پیش‌بینی نماینده روسیه درباره آینده مذاکرات وین

سیاسی
پیش‌بینی نماینده روسیه درباره آینده مذاکرات وین

نماینده روسیه در سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که مذاکرات وین درباره برجام هرچه زودتر به نتایج مثبت منجر شود.

میخائیل اولیانوف که با یک شبکه تلویزیونی روس مصاحبه کرده، می‌گوید آمریکایی ها و ایرانی ها هر دو می گویند آماده بازگشت به برجام هستند. به طور طبیعی، ایرانی ها انتقادات بسیاری نسبت به ایالات متحده دارند اما هیچ تقابل آشکاری میان آنها وجود ندارد، دست کم به این دلیل که آنها با یکدیگر صحبت نمی کنند .

وی تصریح کرد: ایالات متحده و ایران هیچ ارتباط مستقیمی ندارند و از طریق واسطه ها ارتباط برقرار می کنند. در واقع نماینده اتحادیه اروپا نقش اصلی رابطه میان ایرانی ها و آمریکایی ها را ایفا خواهد کرد اما روسیه نیز ممکن است مشارکت کند، همانند هر شرکت کننده دیگری در این توافق.

این دیپلمات روس گفت که اگر تا اواخر ماه مه پیشرفتی حاصل نشود، کار بیشتر درخصوص توافق هسته ای با ایران ممکن است پیچیده باشد.

اولیانوف خاطر نشان کرد: غیر محتمل نیست که توافق هسته ای در سال جاری بازگردانده شود. من می گویم که باید این کار خیلی زودتر انجام شود، چراکه اگر تا اواخر ماه مه پیشرفت جدی حاصل نشود، ما دوباره در بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران دچار مشکل خواهیم شد. روند کلی اوضاع بسیار پیچیده خواهد بود. با این حال، از نظر من دلایلی وجود دارد که بتوان انتظار داشت نتیجه تلاش‌ها مثبت باشد و باید به این روند امیدوار بود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به حصول نتایج مثبت پس از این دور اول گفت وگوها بیان کرد: ما سرانجام از حرف زدن صرف درباره برجام عبور کردیم. امروز این اتفاق افتاد. بلافاصله پس از اینکه کمیسیون مشترک وظیفه کارشناسان را مشخص کردند، دور هم جمع شدند و کار روی لغو تحریم ها و مسائل مربوط به بازگشت ایران به تعهدات خود در حوزه هسته ای آغاز شد. البته این یک لحظه جدی است، یک لحظه جدید از نظر کیفی و وظیفه همه مذاکره کنندگان حمایت از این روند است.

نماینده روسیه نزد سازمان های بین المللی تاکید کرد: اکنون مشخص است که کار آسانی نخواهد بود. اما من فکر می کنم دلایل واقعی برای انتظار نتیجه مثبت وجود دارد.

اولیانوف با بیان اینکه قرار است روز چهارشنبه با سرپرست هیئت آمریکایی در وین دیدار کند، گفت: موضع تیم فعلی مذاکره کنندگان ایالات متحده را می توان “کاملا متعادل” توصیف کرد. آنها در تلاشند که بفهمند چه خبر است و به مشاوره ها توجه می کنند. آنها در تلاشند راهی برای پیشرفت پیدا کنند.

بازدید اپلیکیشن 28 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چه کسی از انتخابات ۱۴۰۰ کنار خواهد رفت؟ چه کسی از انتخابات ۱۴۰۰ کنار خواهد رفت؟
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | فلاحت پیشه: دنبال دوقطبی ظریف و رئیسی هستند؛ گزیده تحلیل رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره تاثیر انتشار فایل صوتی ظریف بر انتخابات پیش‌رو: برخی از جریان‌های سیاسی که شکل انتخابات برایشان مهم است نه محتوای آن، به دنبال شکل دادن دو قطبی ظریف- رئیسی…...
خبرها و شایعات از ملاقات‌های حساس در بغداد و دوحه خبرها و شایعات از ملاقات‌های حساس در بغداد و دوحه
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | حواس‌ها در ایران دنبال فایل صوتی منتشر شده از محمدجواد ظریف است ولی در بیرون از مرزهای کشور، همان جا که محمدجواد ظریف و معاونش عباس عراقچی حضور دارند، اتفاقات دیگری در حال وقوع است. دست کم خبرها، چنین حکایت دارد. ظریف غروب دیروز…...
گزارشی از شب جنجالی فائزه هاشمی در کلاب‌هاوس گزارشی از شب جنجالی فائزه هاشمی در کلاب‌هاوس
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح، نگین باقری | می‌توانید تصور کنید که ۲۴ هزار نفر یعنی چقدر آدم؟ می‌شود اندازه دو سالن سرپوشیده ورزشگاه آزادی. این تعداد آدم سه‌شنبه مخاطب برنامه هشت‌ساعته فائزه هاشمی در کلاب‌هاوس بودند. روم‌ها کیپ تا کیپ پر شده بود. گنجایش روم اولی سریع تمام شد و روم‌های…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید