چرا حقه‌های قدیمی ترامپ دیگر کارایی ندارند؟

جهان
چرا حقه‌های قدیمی ترامپ دیگر کارایی ندارند؟

‌در تاریخ ۲۱ ژوئیه، روزی که رکورد ۱۱۲۷ مرگ در اثر ابتلای به کووید-۱۹ – بالاترین میزان از اواخر مه تاکنون- و بالغ بر ۶۵۰۰۰ مورد جدید ابتلا به این بیماری در آمریکا ثبت شد، دونالد ترامپ در توئیتی نوشت: «مشتاق به تماشای پخش زنده بازی‌های ورزشی هستم اما هر زمان که می‌بینم یک بازیکن در زمان پخش سرود ملی زانو زده، عملی که نشان‌دهنده بی‌احترامی فراوان به کشور ما و پرچم ماست، بازی برای من تمام است!»

به گزارش ایسنا، پایگاه «د ویک» در گزارشی به قلم جیکوب لمبرت درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می‌نویسد: «این توئیت ترامپ که برند سیاسی‌اش وابسته به چنین صحبت‌های التهاب‌آفرینی است، یادآور اعلامیه سال ۲۰۱۷ وی است، با این مضمون که مالکان لیگ فوتبال آمریکایی ان‌اف‌ال باید در جواب بازیکن‌هایی که زانو می‌زنند بگویند، آن … را همین الان از زمین بازی بیرون بیندازید، او اخراج است!

در آن زمان این کامنت ترامپ عمده اخبار را به خود اختصاص داده و مناقشه را شعله‌ور ساخته و باعث شد این لیگ ورزشی که نگران اعمال نفوذ ترامپ و از دست دادن طرفداران محافظه‌کارش بود، قوانین جدیدی را در خصوص سرود ملی وضع کند و ترامپ چیزی را که مشتاقش بود، به دست آورد؛ این احساس که او به یک‌باره منشا و موضوع ماجرای ملی ماست.

*** حرف‌های رئیس جمهور آمریکا دیگر خریداری ندارد
اما حالا که کشور درگیر بیماری شده که برخلاف پیش‌بینی ترامپ در اوایل ژوئیه قرار نیست «به یک‌باره ناپدید شود» این تاکتیک برتری خودش را از دست داده است. توئیت اخیر ترامپ درباره موضوع زانو زدن به جای آنکه جرقه یک مناظره در مورد بی‌احترامی مفروض ورزشکاران به پرچم را موجب شود به طرز خنده‌داری نامربوط به نظر رسید و منجر به اظهارنظرهایی شبیه این شد؛ چرا شما مردم را تشویق به زدن ماسک و اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی می‌کنید؟ این فقط یک سوال معتبر در جریان یک بحران تاریخی نیست، این اساسا تنها سوال ممکن است.

جنگ فرهنگی که ترامپ می‌خواهد به خورد ما بدهد دیگر در میان مردمی که به سبب شیوع کووید-۱۹ به لحاظ مالی، پزشکی و احساسی زمینگیر شده‌اند، خریداری ندارد. در یک هفته و نیم گذشته او باراک اوباما را متهم به خیانت کرده، برادرزاده خود را مجرم خوانده، ادعا کرده که جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری مفروض حزب دموکرات آمریکا می‌خواهد پلیس، اداره ضابط گمرک و مهاجرت، نظام وثیقه، متمم دوم و به شکلی حیرت‌انگیز حومه‌ها را از بین ببرد. هیچ یک از این اتهامات فراتر از فید توئیتر ترامپ موجی به وجود نیاورد و تا زمانی که شیوع ویروس فروکش کند – احتمالا در زمانی در سال آینده میلادی صرف‌نظر از اینکه چه کسی رئیس جمهوری باشد – این الگو باقی خواهد بود.

به نظر می‌رسد که ترامپ با علم به این مسئله در همان روز منتشر کردن توئیتش علیه زانو زدن، اولین کنفرانس مطبوعاتی کروناویروس خود را بعد از هفته‌ها برگزار کرد. گرچه اجرایش کسل‌کننده، مغشوش و آکنده از مطالب غیرواقعی بود، این تمایل جدیدش به رسیدگی به بحران شاید برای نخستین بار از زمان آغاز ریاست جمهوری او نشان داد این او نیست که بر خبرها سوار است بلکه این خبرها هستند که بر او سوار شده‌اند.

به روشنی ترامپ نگرانی کمی نسبت به سلامت عمومی دارد؛ همانطور که رایان کوپر، یک همکار من چند ماه قبل گفت، اگر که ترامپ چنین نگرانی داشت زمانی که شیوع بیماری آغاز شد، قاطعانه عمل می‌کرد. نگرانی بزرگ‌تر ترامپ احتمالا این است که دیگر نمی‌تواند واقعا آرای حامیانش و رای‌دهندگان مردد را به ویژه در ایالت‌های جنوبی درگیر با شیوع کووید-۱۹ و آن هم در حالی که آنها نگران معیشت و زندگی خود هستند، به دست بیاورد.

ترامپ برای آنکه بتواند ماه نوامبر بایدن را شکست دهد، نیاز به تحریک به انزجار در کشور دارد، همچون کاری که در سال ۲۰۱۶ توانست بکند. او نیاز دارد دو طرف زمانی که او در خصوص بازیکنان فوتبال آمریکایی اظهار عقیده می‌کند یا به رسانه‌های اخبار دروغ حمله می‌کند یا با کنسروهای لوبیا عکس می‌گیرد، برانگیخته شوند.به طور خلاصه او نیاز دارد که ما در این بازی با او همراهی کنیم. اما این احتمالش وقتی که بخش‌های گسترده‌ای از کشور درگیر ویروس هستند، خیلی کم است.

هر کاری که این رئیس جمهوری انجام دهد، کروناویروس تا زمانی که واکسنش وجود داشته باشد پای برجاست؛ واکسنی که ترامپ با ابهام شدید وعده داده«خیلی سریع‌تر از چیزی که هر کس فکرش را کند، عرضه می‌شود.» این حقیقت – بیشتر از هر چیزی که ترامپ توئیت کرده یا خواستار انجامش از طرف نیروهای نیابتی خود شود – گفت‌وگوی ملی را از الان تا روز انتخابات به پیش می‌برد. به لطف رهبری نامرئی ترامپ در اوایل مقابله با شیوع کرونا، این مشکلی است که خود او ساخته است. او حالا باید دریابد که چطور می‌تواند با مشخص شدن بی‌ارزش بودن مانور روی یک قهرمان ورزشی زانو زده، مجددا در انتخابات پیروز شود.»

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترامپ به خاطر بورس برنده می‌شود؟ ترامپ به خاطر بورس برنده می‌شود؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | می‌توان انتخابات آمریکا را تابع بسیاری از مسائل و پارامترهای گوناگون برشمرد که روی هم رفته سبب می‌شود پیش‌بینی نتایج و روند اتفاقات تا آخرین لحظات بسیار سخت و با درصد قابل توجهی از حدس و خطا باشد. در برخی از موارد لحظه غافلگیری،…...
مانور عجیب و خطرناک ترامپ در آمریکا مانور عجیب و خطرناک ترامپ در آمریکا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک کار عجیب‌وغریب دیگر از ترامپ. خروج دونالد ترامپ،رئیس‌جمهور آمریکا از بیمارستان با خودرو برای دست تکان دادن به هوادارانش با انتقادهای زیادی روبه‌رو شد. او روز دوشنبه راننده‌اش را برداشت و با رنگ و رویی پریده سوار اتومبیلش شد تا برای هوادارانش دست تکان دهد…...
چه داروهایی برای ترامپ تجویز شده است؟ چه داروهایی برای ترامپ تجویز شده است؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تنها چند ساعت پس از تایید ابتلایش به ویروس جدید کرونا در بیمارستانی نظامی در حومه واشنگتن بستری شد.رئیس‌جمهوری ایالات متحده در عین حال با انتشار یک پیام ویدئویی تاکید کرد که حالش «خوب» است. او در این پیام کوتاه گفت:«مایلم…...

پاسخ دهید