کرونا چه بلایی سر کسب‌وکار رستوران‌ها آورد؟

اجتماعی
کرونا چه بلایی سر کسب‌وکار رستوران‌ها آورد؟

رییس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تهران می‌گوید در سال ۹۹ رستوران‌ها حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به خاطر شیوع کرونا ضرر کردند، دولت گفت به این واحدها وام می‌دهد اما هیچ یک از همکاران من موفق به دریافت وام نشده‌اند.

به گفته علی اصغر میرابراهیمی حدود ۵۰ درصد از رستوران‌داران مالک سرقفلی واحد خود، ۳۰ درصد مالک واحد و ۲۰ درصد مستاجر هستند. یعنی یک پنجم رستوران‌ها اجاره‌ای هستند و نمی‌توانند اجاره خود را پرداخت کنند و ورشکست شده‌اند. مالکان نیز در زیان می‌دهند و با مشکل برخورده‌اند. به طور کلی حدودا ۳۰ درصد ورشستگی بین‌ رستوران‌ها به وجود آمده است. اگر همچنان رستوان‌ها تعطیل شوند، ظرفیت ادامه کار نخواهند داشت. حقوق کارگر هم که ۳۹ درصد اضافه شده و مواد اولیه هم افزایش قیمت داشته، با چنین شرایط کار برای این صنف سخت شده است. میزان تعدیل نیرو از ابتدای کرونا در رستوران‌ها ۳۰ درصد بوده است.

وی افزود: رستوران‌ها فقط باید به صورت بیرون‌بر کار کنند، بسیاری از رستوران‌ها امکان کار به صورت بیرون‌بر ندارند و فقط در سالن می‌توانند پذیرش داشته باشند. بنابراین نمی‌توانند در این شرایط کار کنند، به طور کلی رستوران‌ها در حال زیان هستند. از ارگان‌های مختلف مانند دارایی، تامین اجتماعی و شهرداری می‌خواهیم که به اصناف یاری دهند.

منبع: ایلنا

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

عکس‌های فان هفته کاربران فضای مجازی عکس‌های فان هفته کاربران فضای مجازی
کاربران ویژه - اجتماعی
...
انتقاد یک امام جمعه از وضعیت کارگران شرکت اپل! انتقاد یک امام جمعه از وضعیت کارگران شرکت اپل!
اجتماعی
یک امام جمعه از وضعیت شرکت اپل آمریکا انتقاد کرد. حجت الاسلام محمود کارگر امام جمعه آبدان (استان بوشهر) گفته وقتی انسان می بیند ثروت اندوزانی مانند شرکت اپل، کارگران را در شیفت های دوازده، شانزده و حتی هیجده ساعته به بیگاری می گیرد و حق داشتن لوازم شخصی و…...
معجزه آقای ساعتچی در احیای ساعت شمس‌العماره معجزه آقای ساعتچی در احیای ساعت شمس‌العماره
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | دیروز دوباره ساعت دوطرفه‌ای که بالای ساختمان شمس‌العماره خودنمایی می‌کند، از خواب چندین‌ساله بیدار شد و صدایش در بخش قدیمی تهران پیچید. این ساعت طی بیشتر از صدسالی که از عمرش می‌گذرد، ماجراهای جالبی را پشت‌سر گذاشته و راه افتادن دوباره‌اش برای تهران‌بازها شیرین و مهم…...

پاسخ دهید