چرا بن‌سلمان شاهزاده بسمه را از بند رها نمی‌کند؟

جهان
چرا بن‌سلمان شاهزاده بسمه را از بند رها نمی‌کند؟

شاهزاده سعودی”بسمه دختر سعود بن عبدالعزیز آل سعود” ابراز امیدواری کرده بود که در ماه رمضان، پس از گذشت بیش از یک سال از ربودن و بازداشتش به اتهام تلاش برای فرار از عربستان، از زندان آزاد شود اما پسر عمویش، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی درخواست وی را نشنیده گرفت.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شاهزاده بسمه دختر سعود بن عبدالعزیز آل سعود پس از ۱۳ ماه بازداشت، سکوتش را شکست و در توییتر خبر بازداشتش را فاش کرد. او از عمویش سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی و پسر عمویش محمد التماس کرد تا وی را آزاد کنند، زیرا پادشاه سعودی همه ساله در ماه مبارک رمضان برخی از زندانیان را عفو می‌کرد.

بسمه در رشته توییت‌هایی نوشت: من از عمو و پسرعموی خود می‌خواهم که وضعیت من را بازبینی و مرا آزاد کنند زیرا من مرتکب هیچ اشتباهی نشده‌ام و وضعیت سلامتی‌ام بسیار وخیم است.

وب‌سایت”اینسایدر” آخرین تحولات تراژدی شاهزاده سعودی را مورد توجه قرار داد کرد و گفت: این شاهزاده به همراه دختر ۲۸ ساله خود، سهود الشریف از آپارتمان خود در جده در تاریخ یکم مارس ۲۰۱۹ ربوده و سپس به زندان الحائر منتقل شدند. در ابتدا اتهام وارده استفاده از گذرنامه جعلی و تلاش برای فرار از کشور بود، پس از آن اتهام ساقط شد اما وی همچنان در زندان است. اینسایدر می‌افزاید، شاهزاده سعودی در تاریخ ۲۷ آوریل توییتی را منتشر کرد که در آن آمده است: “مدیریت زندان الحائر به ما گفت که هیچ اتهامی علیه ما وارد نبوده و تحقیقاتی در جریان نیست اما ما هنوز در زندان هستیم.”

این شاهزاده امیدوار است که تیم سازمان ملل در امور بازداشت‌های خودسرانه پرونده وی را پیگیری کند. به گزارش اینسایدر، این تیم “درخواست فوری” را به وزیر امور خارجه عربستان برای آزادی بسمه در اواسط آوریل ارسال کرده است. هفته گذشته، یکی از اعضای خانواده شاهزاده بازداشتی مطلع شد که وی آزاد خواهد شد و بلافاصله جوانی به نام احمد برای اطلاع از وضعیت مادرش به زندان الحائر رفت اما پاسخی دریافت نکرد. در یک ماه گذشته میلادی، به دلیل گزارش‌های مربوط به موارد ابتلا به کروناویروس در زندان الحائر، درخواست‌ها برای آزادی شاهزاده بسمه بیشتر و فوری‌تر شده است.

این شاهزاده مدت‌ها است که از وضعیت سلامتی ناگواری رنج می‌برد چرا که از عارضه قلبی و روده‌ و پوکی استخوان رنج می‌برد.

بازدید اپلیکیشن 60 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آیا اردوغانیسم درحال گسترش است؟ آیا اردوغانیسم درحال گسترش است؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | ‌یک: هفته گذشته اردوغان با امضای یک برگه، تیر خلاص را به سکولارهای ترکیه شلیک کرد. او فرمانی را امضا کرد که براساس آن بنای تاریخی ایاصوفیه در استانبول بار دیگر به مسجد تبدیل شد. برخلاف آنچه در سالیان گذشته از سوی ترکیه به…...
۱۱ ژوئیه ۱۹۹۵، سالگرد قتل‌عام مسلمانان بوسنیایی ۱۱ ژوئیه ۱۹۹۵، سالگرد قتل‌عام مسلمانان بوسنیایی
جهان
در سال ۱۹۹۵، نیروهای صرب بوسنیایی بیش از ۸۰۰۰ مرد و پسر مسلمان در "سربرنیتسا" را قتل‌عام کردند. مردانی که به شکل مستقیم یا غیرمستقیم در این قتل عام دست داشتند، مناصب کلیدی در حوزه‌های سیاست و اقتصاد صربستان را بر عهده دارند. به گزارش ایسنا، به نقل از "دویچه…...
بولتون چگونه ترامپ را به دردسر انداخت؟ بولتون چگونه ترامپ را به دردسر انداخت؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: ‌بولتون تا یک سال قبل نور چشم ترامپ بود ولی حالا تبدیل شده به خار چشم کاخ سفید و تیم ترامپ حاضر است هرکاری بکند تا او کتاب خاطراتش را چاپ نکرده و ساکت بنشیند. رئیس جمهور آمریکا از اینکه آنچه بین او…...

پاسخ دهید