در این بخش وجود ندارد، اما باتوجه به اینکه تجهیز انجام شده است، احتمال می‌رود ظرف ۲ هفته دیگر قرارداد امضا شود و ما می‌توانیم به‌صورت رایگان مخازن را برای مراکز مشخص‌شده ارسال کنیم تا فرآیند کار پیش رود.

وی درباره ظرفیت انجام این کار گفت: این مسئله به ظرفیت کارگاه‌ها بستگی دارد، اما می‌توان گفت تقریباً در هر شرکت، کارخانه و مخزن حدود ۱۵ هزار تبدیل در هرماه انجام شود؛ به عبارت دیگر در هر کدام از هفت کارخانه، امکان تبدیل ۱۵ هزار مخزن وجود دارد و قصد داریم این ظرفیت را تا پایان سال به ۳۰ هزار مخزن افزایش دهیم.

بازدید اپلیکیشن 86 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌همه هزینه‌های دوگانه‌سوز کردن خودرو ‌همه هزینه‌های دوگانه‌سوز کردن خودرو
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، احمدرضا نجفی | گزارشی درباره انواع مخزن‌های گاز CNG، واحدهای اندازه‌گیری مختلف و بقیه چیزهایی که باید درباره دوگانه‌سوز کردن خودرو بدانید. اگر می‌خواهید خودرو شخصی‌تان را دوگانه‌سوز کنید، حتما یک ماشین‌حساب داخل داشبورد داشته باشید. از بس واحد‌های مختلف برای اندازه‌گیری گاز CNG استفاده می‌کنند که…...
وقتی مخزن CNG خودش را لوس می‌کند! وقتی مخزن CNG خودش را لوس می‌کند!
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | قیمت مخزن CNG در چندهفته‌ای که از سهمیه‌بندی بنزین گذشته، افزایش چشمگیری داشته است. محسن جوهری، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور در این‌باره می‌گوید، با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است.…...
آیا گازسوز کردن خودرو به‌صرفه‌ است؟ آیا گازسوز کردن خودرو به‌صرفه‌ است؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | سهمیه‌بندی بنزین باعث شده روزانه ۳۰هزار تقاضا برای گازسوز کردن خودرو ها ثبت شود. همه این افراد درخواست خود را روی سایتی به آدرس irngv.ir ثبت می‌کنند. پس از ثبت‌نام در مدت یک‌هفته از طرف اتحادیه پیامکی برای متقاضیان ارسال می‌شود و این افراد می‌توانند از…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید