چه کشوری اسراییل را از جنگ با حزب الله نجات داد؟

جهان
چه کشوری اسراییل را از جنگ با حزب الله نجات داد؟

یک روزنامه نزدیک به حزب سمیر جعجع گزارش داد که روسیه نقش اصلی را در کاهش تنش‌های اخیر میان حزب‌الله و رژیم اشغالگر ایفا کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه لبنانی نداء الوطن به نقل از منابع دیپلمات مطلع از موضع‌گیری‌های روسیه تأکید کرد که مسکو پس از حمله اخیر حزب‌الله در یکشنبه گذشته تماس فوری با مسئولانی در تل آویو برقرار کرد و از آن‌ها خواست تا اوضاع را تشدید نکرده و وضع را همان طور که هست باقی بگذارند.

منابع به این روزنامه گفتند که مسکو در مهار اوضاع با هماهنگی با دو طرف لبنانی و اسرائیلی موفق عمل کرد، به ویژه اینکه هر گونه بحران یا جنگ جدیدی می‌تواند فضا را در تمامی خاورمیانه ناآرام سازد.

منابع گفتند روسیه و آمریکا خواهان وقوع رویارویی گسترده میان اسرائیل و حزب‌الله نیستند، چراکه این نزاع ممکن است بر نیروهای مستقر روسیه و آمریکا در سوریه تأثیر بگذارد.

منابع افزودند: تماس‌های سعد حریری، نخست وزیر لبنان با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و به طور کلی با رهبری روسیه برای پیگیری اوضاع در مرزهای جنوبی لبنان و تمامی مسائل مربوط به نزاع با اسرائیل ادامه دارد و ممکن است که حریری در آینده نزدیک به مسکو سفر کند.

پنج‌شنبه گذشته نیز روزنامه لبنانی اللواء گزارش داده بود که روسیه در مهار تنش کنونی در مرزهای جنوبی لبنان ایفای نقش کرده است

بازدید اپلیکیشن 70 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید