چهار تاکتیک نبرد با کرونا در جهان

اجتماعی
چهار تاکتیک نبرد با کرونا در جهان

بخشهای مهم مطلب دنیای اقتصاد در پاسخ به این سوال که کشورهایی که ویروس جدید کرونا در آنها شیوع یافته است، چه ابتکار مقابله‌ای به خرج داده‌اند را برایتان انتخاب کردیم:
– در قاره سبز، ایتالیا به نقطه بحرانی این منطقه تبدیل شده و تعداد مبتلایان در این کشور به ۳۲۳ نفر رسیده و تعداد کشته‌شدگان نیز از مرز ۱۰ نفر عبور کرده است. با وجود اینکه ایتالیا چه از لحاظ مسافتی و چه از لحاظ فرهنگی تفاوت‌های فاحشی با چین دارد، اما مانند این کشور از تاکتیک قرنطینه برای ۱۱ شهر کوچک خود استفاده کرده است. مقامات بهداشتی ایتالیا از افرادی که به برخی از شهرهای خاص سفر کرده‌اند، خواسته‌اند که در صورت داشتن علائم شبیه به سرماخوردگی، ۱۴ روز در خانه خود بمانند.
– کره جنوبی بیشترین تعداد مبتلایان بعد از چین را دارد. با وجود این اما مقامات کره‌ای، از سیاست‌های چین در جنگ با کرونا پیروی نکردند. در حقیقت تاکتیک مقامات کره‌ای به این صورت است که با وجود هشدارهای دائم بهداشتی به شهروندان، هیچ محدودیت رفت‌وآمدی را برای شهرواندان وضع نکرده‌اند و همچنین کسب‌وکارها و اماکن عمومی به کار خود ادامه می‌دهند.کره‌جنوبی هنوز حتی در شهر اصلی شیوع ویروس، قوانین منع رفت‌وآمد وضع نکرده است.
– هنگ‌کنگ اعلام کرده است برای محافظت از شهروندان خود از رکود اقتصادی ناشی از ناآرامی‌های سیاسی و شیوع کرونا، به هر یک از آنها حدود ۱۲۰۰ دلار پرداخت خواهد کرد.
– ژاپنی‌ها هم سیاستی پیش گرفته‌اند که نوعی خرق عادت در فرهنگ کاری این کشور است. شرکت‌های بزرگ ژاپنی، بر خلاف فرهنگ کاری این کشور که مبتنی بر حضور کارکنان در محل کار است، به دلیل نگرانی‌های به وجود آمده از شیوع کرونا در آن کشور، به کارمندان خود اجازه می‌دهند، از طریق دورکاری، وظایف روزانه خود را در خانه انجام دهند.

بازدید اپلیکیشن 80 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ویدیو/نسخه ترامپ برای کرونا ویدیو/نسخه ترامپ برای کرونا
جهان
کانال خبرگزاری صدا و سیما این ویدیو را منتشر کرده و نوشته رئیس جمهور امریکا اصرار عجیبی برای به خطر انداختن جان انسان‌ها دارد....
ویدیو/ ریه فرد مبتلا به کرونا چه شکلی است؟ ویدیو/ ریه فرد مبتلا به کرونا چه شکلی است؟
سلامت و زندگی
پزشکان آمریکایی یک ویدئو از اسکن ریه یک فرد مبتلا به "کرونا ویروس" منتشر کردند....
ویدیو/ آیا تریاک کرونا را درمان می‌کند؟ ویدیو/ آیا تریاک کرونا را درمان می‌کند؟
سلامت و زندگی
خبرآنلاین با انتشار این ویدیو نوشت: شاهین صمدپور مستندساز حوزه‌های اجتماعی در گزارشی از بیمارستان‌های محل قرنطینه بیماران کرونایی از پزشکان درباره شایعه نقش مثبت ماده مخدر تریاک در درمان کرونا پرسیده است و پاسخ های صریح پزشکان را منتشر کرده است....

پاسخ دهید