کدام شهرهای کشور آمار بیشترین مصدومان چهارشنبه‌سوری را دارد؟

اجتماعی
کدام شهرهای کشور آمار بیشترین مصدومان چهارشنبه‌سوری را دارد؟

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرآنلاین: از ابتدای اسفند سال جاری تا کنون، تعداد مصدومان و فوتی‌های ناشی از حوادث چهارشنبه‌سوری، در مجموع به ۱۵۲ نفر در سطح کشور رسیده است. روزهای پایانی سال ۱۳۹۸، به دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ و محدودیت‌های آن، کمترین تعداد آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث چهارشنبه‌سوری، یعنی ۱۱۴۹ نفر، را طی پنج سال اخیر داشتیم.

بنا به گفته شروین تبریزی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبر آنلاین، در سال گذشته (۱۴۰۰)، ۲۸۳۴ نفر مصدوم از ابتدای اسفند تا روز چهارشنبه‌سوری در سطح کشور داشتیم. ۷۸ درصد از این مصدومان فقط و فقط در چهارشنبه‌ آخر سال دچار آسیب شده‌اند که رقمی حدود ۲۲۱۶ نفر را شامل می‌شود.

در چهارشنبه‌سوری سال ۱۴۰۰، تهران با ۷۳۷ نفر مصدوم، بیشترین تعداد آسیب‌دیدگان را داشت و آذربایجان شرقی و غربی، رتبه دوم و سوم را در تعداد مصدومان داشته‌اند. گفتنی است که در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹، با رشد ۲۸ درصدی آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری مواجه بودیم.

شایان ذکر است که در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸، به دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ و محدودیت‌های موجود در آن برهه زمانی، تعداد آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث چهارشنبه‌سوری به طور چشمگیری کاهش یافت؛ به طوری که با استناد به جدول فوق می‌توان ادعا کرد که طی پنج سال اخیر، کمترین تعداد مصدومان مرتبط با چهارشنبه‌سوری را در سال ۱۳۹۸ داشتیم.

در خصوص تعداد فوتی‌ها هم باید اشاره کرد که از سال ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۰، در مجموع ۵۷ فوتی داشتیم. این آمار از سال ۹۴ به بعد یک روند افزایشی را طی کرده است.

در رابطه با آمار سال جاری، از اول اسفند تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۱، تعداد مصدومان و فوتی‌های ناشی از این قبیل حوادث، در مجموع ۱۵۲ نفر در سطح کشور است؛ که جزئیات این آمار، ۶ نفر فوتی (۴ نفر در تهران، ۱ نفر در همدان، ۱ نفر در ارومیه)، ۳۰ نفر قطع عضو، ۳۸ نفر بستری در بیمارستان و ۳ نفر بستری در بخش ویژه را شامل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید