چه کسانی اجازه نمی‌دهند استادیوم پر شود؟

ورزشی
چه کسانی اجازه نمی‌دهند استادیوم پر شود؟

یحیی گل‌محمدی در نشست پیش از بازی با گلایه از مشکلی که برای فروش بلیت پیش آمده گفت: نمی‌دانم چرا این موضوع پیش آمده و باید فکری به حال آن کرد.

برترین‌ها: یحیی گل‌محمدی در نشست پیش از بازی با گلایه از مشکلی که برای فروش بلیت پیش آمده گفت:« نمی‌دانم چرا این موضوع پیش آمده و باید فکری به حال آن کرد. یکی از بازی‌های قدیمی که ۲ بر یک بردیم و گلش را هم من زدم، نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه بودند. حس و حال و زیبایی‌های داربی از بین رفته و لازم است که روی این مساله کار شود. این جا برعکس همه جای دنیا می‌خواهند استادیوم خالی باشد و باید فکر کنند که چرا این اتفاق افتاده است. آن‌ها زیبایی‌های فوتبال را گرفتند. فوتبال برای تماشاچیان است و باید انرژی‌اش را تخلیه کند. این درست نیست که مردم از دیدن داربی محروم شوند.»

شاید بدترین اتفاق برای دربی، سکوهای خالی باشد. اما برخلاف همه بازی‌های بزرگ که تبلیغات پیش از بازی و تلاش برای پر کردن استادیوم، هیجان‌انگیز کردن مسابقه و کسب درآمد، مهمترین اهداف برگزارکنندگان و باشگاه‌های بزرگ است، اینجا انگار مسئولان فوتبال نیات دیگری در سر دارند. فشار برای برگزاری بازی در بدترین ساعات وسط هفته و سخت کردن حظور تماشاچیان اتفاق تازه‌ای نیست و بارها در گذشته شاهدش بوده‌ایم.

این بار هم مطمئنا تماشاچیان برای پارک اتومبیل و رسیدن به ورزشگاه با مشکلات عدیده و عجیب و غریبی مواجهند که فکری برای آن نمی‌شود. ساعت بازی هم برای تماشا و پخش تلویزیونی کاملا نامناسب است. مسابقه‌ای که باید زیر نور مصنوعی به زیباترین شکل برگزار شود، به ساعات بعدازظهر و زیر نور آفتاب منتقل می‌شود تا به بهانه‌های واهی مثل بالا بردن امنیت بازی، بخش بزرگی از هیجان کشته شود.

اما این که سایت فروش بلیت مشکل پیدا کرده و امکان خرید بلیت برای هواداران ممکن نشده به هیچ وجه قابل هضم نیست. چند سال تجربه بلیت‌فروشی الکترونیکی و مشخص بودن برنامه مسابقه از روزها جلوتر همه نوید می‌داد که حداقل بلیت‌ها راحت فروخته شوند و ده‌ها هزار نفر ساعت‌ها پشت در معطل خرید بلیت نمانند. باورکردنی نیست که این مشکلات همه غیرمترقبه باشد و برای حل آن کاری از دست کسی برنیاید.

در جایی که ما داعیه مدیریت جهانی داریم و ادعایمان مرزهای شرق و غرب را درمی‌نوردد، درماندگی در فروش اینترنتی بلیت یک دیدار فوتبال چه مفهومی دارد. آن هم در حالی که فقط ۶۵هزار بلیت برای هواداران در نظر گرفته شده. یعنی استادیومی که قرار نیست پر شود و برای آمدن تماشاگران از هر مانع و آزاری استفاده می‌شود. در مسابقه‌ای که دو تیم آماده قرار است به میدان بیایند و در این وانفسای نارضایتی عمومی، برای ساعتی دل مردم را خوش و سرشان را گرم کنند.

شما باور می‌کنید که همه این بلایا طبیعی باشد و برای ایجاد مشکل و افزایش نارضایتی دست و غرضی در کار نباشد؟ برای ما که باورش سخت است.

بازدید اپلیکیشن 31 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ایران در کابل باخت یا مساوی کرد؟ ایران در کابل باخت یا مساوی کرد؟
ورزشی
«منابع زیادی، ‌این بازی را نخستین بازی دوستانه تیم ملی ایران می‌دانند اما تشکیک‌های زیادی، نه‌تنها درباره ماهیت این بازی که در نتیجه آن وجود دارد.» به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری در مرور رخدادهای قرن جای خورشیدی با یادی از یک بازی تاریخی نوشت: «ابتدای شهریور ۱۳۲۰، تنها چند روز…...
پرسپولیس ۵ میلیون یورو گرانتر از استقلال پرسپولیس ۵ میلیون یورو گرانتر از استقلال
ورزشی
با اعلام سایت ترانسفرمارکت، تیم فوتبال پرسپولیس با ارزش ۱۹.۲۹ میلیون یورو گرانترین باشگاه ایران است. به گزارش خبرآنلاین؛ لیگ برتر نوزدهم با قهرمانی پرسپولیس و البته حواشی مربوط به خودش به پایان رسید. پرسپولیس در این رقابت ها با ۶۷ امتیاز قهرمان شد و استقلال و فولاد هم با…...
برنامه امروز پخش زنده مسابقات ورزشی از تلویزیون برنامه امروز پخش زنده مسابقات ورزشی از تلویزیون
ورزشی
شنبه ۲۹ شهریور *** هفته دوم لیگ برتر انگلیس اورتون - وست برومویچ ساعت: ۱۶:۰۰زنده از شبکه ورزش *** هفته دوم لیگ برتر انگلیس لیدز - فولام ساعت: ۱۸:۳۰زنده از شبکه ورزش *** هفته دوم لیگ برتر انگلیس منچستریونایتد - کریستال پالاس ساعت: ۲۱:۰۰زنده از شبکه ورزش *** هفته اول…...

پاسخ دهید