کره شمالی از جدیدترین موشک‌بالستیک قاره‌پیما رونمایی کرد

جهان
کره شمالی از جدیدترین موشک‌بالستیک قاره‌پیما رونمایی کرد

تحلیل‌گران گفتند، در حالی‌ کره شمالی امروز، شنبه از جدیدترین موشک‌های بالستیک قاره پیمای خود در جریان رژه نظامی رونمایی کرد که قبلا از این موشک‌ها پرده برداری نشده بود.

به گزارش ایسنا، براساس یک فایل ویدیویی که تلویزیون رسمی کره شمالی پخش کرد، موشک بالستیک قاره پیمایی روی یک واحد متحرک با ۲۲ چرخ به نمایش درآمد.

این اولین بار از سال ۲۰۱۸ است که کره شمالی از موشک‌های بالستیک قاره پیما در رژه نظامی رونمایی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، کره شمالی در جریان رژه در پیونگ یانگ جدیدترین موشک بالستیک بین قاره‌ای خود را که روی یک واحد متحرک سنگین ۱۱ محوره حمل می‌شد، به نمایش گذاشت.

این رژه از تلویزیون مرکزی کره شمالی پخش شد و طبق گزارش رسانه‌های سئول، ارتش کره جنوبی اعلام داشته است که در حال تجزیه و تحلیل سلاح‌های نمایش داده شده در پیونگ یانگ است.

با این حال یونهاپ گزارش داد که موشک بالستیک بین قاره‌ای جدید، بزرگتر و احتمالاً دارای برد طولانی‌تر نسبت به آخرین نسخه شناخته شده موشک موشک هواسونگ ۱۵ است.

این در حالی است که در تصاویر روی خود موشک، علاوه بر اعداد معمولی، هیچ علامت گذاری دیگری وجود نداشته است. در عین حال در تصاویر مربوط به این رژه، نام موشک جدید بالستیک زیردریایی دقیقا مشخص بوده و روی آن به زبان کره‌ای نوشته شده بود، “پوکیکسون-A۴”. پیش از این نامی از چنین موشکی در جایی ذکر نشده بود.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، در این رژه موشک “هواسونگ ۱۵” با طولانی‌ترین برد در مقایسه با موشک‌هایی که کره شمالی تا امروز آزمایش کرده و همچنین موشک بالستیک جدیدی که از زیر دریایی شلیک می‌شود، به نمایش درآمد.

خبرگزاری نووستی هم به نام نوشته شده روی این موشک عظیم یعنی”پوکیکسون-۴” اشاره کرده؛ نامی که قبلا اسمی از آن برده نشده بود.

در کره شمالی اسم پوکیکسون (ستاره شمال) معمولا روی موشک‌هایی که از زیردریایی شلیک می‌شوند، اطلاق می‌شود.

پیشتر پیونگ یانگ چندین نسخه از این موشک‌ها را ساخته که آخرین نوع آن “پوکیسکون-۳” است که در اکتبر ۲۰۱۹ آزمایش کرد، از آن زمان تاکنون کره شمالی پرتاب هیچ موشکی را از زیر دریایی آزمایش نکرده است.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سفیر چین توئیت جنجالی‌اش را حذف کرد سفیر چین توئیت جنجالی‌اش را حذف کرد
جهان
برترین‌ها: سفیر چین در ایران در حساب کاربری خود در توئیتر در اقدامی تامل‌برانگیز از عبارت جعلی خلیج به‌ جای خلیج فارس استفاده کرده است. سفیر چین پس از خبرساز شدن اظهارنظرش، توییت خود را حذف کرد⁣!...
افشای سندی که می‌تواند باعث شکست بایدن شود افشای سندی که می‌تواند باعث شکست بایدن شود
جهان
«هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» نماینده حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، زمانی که لپ‌تاپ جنجالی خود را برای تعمیر داده بود، اطلاعات فساد و زد و بندهایش به سرقت رفت و در روزنامه نیویورک پست منتشر شد. دموکرات‌ها ابتدا اطلاعات را جعلی خواندند اما حالا با افشای رسید…...
چرا رهبر کره‌شمالی از مردم خود عذرخواهی کرد؟ چرا رهبر کره‌شمالی از مردم خود عذرخواهی کرد؟
جهان
یک کارشناس مسائل بین‌الملل، اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی عذرخواهی رهبر کره شمالی از مردمش ارسال پیام به چین بوده و به قول معروف « به در گفته تا دیوار » بشنود . سید جلال ساداتیان، در ارتباط با اقدام اخیر و بی سابقه رهبر کره شمالی در عذرخواهی…...

پاسخ دهید