کشف حجم بالایی از کارت‌های جعلی پایان خدمت و معافیت

اجتماعی
کشف حجم بالایی از کارت‌های جعلی پایان خدمت و معافیت

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: اصلاح فرآیندها در صدور کارت های هوشمند پایان خدمت و معافیت ، منجر به شناسایی متخلفان و برخورد با آنها و کاهش چشمگیر تخلفات سربازی شده است.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در این باره اظهار کرد: اصلاح فرآیندها، بکارگیری اقدامات پیشگیرانه در حوزه معافیت های سربازی و همچنین صدور کارت های هوشمند پایان خدمت و معافیت، منجر به کاهش چشمگیر تخلفات سربازی شده است.

وی ادامه داد: تغییر روند معافیت پزشکی به نحوی بوده که سعی شده از نفوذ افراد سودجو در این فرآیندها جلوگیری شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اضافه کرد: بکارگیری پزشکان نیروهای مسلح در معاینه اولیه مشمولان و ایجاد ارتباط سیستمی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+۱۰) با آنان، همچنین ارتباط سامانه ای با بیمارستان ها و ارسال جوابیه از طریق پیک در معاینه تخصصی مشمول و یا بستگان درجه یک وی از جمله پدر، مادر، برادر و خواهر در معافیت های کفالت، موجب شده تا دسترسی افراد به مدارک پزشکی محدود و تخلفات در این زمینه کاهش یابد.

وی تصریح کرد: کاهش چشمگیر تخلفات در معافیت های کفالت، بیانگر اقدامات مثبت سازمان وظیفه عمومی ناجا در جهت کنترل و اصلاح فرآیند ها مانند تغییر در روند استعلامات ثبت احوال و سایر بررسی هاست.

بر اساس گزارش سایت پلیس، مهری گفت: در سال های اخیر سازمان وظیفه عمومی ناجا توانسته با اجرای طرح تعویض کارت های قدیمی پایان خدمت و معافیت با کارت هوشمند، حجم بالایی از کارت های جعلی پایان خدمت و معافیت را شناسایی، کشف و ابطال کند، همچنین هوشمندسازی کارت های مذکور موجب شده تا ضریب امنیت کارت ها افزایش و جعل آنها دشوار تر شود.

بازدید اپلیکیشن 42 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ماجرای قتل‌عام سه نفر در باغ کلاته ورامین ماجرای قتل‌عام سه نفر در باغ کلاته ورامین
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | اردیبهشت ماه سال ۹۸ جنایتی رخ داد که بیتا دختر هشت ساله به همراه پدر و نامادری‌اش به قتل رسیدند. پرونده‌ای که معتقد بودند دختر کوچک قربانی دفاع از پدر و نامادری‌اش شده بود. در این قتل‌ عام فجیع زن و مردی همراه با دختربچه‌ای به…...
در جستجوی قاتل ‌استوار یکم میلاد خسروی در جستجوی قاتل ‌استوار یکم میلاد خسروی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری | «بیست‌وهفت‌ساله بود. افسر پلیس. ساعت ده امشب، شهرک غرب، در تعقیب سارقان، مقابل چشمان ما گلوله به سرش خورد. در خونش غلتید. روی سنگفرش پیاده‌رو افتاد و جان سپرد. همه گریه کردند. خداوند به پدر و مادرش صبر بدهد.» این چندخط را رضا رشیدپور،…...
زلزله نسبتا شدید کهکیلویه و بویراحمد واقعا بخیر گذشت زلزله نسبتا شدید کهکیلویه و بویراحمد واقعا بخیر گذشت
اجتماعی
ظهر امروز زلزله نسبتا شدیدی مناطقی از استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند. با این‌حال سید امان الله جهانبین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت چند تیم از دهدشت و گچساران به مرکز زلزله اعزام شدتد و طبق بازدید صورت گرفته از مناطق شهری، تاکنون تنها ترک خوردگی…...

پاسخ دهید