چرا علی صبوری در بیمارستان روانی بستری شد؟

اجتماعی
چرا علی صبوری در بیمارستان روانی بستری شد؟

تسنیم نوشت: روز گذشته علی صبوری در استوری منتشر شده روی صفحه اینستاگرامی خود اعلام کرد به خاطر فشار روانی که رویم بود و هست، به خاطر ناحقی‌ها و نامردی‌ها، حمله عصبی عجیبی به من دست می‌داد که با دستور دکتر به مدت یک ماه در بیمارستان روانی بستری شدم.

ظاهرا ماجرا به حوادث اواخر اسفند سال ۱۳۹۹ برمی‌گردد. زمانی که علی صبوری درپی بروز علایم بیماری قلبی، به بیمارستان رجایی تهران مراجعه می‌کند و بنا به دلایلی بین او، مامور پلیس و همچنین پزشک کشیک درگیری به وجود می‌آید.

وکیل علی صبوری در ادامه روایت ماجرا می‌گوید: پس از تشکیل پرونده و اعلام جرم توسط پزشک کشیک و مامور پلیس، موکل بنده آقای علی صبوری به تحمل دو فقره حبس چهار ماهه (در مجموع هشت ماه) محکوم می‌شود.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه مامور پلیس در روند رسیدگی به این پرونده از شکایت خود صرف نظر کرد و رضایت داد، گفت: در واقع پلیس اعلام کرد هدف از شکایت حفظ شان ماموران پلیس حین انجام وظیفه و متوجه شدن خطای فرد خاطی بوده و اکنون که متهم (علی صبوری) اعلام پشیمانی می‌کند، می‌تواند رضایت دهد که در نهایت امین شاکرمی (مامور پلیس) اقدام به رضایت دادن در این پرونده کرد.

پلیس رضایت داد/ « علی صبوری» فعلاً به زندان نمی‌رود

وکیل علی صبوری گفت: اما متاسفانه شاکی دیگر پرونده که از پزشکان بیمارستان محل نزاع و درگیری هستند؛ راضی به رضایت دادن نشدند و درخواست مبلغی برای رضایت کردند که از عهده پرداخت موکل من خارج است.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه به دلیل بیماری وی از قاضی درخواست کردیم تا موکلم به زندان نرود، گفت: قاضی ابراهیمی دادیار اجرای دادسرای فرهنگ و رسانه با عنایت به ماده 502 قانون آئین دادرسی کیفری اعلام کرد که اجرای مجازات حبس متوقف و این فرد (علی صبوری) فعلاً به زندان نرود.

شاهرخی در تشریح ماده 502 قانون آیین دادرسی کیفری گفت: این ماده می‌گوید که هرگاه محکومٌ علیه به بیماری جسمی یا روانی مبتلا باشد و اجرای مجازات موجب تشدید بیماری یا تأخیر در بهبودی وی شود، قاضی اجرای احکام کیفری با کسب نظر پزشکی قانونی تا زمان بهبودی، اجرای مجازات را به تعویق می‌اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید