پولسازترین زبان خارجی در ایران چیست؟

اقتصادی
پولسازترین زبان خارجی در ایران چیست؟

کسب درآمد از آموزش زبان های خارجی یکی از بهترین کارهایی است که در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی دارد. افراد با توجه به میزان تسلطشان روی یک زبان خارجه خاص برای کسب درآمد به وسیله آن برنامه ریزی می کنند.

به طور مثال برخی از افراد ترجیح می دهند به صورت تمام وقت در مراکز معتبر آموزش زبان و انواع آموزشگاه ها به تدریس مشغول شوند. برخی دیگر دوست دارند که برند شخصی خودشان را داشته باشند و بدون وابستگی به هیچ ارگان و آموزشگاه فرآیند تدریس و کسب درآمد را آغاز کنند. حتی بسیاری از اساتید زبان اقدام به راه اندازی یک سایت شخصی می کنند و تدریس را به صورت خصوصی پیش می برند. در کل می توان اینطور برداشت کرد که زبان انگلیسی یکی از پر درآمد ترین زبان های خاجی است که بسیاری از افراد را برای حضور در این مسیر تحریک می کند!

دومین زبان پولسازی در ایران، زبان آلمانی است. با توجه به این که در سالهای اخیر آمار مهاجرت افراد به کشورهای مختلف به خصوص آلمان به شدت افزایش پیدا کرده است، بسیاری از آموزشگاه ها در کنار زبان انگلیسی، شروع به آموزش زبان آلمانی کرده اند.

به‌تازگی زبان های دیگر مانند روسی و فرانسوی هم در ایران محبوب شده اند و طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند و البته که بسیار پولسازی هم هستند. اما به صورت کلی دلیل اینکه زبان آلمانی به عنوان دومین زبان خارجی پولساز در ایران شناخته می شود، این است که تحصیل برای مهاجرین در کشور آلمان رایگان است! در حال حاضر در سطح شهر آموزشگاه هایی افتتاح شده اند که تنها بر روی زبان آلمانی تمرکز دارند. اما بازهم عده ای از افراد ترجیح می دهند قبل از ثبت نام در انواع آموزشگاه های زبان آلمانی یا انگلیسی، ابتدا کمی به صورت خودآموز پیش بروند سپس در کلاس های آموزش زبان ثبت نام کنند.

بازدید اپلیکیشن 97 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید