کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ ایران در انتظار دو طلا و یک برنز

ورزشی
کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ ایران در انتظار دو طلا و یک برنز

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان از ساعت ۱۳ امروز و با برگزاری مسابقات چهار وزن ۷۰، ۷۹، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم در بلگراد صربستان آغاز شد. شاگردان پژمان درستکار که سال گذشته علی رغم کسب ۳ مدال طلا، ۳ نقره و ۱ برنز، از نظر تیمی پشت سر روسیه و آمریکا قرار گرفته و عنوان سومی را به دست آوردند، امسال و در غیاب روس ها به دنبال این هستند تا با پشت سر گذاشتن آمریکایی ها بتوانند ششمین قهرمانی تیمی ایران را پس از ۹ سال از قهرمانی سال ۲۰۱۳ در بوداپست مجارستان به دست آورند.

امروز و در روز نخست این رقابت ها، قرار بود چهار نماینده ایران یعنی امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع به رقابت با حریفان خود بپردازند، اما امیرمحمد یزدانی که سال گذشته در یک وزن پایین تر یعنی وزن ۶۵ کیلوگرم نایب قهرمان جهان شد و به یک وزن بالاتر آمده بود، در قرعه کشی به حریف اسرائیلی برخورد و  نتوانست سر وزن برسد و زودتر از آنکه روی تشک بیاید، حذف شد.

از سوی دیگر حسن یزدانی، امیرحسین زارع و محمد نخودی با اقتدار و با شکست رقبای خود علاوه بر خط و نشان کشیدن برای رقبا، به نیمه نهایی صعود کردند. در نیمه نهایی محمد نخودی به سختی راهی فینال شد تا دیدار سال گذشته اش با جردن باروز تکرار شود. حسن یزدانی با اقتدار به فینال رسید تا بازهم یک نبرد هیجان انگیز با دیوید تیلور داشته باشد و امیرحسین زارع در لحظات پایانی برتری اش برابر طاها آکگول را از دست داد تا به دیدار رده بندی برود.

دیدگاهتان را بنویسید