کدام خودروها در سلاخ‌ خانه معاینه فنی برتر گرفتار می‌شوند؟

اجتماعی
کدام خودروها در سلاخ‌ خانه معاینه فنی برتر گرفتار می‌شوند؟

سید نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران می‌گوید ۷۰ درصد خودرو‌هایی که برای دریافت معاینه فنی مراجعه می‌کنند موفق به اخذ معاینه فنی “برتر” نمی‌شوند.

به گفته او حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد خودرو‌هایی که در مرحله نخست موفق به دریافت معاینه فنی برتر نمی‌شوند به دلیل آلایندگی و ۲۰ تا ۲۵ درصد از آمار ۷۰ درصدی خودرو‌های مردودی به دلیل مباحث ایمنی از دریافت معاینه فنی برتر رد می‌شوند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در رابطه با خودرو‌هایی که آمار بیشترین مردودی را برای دریافت معاینه فنی برتر به خود اختصاص داده اند اظهارکرد: خودرو‌هایی از قبیل: وانت نیسان، وانت پیکان، پراید و انواع دیگر وانت‌ها بیشترین آمار مردودی خودرو‌ها در دریافت معاینه فنی برتر را به خود اختصاص داده اند.

وی می‌افزاید: در حال حاضر از تمام خودرو‌ها تست معاینه فنی برتر هم اخذ می‌شود و اگر یک خودرو موفق به دریافت این تست نشد و راننده اصرار به دریافت این نوع معاینه فنی داشت مشاوره‌های لازم جهت رفع عیب خودرو برای دریافت این نوع معاینه فنی به فرد داده می‌شود.

حسینی منش در خصوص نیاز برخی از خودرو‌ها به بعضی از اصلاحات برای دریافت معاینه فنی برتر می‌گوید: برخی از خودرو‌ها از جمله پژو ۴۰۵ برای دریافت معاینه فنی برتر باید برخی اصلاحات را انجام دهند که این اصلاحات هزینه‌ای بین ۵۰۰ تا یک میلیون تومان برای صاحب خودرو خواهد داشت.

این در حالی است که از زمان اعلام تفاوت مبلغ ورود به محدوده طرح خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر و فاقد این نوع معاینه فنی، صف طولانی برای دریافت این نوع معاینه فنی به راه افتاده است، اما رانندگان نمی‌دانند که هر خودرویی قادر به دریافت این نوع معاینه فنی نیست.

محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این باره می‌گوید: شهروندان تهرانی برای آنکه مشمول تخفیف در دریافت طرح ترافیک شوند به دنبال گرفتن معاینه فنی برتر هستند و این اتفاق می‌تواند در کاهش آلودگی هوا نقش داشته باشد.

وی می‌افزاید: دریافت این نوع معاینه فنی شرایط ویژه‌ای دارد و این طور نیست که هر خودرویی قادر به دریافت این نوع معاینه فنی باشد.

در معاینه فنی نوع ۲ که تاکنون صادر می‌شده در تست‌ها دور موتور آرام در سرعت پایین ملاک تست خودرو‌ها بود، اما در معاینه فنی برتر دور موتور به پایین و بالا بررسی می‌شود و مبنا بر این است که دور موتور RPM ۲۵۰۰ از ۲.۵ CO به ۰.۷ CO کاهش یابد.

بازدید اپلیکیشن 142 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مجری جنجالی شبکه یک رسما برکنار شد مجری جنجالی شبکه یک رسما برکنار شد
اجتماعی
برترین‌ها: محسن سوهانی؛ مشاور مدیر شبکه یک سیما، برکناری قطعی عبدالرضا امیراحمدی مجری «صبح بخیر ایران» را اعلام کرد. امیراحمدی مجری سابق این برنامه، در روزهای گذشته با اظهارات خود درباره قهرمانی تیم پرسپولیس، باعث جریحه دار شدن افکار عمومی و طرفداران این تیم شده بود. مجری برنامه صبحگاهی شبکه…...
از شرایط تخلیه ملک تجاری تا شهریه مدارس از شرایط تخلیه ملک تجاری تا شهریه مدارس
اجتماعی
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | امروز در پارکه به سوال دو مخاطب پاسخ می‌دهیم: * یک: مخاطبی از ما پرسیده «چطور مالک می‌تواند مستاجر مغازه‌اش را که بالای ۴۰ سال متصرف است تخلیه کند؟» باید به این مخاطب عزیز عرض کنیم که مسایل مربوط به تخلیه ملک تجاری، فروع…...
سارقان بانک و طلافروشی کم کار شده‌اند سارقان بانک و طلافروشی کم کار شده‌اند
اجتماعی
جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش ۱۵ درصدی کشفیات سرقت در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد. سرهنگ فرامرز به گذر به عملکرد پلیس آگاهی ناجا در حوزه سرقت اشاره و اظهار داشت: طی سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه…...

پاسخ دهید