کدام آیفون‌ها واتساپ را پشتیبانی نخواهند کرد؟

دانش و فناوری
کدام آیفون‌ها واتساپ را پشتیبانی نخواهند کرد؟

گجت نیوز نوشت: اگر صاحب این گوشی های آیفون هستید، از ماه آینده اپلیکیشن واتساپ دیگر از گوشی شما پشتیبانی نخواهد کرد و باید با این پیام‌رسان خداحافظی کنید.

واتساپ سرانجام پشتیبانی از آیفون های قدیمی را متوقف کرد که به معنای از رده خارج شدن تعداد زیادی مدل آیفون است. اغلب گوشی‌های هوشمند دیگر توسط واتساپ پشتیبانی نمی‌شوند. این موج خروج از فهرست پشتیبانی‌شونده‌ها از نوامبر سال گذشته آغاز شد که در آن واتساپ اعلام کرد از برخی دستگاه‌های اجراکننده سیستم عامل‌های KaiOS، اندروید و آی او اس پشتیبانی نخواهد کرد. و حالا کمی بعد در فاصله چند ساعت مانده به رونمایی از گوشی‌های سری آیفون ۱۴، خبر می‌رسد که این اپلیکیشن حالا فقط روی آی او اس ۱۲ به بعد کار می‌کند.

با توجه به این اطلاعیه، برخی مدل‌های آیفون به ناچار از جمع پشتیبانی‌کنندگان این اپلیکیشن خارج خواهند شد. گرچه بیشتر کاربران از گوشی‌های جدیدتر آیفون که طی چند سال اخیر عرضه شده‌اند، استفاده می‌کنند؛ اما هنوز هم هستند معدود کسانی که همچنان از آیفون‌های قدیمی استفاده می‌کنند. بدین ترتیب، صاحبان آیفون ۵ باید به فکر ارتقا گوشی خود با مدل‌های جدیدتر باشند. صاحبان آیفون ۵ اس، ۶ و ۶ اس بدون مشکل می‌توانند از واتساپ استفاده کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید