پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در آستانه ماه محرم

اقتصادی
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در آستانه ماه محرم

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است، چنانچه نحوه معاملات در بازار ثبات پیدا کند و دلار به بازار عرضه شود و افزایش قیمت نداشته باشد، وضعیت بازار طلا تا پایان هفته با آرامش رو‌به‌رو خواهد شد. وضعیت انس جهانی طلا هم تا پایان هفته نمی‌تواند روند افزایشی چندانی داشته باشد مگر اینکه حادثه غیرمترقبه‌ای رخ دهد.

ابراهیم محمدولی که با تجارت‌نیوز گفت‌وگو کرده، در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا و سکه در ماه محرم ارزان‌تر خواهد شد یا خیر، می‌گوید: در سال‌های گذشته در چنین ایامی ‌و در آستانه ماه محرم، روند کسب‌وکار واحدهای صنفی طلا بهتر شده و بازار از آرامش نسبی برخوردار بوده است.

تجربه نشان داده قیمت طلا و سکه در ماه محرم روند رکودی یا نوسانی نخواهد داشت. معتقدیم کاهش قیمت طلا به ایام ماه محرم یا دیگر ایام‌ها ارتباطی ندارد، ممکن است تقاضا در چنین ایامی‌ روند کاهشی به خود بگیرد اما قیمت‌ها تحت تاثیر قیمت دلار و انس جهانی طلا‌ ارزان یا گران می‌شود. در هفته‌ گذشته قیمت طلا و سکه تا حدودی با نوسان افزایشی روبه‌رو بود.

همین عامل باعث شد آنطور که باید معاملات در بازار رونق چشمگیری نداشته باشد. معتقد هستیم چنانچه این نوسان‌های افزایشی روند ادامه‌داری داشته باشد، ممکن است بازار با رکود عمیقی مواجه شود. امیدواریم مسئولان بانک مرکزی با تدابیر تازه بتوانند در این مسائل ورود پیدا کرده و با عرضه به موقع، قیمت سکه را در بازار کنترل کنند.

محمدولی درباره وضعیت قیمت طلا تا پایان هفته پیش رو می‌گوید، چنانچه نحوه معاملات در بازار ثبات پیدا کند و دلار به بازار عرضه شود و افزایش قیمت نداشته باشد، وضعیت بازار طلا تا پایان هفته با آرامش روبه‌رو خواهد شد. وضعیت انس جهانی طلا هم تا پایان هفته نمی‌تواند روند افزایشی چندانی داشته باشد، مگر اینکه حادثه غیرمترقبه‌ای رخ دهد.

در حال حاضر قدرت خرید مردم در تمام سکه که به قیمت پنج‌میلیون تومان می‌رسد، کاهش یافته، این درحالی است که تقاضای مردم برای خرید سکه‌های گرمی ‌و ربع سکه افزایش یافته است. درحقیقت مردم برای رفع نیاز خود از سکه‌هایی که دارای وزن و قیمت پایین‌تری هستند، استقبال می‌کنند. همین عامل باعث شده که عرضه سکه‌های گرمی‌ از سوی بانک مرکزی کاهش یابد و حباب این نوع سکه‌ها به‌طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

محمدولی درباره آخرین وضعیت حباب انواع سکه هم می‌گوید، در حال حاضر سکه تمام بهار آزادی با حباب ۵۵۰ تا ۶۰۰هزار تومانی روبه‌رو است. در عین حال نیم‌سکه و ربع سکه به ترتیب با حباب ۷۰۰ تا ۷۵۰هزار تومانی مواجه هستند که امیدواریم با عرضه به‌موقع بانک مرکزی با کاهش این حباب‌ها روبه‌رو باشیم.

بازدید اپلیکیشن 55 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تجارت پرمنفعت سکه کاغذی در بورس تجارت پرمنفعت سکه کاغذی در بورس
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح، احمدرضا نجفی | ‌شایعه‌ها می‌گویند سکه در بازار کمیاب شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا هم در یکی‌دو تا گفت‌وگو ادعا کرده، بورس عامل کمیاب‌ شدن سکه در بازار است. به‌گفته ابراهیم محمدولی، افراد سکه را از بازار خریداری و در بورس با قیمت بالاتری عرضه می‌کنند.…...
عقبگرد خودرو، خیزش سکه و سرکشی دلار عقبگرد خودرو، خیزش سکه و سرکشی دلار
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، علی رستگار | یک: وقتی در روزهای پایانی هفته پیش رئیس اتحادیه طلا و جواهر مصاحبه کرد و گفت سکه ۲۷۰‌هزار تومان حباب دارد، کسی فکر نمی‌کرد به فاصله چندروز قیمت سکه تمام از شش‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان به هفت‌میلیون و ۲۵۰‌هزار تومان افزایش پیدا کند. آن‌هم…...
بازگشت به دوران قِران؛ هر تومان چند قِران؟ بازگشت به دوران قِران؛ هر تومان چند قِران؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | پس از سال‌ها کش و قوس بالاخره همه مسئولان کشور به این نتیجه رسیدند که زمان تبدیل واحد پولی کشور از ریال به تومان فرا رسیده و قرار است در آینده‌ای نزدیک، هر ۱۰هزار ریال فعلی، برابر با یک‌تومان و معادل یکصد‌ قران شود. طبق لایحه‌ای…...

پاسخ دهید