چطور در دوران کرونا خانه خرید و فروش کنیم؟

اقتصادی
چطور در دوران کرونا خانه خرید و فروش کنیم؟

هفت صبح – آخرین ماه از سال پیش بود که واحدهای خرید و فروش خانه و دفترهای معاملات ملکی مانند بسیاری از مشاغل دیگر مجبور به تعطیلی شدند تا مانع از انتشار بیشتر ویروس در جامعه شوند. حالا مدت کوتاهی است که این واحدهای صنفی کار خود را از سر گرفته‌اند اما آمارهای رسیده از بانک مرکزی نشان می‌دهد که هنوز تمایل چندانی به خرید و فروش در میان مردم دیده نمی‌شود.

در این بین اما کسانی هستند که راهی جز تن دادن به خرید، فروش یا اجاره ندارند. از جمله آنهایی که موعد دریافت وام مسکن‌ دارند، زمان اجاره خانه‌شان به پایان رسیده است، نیاز به نقدینگی دارند یا زوج‌هایی که می‌خواهند ازدواج کنند. همه این دلایل مهم، این ضرورت را ایجاد می‌کند تا برخی تن به معاملات ملکی بدهند. حال که مجبور به این کار هستید، باید بدانید چه کنید که امنیت و سلامت‌ خود و شخص مقابل‌تان حفظ شود.

اگر خریدار یا مستاجر هستید

– از سایت‌های اینترنتی برای بررسی گزینه‌ها استفاده کنید و در صورت تمایل به گرفتن کمک از مشاوران املاک، از حضور فیزیکی در دفاتر آنها تا حد امکان اجتناب کنید و از طریق تلفن با هم در ارتباط باشید.

– پیش از بازدید خانه، حتما اطلاعات کامل و تصاویر با کیفیت آن را از طرف مورد معامله یا مشاور املاک بخواهید.

– اطلاعات کامل و تصاویر را در اختیار خانواده قرار دهید و بعد از رسیدن به اتفاق نظر، برای بازدید اقدام کنید. با همه اعضای خانواده و صاحبان نظر به خانه بروید تا دوبار مجبور به بازدید نشوید.

– برای ورود به خانه حتما از ماسک، دستکش و پاپوش‌های یکبارمصرف استفاده کنید.

– به منظور حفظ سلامت خود و میزبان، از تماس با اجسام و نشستن در خانه اجتناب کنید.

در این زمینه بخوانید:

بازار مسکن در روزهای همه گیری ویروس کرونا چه وضعیتی دارد

آخرین تغییرات اجاره واحدهای مسکونی در ماه آخر سال

اگر فروشنده یا موجر هستید

– اطلاعات کامل خانه به همراه تصاویر با کیفیت از آن را در سایت‌های فروش اینترنتی قرار دهید تا مشتری با آگاهی کامل به سراغ شما بیاید.

– اگر می‌خواهید از مشاوران املاک برای معامله خود کمک بگیرید، هماهنگی‌ها را تلفنی و غیرحضوری انجام دهید و از آنها بخواهید اطلاعات کامل را در اختیار مشتری بگذارند.

– یک روز مشخص را برای بازدید در هفته تعیین کنید و به هر مشتری زمان مشخصی را اعلام کنید تا همزمانی بازدید رخ ندهد. این کار باعث می‌شود شما تنها یک زمان مشخص مجبور به تمیزی و ضدعفونی کردن خانه بپردازید.

– به مشتری یا مشاور توضیح دهید که تنها یک بار پذیرای آنها هستید تا اگر لازم است تمام اعضای خانواده و تصمیم‌گیرندگان حاضر باشند.

– در بدو ورود مشتریان به خانه، ماده ضدعفونی‌کننده و دستکش در اختیارشان قرار دهید تا استفاده کنند. مطمئن شوید که سهل انگاری نمی‌کنند. شما نمی‌توانید تمام سطوحی که آنها با آن تماس داشته‌اند را به خاطر بسپارید.

– پنجره‌ها را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد.

– پس از خروج مشتریان از خانه، محیط را ضدعفونی کنید.

بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

قیمت‌های جدید بلیت قطار اعلام شد قیمت‌های جدید بلیت قطار اعلام شد
اقتصادی
پیش فروش بلیت قطارهای مسافری ویژه سفرهای تیرماه از دقایقی قبل با اعمال افزایش ۲۰ درصدی نرخ ها آغاز شد. بر همین اساس قطار مسافری تهران-مشهد برای یکشنبه اول تیرماه، قطارهای سه ستاره چهارتخته ۸۳ هزار و ۷۵۰ تومان قیمت گذاری شده که با ۲۸ درصد تخفیف ۶۰ هزار و…...
انتقاد رییس بانک‌مرکزی از کره‌جنوبی؛ پول ما را بدهند انتقاد رییس بانک‌مرکزی از کره‌جنوبی؛ پول ما را بدهند
اقتصادی
رئیس کل بانک مرکزی از مانع‌تراشی کره جنوبی در دسترسی به منابع ارزی ایران حاصل از صادرات نفت که در بانک‌های این کشور قرار دارد، انتقاد کرد. عبدالناصر همتی در گفت وگو با بلومبرگ اظهار کرد: درآمدهای حاصل از صادرات خود را در در بانک‌های کره جنوبی دریافت کرده‌ایم اما…...
هزینه‌های سرسام‌آور ‌تبلیغ در برنامه دستپخت هزینه‌های سرسام‌آور ‌تبلیغ در برنامه دستپخت
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | هر هفته در روزهای شنبه و دوشنبه برنامه «دستپخت» از شبکه یک سیما در ساعت ۱۹:۳۰ پخش می‌شود و به معرفی دستورهای آشپزی متفاوت، مسابقات و... می‌پردازد. این برنامه که در «گروه اجتماعی» ساخته می‌شود حالا به یکی از درآمدزاترین برنامه‌های تلویزیون تبدیل شده که برندهای…...

پاسخ دهید