چرا استارتاپ‌ها‌ از پست شکایت دارند؟

دانش و فناوری
چرا استارتاپ‌ها‌ از پست شکایت دارند؟

روزنامه هفت صبح | پست‌پلاس، پهپاد پستی، سورپرایز وزیر جوان، تحول در پست، همکاری پست با الوپیک،اسنپ و… اینها خبرهایی بود که در یکی دو سال اخیر شرکت ملی پست و مدیران وزارت ارتباطات مخابره کرده‌اند تا بگویند پست کشور می‌خواهد خود را به‌روز کند.اما استارتاپ‌های مختلف از جمله استارتاپ‌های کشاورزی که می‌خواهند محصولات تازه جوامع محلی و روستایی را از جاهای دور و نزدیک کشور به دست کاربران خود برسانند، روایتی دیگر از ماجرای خدمات پستی دارند.

آنها می‌گویند پست در برابر تحولی که در حوزه محصولات کشاورزی اتفاق افتاده خود را به‌روز نکرده. محصولات آنها درست به دست مشتریان نمی‌رسد و سفارش‌ها گهگاه گم می‌شوند، گاهی دپو می‌شوند و گاهی هم به این شکل به دست مشتری می‌رسند.عکس سمت راست را استارتاپ گیلانی واجارو که در زمینه ارسال محصولات کشاورزی فعال است در اختیار ما گذاشته.با این توضیح که این بادام‌زمینی‌ها در یک جعبه پلاستیکی محکم بوده‌اند، حسابی پوشال و کاغذ دور آن پیچانده‌اند و نتیجه شده این!

عکس سمت چپ هم مربوط به کسب‌وکار آنلاین چائوهانا در سرپل ذهاب است که عسل‌های ارسالی‌شان شکسته دست مشتری رسیده و مجبور شده‌اند با قبول خسارت مشتری یک بار دیگر برای او کالا را ارسال کنند.ویدئویی هم در اینستاگرام آی‌چیزها منتشر کرده‌ایم که مربوط است به ارسال عسل برای مشتری‌ از طرف استارتاپ آهوتا که بنا به ادعای این کسب‌وکار اینترنتی نتیجه عملکرد پست باعث وارد شدن خسارت ۴میلیون تومانی بابت تنها یک مرسوله شکسته شده است.

چندی پیش هم پست استان بوشهر محدودیت‌هایی برای کسب‌وکارهای خرد این استان ایجاد کرده بود که البته با پیگیری برخی مسئولان اقتصادی رفع شده.گویا پست بوشهر به دفاتر خدماتی گفته بود حق ندارند بسته بالای دو کیلوگرم را فروشگاه‌های اینستاگرامی و آنلاین تحویل بگیرند و همچنین با اعمال محدودیت روی تعداد ارسال بسته‌های پستی هر دفتر پستی را ملزم کرده بود روزانه تنها پنج بسته ارسال کنند. محدودیت فعلا رفع شده اما کاسبی‌های آنلاین می‌گویند تصمیم‌گیری‌های استانی آن‌هم به این شکل تن هر کسب وکار آنلاینی را به لرزه می‌اندازد!

حمل‌و‌نقل و ارسال پستی یکی از زیرساخت‌های توسعه کسب‌وکارهای آنلاین و استارتاپ‌هاست. توسعه عدالت اقتصادی در روستاها و استان‌های مختلف کشور جز با دسترسی به یک سیستم مطمئن و به‌روز ارسال کالا ممکن نیست. فعالان استارتاپی به ویژه استارتاپ‌های کشاورزی با گلایه از عملکرد پست می‌گویند این بخش از زیرساخت‌ اقتصادی کشور هنوز خود را با تحولات کسب وکارهای آنلاین به روز نکرده است.

بازدید اپلیکیشن 67 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مدیرعامل گروه علی‌بابا، ‌‌اسنپی شد مدیرعامل گروه علی‌بابا، ‌‌اسنپی شد
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | مسعود طباطبایی که تاکنون با عنوان مدیرعامل گروه علی بابا فعال بود به گروه اسنپ پیوسته است. نفر اول علی‌بابا و کسی که در دو سال گذشته نقش مهمی در رشد این کسب‌وکار داشته به نظر می‌رسد به دلیل کرونا و رکود گردشگری عطای این حوزه…...
آشنایی با ‌هفت زن قدرتمند اکوسیستم استارتاپی آشنایی با ‌هفت زن قدرتمند اکوسیستم استارتاپی
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | دنیای استارتاپ‌های ایرانی در ۱۵ سال گذشته چهره‌ها و برندهای مختلفی را به چشم دیده است. برندهایی که بیشتر با نام مردان جوان تی‌شرت‌پوش گره خورده‌اند. اما این بیشتر بودن وقتی به جست‌وجوی نام‌های دخترانه بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها برمی‌آییم؛ خیلی زود رنگ می‌بازد. اکوسیستم استارتاپی ایران از…...
سیلیکون‌ولی ایران،‌ پول برقش را هم ندارد‌؟ سیلیکون‌ولی ایران،‌ پول برقش را هم ندارد‌؟
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | اگر داستان در یکی از شهرک‌های صنعتی یا در کارخانه‌ای لبنی اتفاق افتاده بود شاید نمی‌توانست خیلی یک سوژه خبری داغ محسوب شود،اما قطع شدن برق کارخانه نوآوری آزادی تهران آن ‌هم به مدت ۴ روز یک سوژه داغ است. کارخانه‌ای جنب مترو بیمه روبه‌روی فرودگاه…...

نظرات کاربران

  1. پست در یک ظلم آشکار پول سرویس های پیشتاز و …می گیرد.اما در حد عادی سابق به مقصد نمی رساند.از رشت تا تهران با پست پیشتاز۱۲روز طول کشیده است!می گویند مرسوله زیاد است و کارمند کم! خوب مردانه بگویید تا مدتی پست فقط عادی و پول اضافه نگیرید..تعزیرات برای این اضافه دریافتی چه می کند؟!

پاسخ دهید