علت تداوم پرواز هواپیماهای ایرانی به چین

اجتماعی
علت تداوم پرواز هواپیماهای ایرانی به چین

با وجود این‌که از عصر جمعه هفته گذشته پروازهای مستقیم ایران به چین و بالعکس به حالت تعلیق درآمده بود، به نظر می‌رسد این پروازها با راه و روشی دیگر ادامه دارند و مسئولان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ایران باید جدی‌تر به این موضوع ورود کنند.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار ویروس کرونا در کشورهای مختلف و اعلام وضعیت هشدار از سوی سازمان بهداشت جهانی عصر جمعه هفته گذشته (۱۱ بهمن‌ماه) جلسه‌ای به ریاست اسحاق جهانگیری – معاون اول رییس جمهور – و با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات، کشور، امور خارجه، راه و شهرسازی و نمایندگان سایر دستگاه‌های ذیربط برگزار شد تا برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا در کشور انجام و راهکارهای مقابله با این ویروس بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

البته در همان جلسه به گفته رضا جعفرزاده – سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری – پروازهای رفت و برگشت ایران – چین به حالت تعلیق درآمد و برای بازگشت مسافران ایرانی از چین تمهیدات لازم اندیشیده شد.

با وجود این‌که این مصوبه عصر روز جمعه ابلاغ شد اما طی روزهای گذشته چندین پرواز توسط هواپیمایی ماهان انجام و توضیحاتی برای این پروازها منتشر شد که می‌توان به بازگشت هواپیماها و مسافران ایرانی باقی‌مانده در چین اشاره کرد.

با وجود گذشت چند روز از این مصوبه و این‌که قرار بود پروازهای ایران – چین و بالعکس متوقف شود، همچنان شاهد ادامه‌ی این پروازها هستیم؛ چرا که در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی بلیت هواپیما همچنان بلیت این پروازها فروخته می‌شود و ایرلاین‌های خارجی اقدام به جابه‌جایی مسافران از ایران به چین و چین به ایران می‌کنند که می‌توان به عمان‌ایر، اتحاد ایرویز، چاینا سوترن ایرلاینز و غیره اشاره کرد. البته سفیر چین در تهران در توییتی مدعی شد که مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان برای ادامه‌ی همکاری با چین اعلام آمادگی کرده است اما در این سایت‌ها خبری از فروش بلیت هواپیمای ماهان نیست.

یکی دیگر از اتفاقاتی که در این زمینه می‌افتد و به نظر می‌رسد باید برای آن تدبیری اندیشیده شود پروازهای غیرمستقیم به چین است که با چند شرکت هواپیمایی انجام می‌شود. به عنوان مثال یک مسافر می‌تواند برای رفتن به پکن، از فرودگاه امام خمینی (ره) و با شرکت هواپیمایی عمان‌ایر به دوبی برود و از آنجا با شرکت هواپیمایی اتحاد امارات این کشور را به مقصد چین ترک کند و این پروازها در مسیر برگشت وجود دارد که با توجه به این‌که بسیاری از این کشورها پروازهای خود را به شهرهای مختلف چین ممنوع کرده‌اند، مسئولان باید فکری به حال این مساله کنند؛ چرا که هدف از ممنوعیت و لغو پروازها به چین کنترل مبادی ورودی کشور برای پیشگیری و جلوگیری از ورود ویروس کرونا بوده است.

بازدید اپلیکیشن 49 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

حرف‌های یکی از دانشجویان ایرانی که در قرنطینه کروناست حرف‌های یکی از دانشجویان ایرانی که در قرنطینه کروناست
اجتماعی
ایسنا نوشت: یکی از دانشجویان ایرانی مقیم ووهان چین که امروز به کشور بازگشت، درباره شرایط فعلی محل قرنطینه و همچنین چگونگی بازگشت‌شان به ایران توضیح داد. مارال - دانشجوی داروسازی در شهر ووهان چین در تشریح وضعیت نحوه انتقالش از چین به ایران در پی شیوع کروناویروس در این…...
چه‌کسی جنایت روس‌ها را از کتاب‌‌های درسی حذف کرد؟ چه‌کسی جنایت روس‌ها را از کتاب‌‌های درسی حذف کرد؟
اجتماعی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره حذف مطالب مربوط به جنایات روس‌ها در کتاب فارسی دوره متوسطه دوم مطرح‌کرد: نگاه مبنایی ما نسبت به آنچه در تاریخ اتفاق افتاده این است که جنایات روسیه تزاری قابل حذف نیست یا در دوره شوروی سابق، نوع تعامل سلطه‌گرایانه بلوک شرق را…...
دانشگاه‌های تهران و چند استان دیگر تا آخر هفته تعطیل شدند دانشگاه‌های تهران و چند استان دیگر تا آخر هفته تعطیل شدند
اجتماعی
مشاور وزیر بهداشت از تعطیلی دانشگاه‌های استان تهران و چند استان دیگر تا پایان هفته جاری خبر داد. به گزارش ایسنا، علیرضا وهاب زاده در توییتر نوشت: تمامی دانشگاه‌های استان‌های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، همدان، اصفهان، گیلان و مازندران تا پایان هفته تعطیل است....

پاسخ دهید