چرا احتمال فوت مردان بر اثر کرونا دو برابر زنان است؟

اجتماعی
چرا احتمال فوت مردان بر اثر کرونا دو برابر زنان است؟

رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: احتمال فوت مردان در اثر ابتلا به کرونا بیش از زنان است.

دکتر عباس بصیری در تشریح دلایل این مسئله می‌گوید چاقی مادر همه بیماری‌هاست؛ چاقی در مردان ۲۱ درصد و در زنان ۲۴ درصد است ولی سرعت رشد آن در مردان ۵۰ درصد بیشتر است؛ بیماری‌های غیرواگیر در مردان ایرانی ۲۶ درصد و در زنان ۲۳ درصد است همچنین آقایان به دلیل مشکلات شغلی و حضور در محیط‌های آلوده‌تر بیشتر دچار مشکلاتی نظر آسم می‌شوند.

وی ادامه داد: مردان بیش از زنان دچار سکته مغزی می‌شوند، در کشوری مانند امریکا سه برابر بیشتر به سنگ کلیه دچار می‌شوند و دو برابر بیشتر به زخم اثنی عشر مبتلا می‌شوند.

بصیری درباره آمار کرونا در مردان گفت: مردان و زنان تقریباً به نسبت برابری به کووید۱۹ مبتلا می‌شوند اما احتمال بدحال شدن و فوت مردان بر اثر کرونا بیش از زنان است، بر اساس تحقیقات انجام شده در بیمارستان بقیه‌الله (عج) حدوداً دو برابر بیش از زنان در معرض فوت بر اثر کرونا هستند؛ دفاع ایمنی زنان بیش از مردان است به همین دلیل بیش از مردان در برابر کرونا مقاومند.

او همچنین با بیان این‌که مردان کمتر از زنان می‌پذیرند که بیمار هستند، گفت: زنان سه برابر بیش از مردان به پزشک مراجعه می‌کنند.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

شکنجه شدید کودک ۹ ساله از سوی پدر و نامادری شکنجه شدید کودک ۹ ساله از سوی پدر و نامادری
اجتماعی
ایسنا نوشت: سرپرست اداره بهزیستی سبزوار گفت: کودک ۹ ساله‌ای که از سوی پدر و نامادری مورد شکنجه شدید قرار گرفته بود هم اینک در بیمارستان بستری است. حسین دولت آبادی عنوان کرد: این کودک که از ناحیه پا دچار جراحت شدید شده است برای طی مراحل درمان به بیمارستان…...
ویدئو | واکنش محرز به واکسن زدن شهاب‌حسینی در آمریکا ویدئو | واکنش محرز به واکسن زدن شهاب‌حسینی در آمریکا
اجتماعی
واکنش مینو محرز نسبت به واکسن زدن شهاب حسینی در آمریکا را مشاهده می‌کنید. منبع: خبرفوری...
قتل برای یک پراید اوراقی! قتل برای یک پراید اوراقی!
اجتماعی
ایسنا: فردی که با هدف سرقت یک دستگاه خودرو پراید، راننده آن را به بیابان‌های اطراف شهرستان اشتهارد کشانده و پس از قتل وی، قطعات خودرو را اوراق کرده بود با هوشیاری کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شد. سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس…...

پاسخ دهید