کشف دو هزار رای‌ شمارش ‌نشده در ایالت جورجیا

جهان
کشف دو هزار رای‌ شمارش ‌نشده در ایالت جورجیا

بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ رای شمارش‌نشده در یکی از بخش‌های ایالت جورجیای آمریکا کشف شده است، اما مقام‌های انتخاباتی می‌گویند این اتفاق لزوما به معنای تقلب نیست ضمن اینکه تغییری در نتیجه کلی انتخابات ایجاد نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تقریبا ۵ میلیون رای در انتخابات ریاست جمهوری در ایالت جورجیا داده شد و جو بایدن نامزد دموکرات ها در این ایالت با حدود ۱۴ هزار رای بیشتر از دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواهش پیشی گرفت.

این اتفاق در بخش فلوید ایالت جورجیا روی داد و دفتر انتخابات این بخش با مشکلاتی چون ابتلای یک مقام ارشد به کرونا روبه رو شد.

«گابریل استرلینگ» مقام مسئول نظارت بر روند اجرای سیستم انتخاباتی ایالت جورجیا گفت که دلیل حسابرسی، یافتن این نوع موارد است.

وی افزود که این یک مشکل نادر است و هیچ تغییرات اساسی در بخش های دیگر این ایالت به وجود نمی آورد.

«تام ریدز» رئیس هیات انتخابات بخش فلوید نیز گفت که به نظر می رسد تقریبا ۲ هزار و ۵۰۰ رای در جریان رای گیری زودهنگام حضوری داده شده، اما مقام های انتخاباتی مطمئن نیستند که این آرا چطور ناپدید شده است.

ظاهرا علت بروز این اشتباه این بوده که مقام های بخش فلوید، آرای موجود در یک کارت حافظه را وارد دستگاه شمارش آرا نکرده بودند.

هنگامی که شمارش آرا کامل و نتایج تائید شد، ستاد بازنده می تواند درخواست بازشماری آرا را دهد که با استفاده از اسکنرهایی که آرا را خوانده و شمارش می کنند، انجام می شود.

مقام های ستاد انتخاباتی بایدن می گویند اگرچه ممکن است بازشماری آرا تغییر اندکی در آرا ایجاد کند، اما نتیجه کلی نامحسوس خواهد بود.

براساس این گزارش، ناظران منتصب احزاب دموکرات و جمهوریخواه اجازه داشتند در جریان انتخابات، در بخش های رسیدگی حضور داشته باشند اما مجاز به لمس آرا یا ضبط صدا و تصویر نبودند.

اصحاب رسانه نیز اجازه نظارت بر روند رای گیری را داشتند اما در عین حال باید در جایگاه تعیین شده قرار می گرفتند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس برنده ای برای ایالت جورجیا اعلام نکرده، ایالتی که بایدن با امتیاز ۰.۳ درصد از ترامپ جلوتر است.

در ایالت جورجیا، قانون اجباری شمارش آرا وجود ندارد، اما قانون این ایالت این فرصت را برای نامزد مغلوب در صورتی که اختلاف کمتر از ۰.۵ درصد باشد، فراهم می کند.

بازدید اپلیکیشن 53 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رده‌بندی ارتش‌های جهان از نگاه “گلوبال فایر پاور” رده‌بندی ارتش‌های جهان از نگاه “گلوبال فایر پاور”
جهان
پایگاه "گلوبال فایر پاور" با بررسی ده‌ها شاخص، جایگاه کشورها را از نظر قدرت و توانمندی نظامی در سال ۲۰۲۱ مشخص کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خلیج آنلاین، این پایگاه که هر ساله رتبه قدرت‌های برتر نظامی دنیا را مشخص می‌کند، در گزارشی جایگاه ارتش‌های جهان در سال…...
مذاکرات برای آزادی نفتکش کره‌ای شکست خورد مذاکرات برای آزادی نفتکش کره‌ای شکست خورد
جهان
ایسنا: سخنگوی وزارت امورخارجه کره جنوبی مدعی شد که ایران پاسخ روشنی به درخواست سئول برای آزادی نفتکش توقیف شده کره‌ای و خدمه آن نداده است. به نوشته روزنامه هانکیوره، چوی یانگ سام سخنگوی وزارت امورخارجه کره جنوبی امروز (چهارشنبه) مدعی شد که معاون وزیر امورخارجه این کشور که به…...
استقرار سربازان مسلح گارد ملی در اطراف کاخ سفید استقرار سربازان مسلح گارد ملی در اطراف کاخ سفید
جهان
واشنگتن در آستانه برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا شاهد اقدامات شدید امنیتی است؛ گفته شده حداقل ۱۰ هزار گارد ملی مسلح در شهر مستقر شده‌اند و نرده‌هایی برای جلوگیری از ورود افراد، اطراف ساختمان کنگره و کاخ سفید کشیده شده است. به گزارش دیلی میل، اقدامات…...

پاسخ دهید