خبر فوری : انتخابات هیات رئیسه دائمی مجلس یازدهم فردا انجام می‌شود

چه اتفاقی در بندر الفجیره رخ داده است؟

جهان
چه اتفاقی در بندر الفجیره رخ داده است؟

اماراتی‌ها وقوع انفجار در بندر الفجیره را تکذیب می‌کنند اما در آنسوی میدن جزییات دقیقی از اتفاق احتمالی وجود دارد.

شبکه المیادین لبنان گفته انفجارهای قویی امروز بندر الفجیره امارات را تکان داد‌ه‌اند. این شبکه به نقل از منابع خود در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اعلام کرد هنوز ماهیت انفجارها مشخص نشده است، اما انفجارها قوی و پشت سر هم بوده است که بین ساعت چهار تا هفت صبح امروز رخ داده است.

به گفته المیادین این انفجارها در داخل بندر رخ داده و صدای آن به وضوح شنیده شده است. این منابع از پرواز جنگنده‌های آمریکایی و فرانسوی بر فراز بندر الفجیره و تمام آسمان منطقه خبر دادند. بر اساس این گزارش، حدود هفت تا ۱۰ نفتکش دچار آتش سوزی شدند.

بندر الفجیره، بندر نفتی و صنعتی امارتی‌ها در ساحل دریای عمان به شمار می‌رود. چند سال پیش بود که اماراتی‌ها یک خط لوله انتقال نفت به طول ۳۷۰ کیلومتر از ابوظبی به این بندر کشیدند تا به زعم خودشان تنگه هرمز را دور بزنند.

منابع مورد استناد شبکه المیادین اشاره‌ای به دلیل انفجار یا انفجارها نکردند.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد بنابر گزارش‌های چند رسانه، صبح یکشنبه چندین انفجار مهیب در بندر فجیره در امارات رخ داده است.

با این حال اماراتی‌ها می‌گویند گزارش‌های موجود درباره وقوع انفجار در بندر الفجیره صحیح نیست…

بازدید اپلیکیشن 522 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تنهایی ریاض؛ آیا عرب‌ها از ائتلاف ضدایرانی بن سلمان کنار کشیده‌اند؟ تنهایی ریاض؛ آیا عرب‌ها از ائتلاف ضدایرانی بن سلمان کنار کشیده‌اند؟
جهان
با چرخش کشورهای عربی نسبت به ایران به نظر می رسد که حالا سعودی ها در مقابله با سیاست های ایران در منطقه دست تنها مانده اند. از زمان آغاز بحران کرونا عربستان سعودی و کشورهای نزدیک به آن سیاست سکوت را برای خود انتخاب کرده اند. این در حالیست…...
وضع مالی سعودی‌ها خراب است وضع مالی سعودی‌ها خراب است
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: وضع مالی سعودی‌ها دیگر به‌خوبی گذشته نیست و منتقدان دولت بی‌مبالاتی‌های شاهزاده جوان را عامل شرایط جدید می‌دانند. از زمانی که سررشته کارها در عربستان از دست ملک‌سلمان به‌دلیل بیماری خارج شده و به دست پسر کم‌سن‌و‌سالش افتاد، عربستان با مجموعه‌ای از دردسرها…...
برخورد نزدیک چینی هاو ناو آمریکایی دردریای جنوبی برخورد نزدیک چینی هاو ناو آمریکایی دردریای جنوبی
جهان
نیروی دریایی چین به همراه جنگنده های این کشور یک ناو آمریکایی که وارد آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی شده بود را بیرون کرد. به گزارش مهر به نقل از گلوبال تایمز، یک ناو آمریکایی پس از آنکه وارد آب‌های مورد مناقشه در دریای چین جنوبی شد با واکنش…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید