چهار تاکتیک نبرد با کرونا در جهان

اجتماعی
چهار تاکتیک نبرد با کرونا در جهان

بخشهای مهم مطلب دنیای اقتصاد در پاسخ به این سوال که کشورهایی که ویروس جدید کرونا در آنها شیوع یافته است، چه ابتکار مقابله‌ای به خرج داده‌اند را برایتان انتخاب کردیم:
– در قاره سبز، ایتالیا به نقطه بحرانی این منطقه تبدیل شده و تعداد مبتلایان در این کشور به ۳۲۳ نفر رسیده و تعداد کشته‌شدگان نیز از مرز ۱۰ نفر عبور کرده است. با وجود اینکه ایتالیا چه از لحاظ مسافتی و چه از لحاظ فرهنگی تفاوت‌های فاحشی با چین دارد، اما مانند این کشور از تاکتیک قرنطینه برای ۱۱ شهر کوچک خود استفاده کرده است. مقامات بهداشتی ایتالیا از افرادی که به برخی از شهرهای خاص سفر کرده‌اند، خواسته‌اند که در صورت داشتن علائم شبیه به سرماخوردگی، ۱۴ روز در خانه خود بمانند.
– کره جنوبی بیشترین تعداد مبتلایان بعد از چین را دارد. با وجود این اما مقامات کره‌ای، از سیاست‌های چین در جنگ با کرونا پیروی نکردند. در حقیقت تاکتیک مقامات کره‌ای به این صورت است که با وجود هشدارهای دائم بهداشتی به شهروندان، هیچ محدودیت رفت‌وآمدی را برای شهرواندان وضع نکرده‌اند و همچنین کسب‌وکارها و اماکن عمومی به کار خود ادامه می‌دهند.کره‌جنوبی هنوز حتی در شهر اصلی شیوع ویروس، قوانین منع رفت‌وآمد وضع نکرده است.
– هنگ‌کنگ اعلام کرده است برای محافظت از شهروندان خود از رکود اقتصادی ناشی از ناآرامی‌های سیاسی و شیوع کرونا، به هر یک از آنها حدود ۱۲۰۰ دلار پرداخت خواهد کرد.
– ژاپنی‌ها هم سیاستی پیش گرفته‌اند که نوعی خرق عادت در فرهنگ کاری این کشور است. شرکت‌های بزرگ ژاپنی، بر خلاف فرهنگ کاری این کشور که مبتنی بر حضور کارکنان در محل کار است، به دلیل نگرانی‌های به وجود آمده از شیوع کرونا در آن کشور، به کارمندان خود اجازه می‌دهند، از طریق دورکاری، وظایف روزانه خود را در خانه انجام دهند.

بازدید اپلیکیشن 82 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پلاسما درمانی برای بیماران کرونایی جواب داد پلاسما درمانی برای بیماران کرونایی جواب داد
دانش و فناوری
خبرگزاری فارس: به نقل از دیلی‌میل، بررسی داده‌های به دست آمده از بیماران مبتلا به کرونا که از پلاسمای افراد بهبودیافته درمان شده‌اند نشان داد، این روش می‌تواند روند مؤثری برای درمان باشد. پلاسما درمانی به‌عنوان راهکاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به کووید ۱۹ در بسیاری از کشورها…...
جهانپور داروی موثر در درمان کرونا را معرفی کرد جهانپور داروی موثر در درمان کرونا را معرفی کرد
سلامت و زندگی
برترین‌ها: ‏سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حساب توییتر خود از اثربخشی بهتر برخی داروها بر درمان بیماران کووید۱۹ خبر داد. دکتر کیانوش جهانپور در پیامی توییتری نوشت: بر خلاف هیاهوی اولیه، یافته‌‌های محققان ایرانی حاکی از آن است که ‎فاویپیراویر تاثیر چندانی در درمان ‎کووید۱۹ ندارد. استفاده از…...
ذوالنور: قم در کشف کرونا دقت و ذکاوت به خرج داد ذوالنور: قم در کشف کرونا دقت و ذکاوت به خرج داد
اجتماعی
ایرنا: نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که قم در زمینه مقابله با ویروس کرونا باید مورد قدردانی قرار گیرد، گفت: زمانی که کرونا در شهرهای مختلف وجود داشت تنها استانی که در کشف کرونا دقت و ذکاوت به خرج داد، قم بود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی این…...

پاسخ دهید