کاهش دما تا ۱۰ درجه در سواحل خزر و شمال‌شرق

اجتماعی
کاهش دما تا ۱۰ درجه در سواحل خزر و شمال‌شرق

فردا کاهش دما بین ۸ تا ۱۰ درجه در شمال شرق و استان‌های واقع در نوار شمالی کشور رخ خواهد داد.
به گزارش فارس، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و اطلاعات نقشه‌های پیشیابی و هواشناسی امروز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان بارش باران را شاهد هستیم که در ارتفاعات و نقاط سردسیر این مناطق بارش برف ادامه دارد.

امروز در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش برف و در برخی نقاط سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارس بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

فردا در برخی نقاط خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش برف و در استان‌های ساحلی خزر و برخی نقاط خراسان جنوبی و کرمان بارش باران و در ارتفاعات این استان‌ها بارش برف پیش‌بینی می‌شود؛ ضمن آنکه فردا در سیستان و بلوچستان بارش باران خواهیم داشت.

سامانه مذکور اواخر وقت فردا از شرق کشور خارج می‌شود و فردا کاهش دما بین ۸ تا ۱۰ درجه در شمال شرق و استان‌های واقع در نوار شمالی کشور رخ خواهد داد.

امروز در استان‌های تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، کرمان و سیستان و بلوچستان وزش باد شدید داریم و این شرایط فردا در سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و یزد و کرمان حاکم است.

امروز و فردا در ارتفاعات و نقاط کوهستانی استان‌های واقع در البرز مرکزی و شرقی کولاک برف، لغزندگی جاده و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

مرکز و شرق خلیج فارس و همچنین دریای خزر امروز و فردا مواج است.

آسمان تهران فردا صاف پیش‌بینی می‌شود و روز پنج‌شنبه نیز آسمان تهران صاف خواهد بود؛ بیشینه و کمینه فردا در تهران ۹ و صفر درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه ۲۴ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۸ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۲۷ بهمن سال جاری ۱۶۳.۳ میلی‌متر ثبت شد. میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۵۰.۸ میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری ۲۲۱.۲ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۱۲۷.۶میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۲۷.۹ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته بیست و یکم سال زراعی متعلق به نورآباد ممسنی در استان فارس و میناب در هرمزگان به میزان ۶۰.۶میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه زرآباد در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۲۵.۸ درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه چالدران در استان آذربایجان غربی به منفی ۱۱.۷ درجه سلسیوس بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید