کاریکاتوری که احساسات چینی‌ها را جریحه‌دار کرد

جهان
کاریکاتوری که احساسات چینی‌ها را جریحه‌دار کرد

ایسنا: یک کاریکاتور روزنامه دانمارکی “یولندپستن” خشم دولت چین را برانگیخته است. سفارت چین در کپنهاگ نوشته است که این روزنامه به چین توهین کرده و باعث جریحه‌دار شدن “احساسات ملت چین” شده است.

به نقل از شبکه خبری دویچه وله، سفارت چین در دانمارک از روزنامه دانمارکی “یولندپستن” (Jyllands-Posten) خواست، از ملت و دولت چین غذرخواهی کند.

این روزنامه کاریکاتوری از پرچم چین چاپ کرده که به جای پنج ستاره، پنج ویروس کرونا بر آن نقش بسته است.

در بیانیه‌ای که در وبسایت سفارت چین در کپنهاگ منتشر شده، آمده است که کاریکاتوریست دانمارکی نیلز بو بویزن و روزنامه دانمارکی با انتشار این کاریکاتور هم به دولت چین توهین کرده و هم احساسات ملت چین را جریحه‌دار کرده است.

یاکوب نوبرو، سردبیر این روزنامه، در واکنش به ادعای سفارت چین نوشت، هدف روزنامه از انتشار کاریکاتور آزردن دولت یا مردم چین نبوده است.

نوبرو تاکید کرد که نه او و نه کاریکاتوریست قصد مسخره‌کردن اوضاع کنونی چین را نداشته‌اند و برداشت او از کاریکاتور با برداشت مقامات چینی کاملا متفاوت است.

بازدید اپلیکیشن 76 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ابتلای داوطلبانه با «کرونا پارتی» در آمریکا ابتلای داوطلبانه با «کرونا پارتی» در آمریکا
جهان
به گزارش سی‌ان‌ان، فرماندار کنتاکی از اقدام عجیب شهروندان این ایالت که برای مخالفت با دستورالعمل‌های صادرشده توسط مقامات جهت مقابله با کرونا در یک «کرونا پارتی» واقعی شرکت کرده بودند و به این ویروس به شدت انتقاد کرد و از مثبت شدن تست ابتلای یکی از شرکت‌کنندگان در این…...
ویدیو/عاقبت فرار از قرنطینه در چین ویدیو/عاقبت فرار از قرنطینه در چین
جهان
خبرآنلاین با انتشار این ویدیو نوشت: پلیس چین با مسافرانی که پس از شیوع ویروس کرونا از شهر ووهان به شهرهای دیگر رفته‌ و قرنطینه را رعایت نکردند، به طرز خشونت آمیزی برخورد کرد....
مسجدالاقصی تا اطلاع ثانوی بسته شد مسجدالاقصی تا اطلاع ثانوی بسته شد
جهان
سازمان اوقاف اسلامی قدس اعلام کرد که درهای مسجد الاقصی از بامداد امروز -دوشنبه- تا اطلاع ثانوی به روی نمازگزاران بسته خواهد بود. به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سازمان اوقاف اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تصمیم بنابه توصیه مراجع دینی و پزشکی در شهر…...

پاسخ دهید