کلاهبرداری ۱۰میلیاردی از متقاضیان ورود به بورس

اجتماعی
کلاهبرداری ۱۰میلیاردی از متقاضیان ورود به بورس

رئیس پلیس فتا ناجا گفت اعضاء باند کلاهبرداری که با سوءاستفاده از نام و عنوان سامانه سجام در کشور از متقاضیان کلاهبرداری می‌کردند، دستگیر شدند.

سردار “وحید مجید”رئیس پلیس فتا ناجا اظهار داشت: ارجاع پرونده‌های متعدد کلاهبرداری به پلیس فتا در خصوص شکایت مال باختگان با ترفند جدید کلاهبرداری و تجزیه و تحلیل فنی پرونده‌های مرجوعه مشخص شد تمامی این افراد طی روزهای گذشته با مراجعه با سامانه سجام مورد سرقت اطلاعات کارت بانکی (فیشینگ) و برداشت غیر مجاز از حساب هایشان قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: با توجه به کثرت پرونده‌های قضائی و پیچیدگی شیوه و شگرد مجرمانه، موضوع در کارگروه ویژه پلیس فتا مطرح شد و اقدامات فنی و عملیاتی علیه مجرم یا مجرمان با استفاده از تیم کارشناسان فنی و با تجربه پلیس فتا آغاز شد.

رئیس پلیس فتا ناجا افزود: در این رابطه رد پای یکی از مجرمان در استان زنجان کشف شد و پلیس فتا استان با کنار هم قرار دادن سایر شواهد و سر نخ‌های موجود در پرونده مجرمان ضمن همکاری و هماهنگی مناسب با دادستان استان زنجان اقدام عملیاتی برای شناسایی و دستگیری سایر مجرمان و متهمان پرونده آغاز شد و در این رابطه ۷ مجرم آقا و خانم در استان‌های مختلف مورد شناسایی قرار گرفتند و با انجام اقدامات تعقیب و مراقبت تمامی مجرمان به انضمام سر شاخه اصلی این باند شناسایی، دستگیر و باند مذکور متلاشی شد.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: اعضای این تیم هفت نفره که دانش فنی بالایی در امور رایانه‌ای و فنی داشتند با ایجاد سایت جعلی کاملا مشابه با سامانه سجام و نیز اقدامات کاملا حرفه‌ای در بالا نگه داشتن سامانه جعلی مذکور در رنکینگ جست و جو گوگل در هنگام مراجعه متقاضیان به سامانه تقلبی و درگاه بانکی جعلی نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب‌های مالی متقاضیان اقدام می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: هنگام دستگیری مجرمان، بانک اطلاعاتی از ۳۰ هزار حساب هموطنان و تعداد سه دستگاه خودرو به انضمام ۱۲گوشی تلفن همراه و سه دستگاه لپ تاپ کشف شد.

سردار مجید تصریح کرد: با جمع بندی پرونده‌های قضائی مرجوعه به پلیس فتا کلاهبرداری از یک هزار و ۴۰۰ نفر از متقاضیان با مبلغ بیش از ۱۰ میلیارد محرز است.

بازدید اپلیکیشن 16 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سرقت مسلحانه منزل تحت عنوان مامور کرونا سرقت مسلحانه منزل تحت عنوان مامور کرونا
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | چهار مرد در نقش مامور مبارزه با کرونا به بهانه ضدعفونی کردن وارد خانه‌ای در شهرک غرب شده و اقدام به بستن دست و پای اهالی خانه کردند سپس دست به سرقت میلیونی زدند. این افراد در اسفند سال گذشته، در اوج شیوع ویروس کرونا از…...
تماشاگران جنگ آذربایجان و ارمنستان در لب مرز! تماشاگران جنگ آذربایجان و ارمنستان در لب مرز!
اجتماعی
عصر ایران؛ تصاویری از تماشاگران جنگ آذربایجان و ارمنستان در لب مرز! را منتشر کرد....
جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت می‌گوید در طول شبانه روز گذشته ۲۵۱ تن به دلیل این بیماری جان باختند. به گفته دکتر سیماسادات لاری از دیروز تا امروز ۲۰ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۸۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک…...

پاسخ دهید