دانلود اپلیکیشن هفت صبح

کرونا چند دانش‌آموز را از تحصیل بازداشت؟

اجتماعی
کرونا چند دانش‌آموز را از تحصیل بازداشت؟

در الی که هنوز تکلیف سال تحصیلی جدید مشخص نیست، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جاری ( ۱۴۰۰-۱۳۹۹) نگرانی خانواده ها از ابتلا فرزندانشان به ویروس کرونا باعث شد ۲۱۰ هزار دانش آموز ابتدایی از تحصیل بازبمانند.

رضوان حکیم زاده روز یکشنبه در بجنورد گفت: این در حالیست که در سال تحصیلی (۹۹-۹۸) حدود ۱۴۰ هزار دانش آموز در مقاطع ابتدایی به دلیل ترس از ابتلا به ویروس کرونا و نگرانی خانواده ها در مدارس ثبت نام نکردند.
او اضافه کرد : در مجموع آمار بازماندگان از تحصیل در مقاطع ابتدایی در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته حدود ۳۴ درصد بیشتر شد که بیشترین بازماندگان از تحصیل نیز مربوط به مقطع اول ابتدایی است.
حکیم زاده از خانواده ها به خصوص خانواده دانش آموزان کلاس اولی خواست تا نسبت به ثبت نام فرزندان خود در مدارس اقدام کنند تا آنها دچار افت تحصیلی نسبت به همسالان خود نشوند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت : اسامی تمام دانش آموزانی که از مدرسه بازماندند، طبق اطلاعات ثبت احوال قابل شناسایی است و تاکنون ۲۰ هزار نفر نفر از این دانش آموزان شناسایی شده اند.

حکیم زاده در بخش دیگری از سخنانش در خصوص افت تحصیلی دانش آموزان دوران ابتدایی نیز گفت: در شرایط شیوع کرونا و آموزش در فضای مجازی، نگران دانش آموزانی هستیم که نه تنها موفق به استفاده موثر تحصیلی از فضای مجازی نشدند که از حمایت خانواده ها نیز بهره مند نبودند.
حکیم زاده از ثبت نام دانش آموزان به صورت مجازی در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: در بیشتر پایه های تحصیلی برای جلوگیری از نگرانی خانواده ها از شیوع ویروس کرونا ثبت نام مجازی انجام شد و با افزایش پایگاه های سنجش نیز دغدغه خانواده های کلاس اولی کاهش یافت.

بازدید اپلیکیشن 4 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید