کدام فیلم جشنواره از طرف مردم سیمرغ گرفت؟

فرهنگی
کدام فیلم جشنواره از طرف مردم سیمرغ گرفت؟

هنوز ساعتی از مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر نگذشته و به نظر می‌رسد داستان سیمرغ مردمی جشنواره امسال ادامه‌دار باشد.

به گزارش ایسنا، از چند روز قبل انتقادهایی نسبت به شیوه رأی‌گیری امسال فیلم‌های جشنواره فجر از نگاه تماشاگران مطرح و تهیه‌کننده فیلم «ابلق» که حالا برنده سیمرغ مردمی جشنواره شده، ضعف سیستم سامانه سمفا و اشکال داشتن روش رأی‌گیری را عاملی برای بی‌اعتبار شدن این جایزه مهم جشنواره عنوان کرد.

محمدحسین قاسمی البته تاکید داشت که این ضعف‌ها را با توجه به بررسی‌هایی که انجام داده و گزارش‌هایی که دریافت کرده مطرح می‌کند، اما به هر حال دبیرخانه جشنواره پس از آن اعلام کرد که برخی مشکل‌های به وجود آمده در سیستم رأی‌گیری برطرف می‌شود.

ساعاتی قبل از شروع مراسم پایانی هم اعلام شد که در طول برگزاری جشنواره حدود ۵٪ آرای ۳ فیلم، غیرصحیح بودند اما این مقدار در ساعات پایانی به رقم قابل توجهی رسید که در امتیاز نهایی، منظور نخواهند شد.

به این ترتیب با شمارش آراء فیلم «ابلق» به عنوان برترین فیلم از «نگاه» تماشاگرها اعلام شد.

البته پرفروش‌ترین فیلم طبق سامانه سمفا «شیشلیک» با فروش ۱۷۹۵۹ بلیت بوده و «ابلق» حدود ۳۰۰ بلیت کمتر فروخته است.

با این وجود در اولین واکنش‌ها برای این جایزه، محمد حسین مهدویان کارگردان «شیشلیک» با انتقاد از “استفاده فکر نشده از سامانه سمفا و کنار گذاشتن نظارت صنفی خانه سینما” در صفحه شخصی اش نوشت: «ماجرای دست‌کاری در آرای مردمی جشنواره در سه روز آخر رأی‌گیری، بعد از پیگیری عوامل فیلم‌ها و رسانه‌ها با یک توضیح غیرشفاف از سوی ستاد جشنواره و ابطال شبانه تعدادی از آراء سرهم بندی شد.»

در این باره جزئیات رأی‌های پنج فیلم در بخش آرای مردمی در یک جدول از سوی جشنواره منتشر شده است.

بازدید اپلیکیشن 43 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

درباره حمید صفت و آنچه گذشت درباره حمید صفت و آنچه گذشت
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، بهنام مظاهری | ‌تعطیلات نوروز تمام شده است. از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا امروز حقیقتا اتفاق جالب توجهی در موسیقی نداشتیم. چهره‌های اندکی به ضرب و زور رسیدن بهار و عید تنها چند قطعه مناسب این حال و هوا منتشر کردند و بعد هم به دلیل تعطیلی…...
پشت صحنه سخت‌ترین سکانس پایتخت ۶ را ببینید پشت صحنه سخت‌ترین سکانس پایتخت ۶ را ببینید
فرهنگی
تصاویری از پشت صحنه فیلمبرداری نقی و هما زیر آب، در قسمت آخر سریال پایتخت ۶ را ببینید. منبع: صداوسیما...
باران کوثری به کرونا مبتلا شد باران کوثری به کرونا مبتلا شد
فرهنگی
فیلم نیوز: باران کوثری که این روزها مشغول بازی در سریال «ملکه گدایان» است به ویروس کرونا مبتلا شد. «ملکه گدایان» یکی از سریال هایی است که این روزها تصویربرداری اش در حال انجام است و تست کرونا باران کوثری که نقش اصلی سریال را بازی می کند مثبت اعلام…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید